Útěk (2012)

Zavádějící označení filmu je první problém. Jednoduchá dějová linka nevadí, pokud není moc jednoduchá a je současně uvěřitelná. Ale tady to není ani jedno. Prostě prapodivná slátanina hrající si na divný středověk. K čemuž to má prostě daleko.

Zpřítomnělí - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Děj pokročil a zamotal se. Nicméně už nebylo tolik skvělých momentů jako v prvním a druhém díle, kde jsem se smál skoro pořád.

Děda je lotr (2016)

Vlastně to hlavní, co tenhle film drží, je Robert de Niro. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se u tak "primitivní" komedie mohl tak zasmát. Být tam kdokoliv jiný, tak to určitě nedosahuje tak vysoké úrovně. Jen škoda té přiblblé romantiky na závěr, mohli to něčím okořenit, byla by aspoň sranda.

Vikingové - Ledová panna (2020) (epizoda)

Po minulé, dějem nabité části, přišla více lyrická část, kde jsme viděli hlavně pohřeb. Místy mi to přišlo až přehnané, ale proč vlastně ne.

Zpřítomnělí - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Druhý díl dobře navázal na první, byl na jeho úrovni. Všechno dává dost smysl a děj se vyvíjí zajímavě. Nemůže říct, že by za celou dobu přišla nudná pasáž. Za to pochvala tvůrcům.

Zpřítomnělí - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Norové mají obecně originální nápady, jak schovat nějaké aktuální téma tak, aby to člověk poznal a zároveň to v tom bylo vidět.

Vikingové - Smrt a had (2020) (epizoda)

Rozhodně nejlepší díl celé série, od začátku do konce nabitý událostmi a zvraty. Navíc přináší několik příslibů do dalšího pokračování. Doufám, že ze mě nemluví jen to, že to do teď bylo spíš průměrné až podprůměrné, ale teď jsem spokojen.

Leanderova poslední cesta (2017)

Větší přínos, než hlavní banální příběh, mají podle mě vedlejší věci, které se dějí spíše "mimochodem", a to jak věci týkající se druhé světové války, tak i současného dění na Ukrajině. Hlavní příběhová linie je až moc naivní. Nicméně hlavní přínos vidím ve více pohledech na tu jednu a tu samou věc. Válka, jakákoliv, nebyla nikdy černobílá. Po ní máme sice tendenci rozlišovat co bylo dobře a co špatně, ale po bitvě je každý generál. Za mě určitě silný filmový zážitek.

Jak se boří monarchie (2018) (TV film)

Další z řady dobrých dokumentů, které natočeny ke stoletému výročí vzniku Československa. Podle mě se krásně doplňuje s dokumentem Maffiáni, což byl nejspíš i původní plán. Bylo zde poznat, že průvodci dokumentem si sami napsali scénář a že se tím hodně baví.

Kapitán Grog se nechává portrétovat (1917)

Na svoji dobu jistě technicky náročný snímek. Dost by mě zajímalo, kolik času se s takto dlouhým filmem strávilo v porovnání s dnešní dobou a současnými možnostmi.