Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Wow! Další ze speciálů, který se povedl. Jen přemýšlím, jestli by dřív nebo později nenastal nějaký paradox, když takhle běhali po vesmíru všichni tři. Nový doktor na obzoru a hledání ztracené planety jakbysmet. Některé seriály by se z tohoto mohly učit, protože to, jakým způsobem je tento tvořen je opravdu skvělé.

Macbeth (2015)

Jak dívat se na divadlo ve skutečných kulisách, jen některé nebyly moc dobové. Akorát mi přišlo, že se film strašně vleče. Jsem teď ještě zvědavý na Enemy of men, se kterým bych to chtěl porovnat.

Pán času - Sněhuláci (2012) (epizoda)

Jeden z lepších vánočních speciálů. Navíc je zasazený do prostředka série. Konečně dochází ke změně herců ne jen na konci řady, ale uprostřed. Velmi vítané oživení. Navíc závěr tohoto dílu skvělý.

Pán času - Doktor, vdova a skříň (2011) (epizoda)

Z mého pohledu asi nejslabší vánoční speciál, který jsem doposud viděl, i když to může být namlsaností ze 6. série.

Lovci hlav (2011)

Moje první zkušenost s tvorbou od Jo Nesbo. Byl jsem na to docela zvědavý, protože na toto jméno čas od času koukám v metru. Bohužel musím číst knihy úplně jiné než ty od něj. Nedávno jsem narazil na to, že i něco od něj bylo zfilmováno, což je právě případ tohoto snímku. Nebylo to špatné, ale že by se jednalo o nějakou extratřídu se říct nedá. Zajímavější mi přišly případy oddělení Q, na jejichž reklamy koukám v metru také. Ale za shlédnutí tento film určitě stál, to bych mu křivdil, kdybych tvrdil opak.

Berani (2015)

Lahůdka. Aneb pro ovce cokoliv. Teď vážně. Výborně natočený film, kde je krásně nejen vykresleno drama kolem vybíjení stáda. Film ukazuje i každodennost starosti o ovčí chov. Pro nás toto téma může znít zvláštně, ale je zde dobře vidět, co je pro někoho celoživotní práce. Snímek pak podtrhuje skvělá muzika, většinou jen varhany a klavír, ale to tak nějak k Islandu sedí.

Kam se poděla sedmá rota? (1973)

Francouzská armáda ustupovala organizovaně s humorem. Když už Francouzi nemohou točit o francouzském hrdinství v roce 1940, protože ho moc nebylo, tak točí alespoň komedie. A to jim jde. Navíc skvělé obsazení.

Pán času - Plavba zatracených (2007) (epizoda)

První dva vánoční speciály Doctora Who mi moc nesedly. A ten třetí kupodivu jo. Přišel mi víc uvolněnější, něco, co bych na Vánoce čekal. Téma Titanicu k tomu skvěle sedlo. Přináší také příslib do nové série. Co víc chtít.

Utopenec na útěku (1998)

Leslie Nielsen jak ho známe. Parodie na několik známých snímků a nejde o nějakou vyloženě šílenost. Typ komedií, který mám rád.