Interstellar (2014)

Chris Nolan opět představil to, co se od něj už začíná očekávat. Film plný zvratů a napětí. Opět byl skvěle proveden výběr herců. Jak jsme mohli očekávat, v jedné roli se objevil Michael Caine, který je jedním z Nolanových dvorních herců. Co musím na tomto filmu vyzdvihnout je hudba. Ano, to se i od Hanse Zimmera také čeká. Avšak zvuk varhan vhodně koresponduje s tématikou, proto bych to rád vyzdvihl. Ovšem jsem rád i za realistické ztvárnění ticha ve vesmíru. Osobně se byl podívat na film v IMAXu. A nadšení z filmu mi zůstalo několik dní.

Plamen a Citron (2008)

Tento film ničím zvláštním nevybočuje. Klasická zápletka, konec, který se nechá odhadnout. Nic, co by člověk musel vidět dvakrát, a to i přes to, že jde o zachycení skutečné události.

Pohádky o mašinkách (1985) (seriál)

Jeden z večerníčků mého dětství. Aneb i já jako kluk chtěl bych výpravčím nebo průvodčím :D

Řím (2005) (seriál)

Pro mě byl tento seriál prvním z řady "nových historických seriálů". Pro mě se okamžitě stal zážitkem. Sice se v něm nachází mouchy, ale kde ne. Navíc, ne všechno o životě Římanů víme. Ale toto nové zpracování mě nadchlo a rád se k tomuto seriálu vracím. Je jen škoda, že měl dvě série. Další by nemusela nutně na něj bezprostředně navázat, ale mohla by se zabývat boji v Germánii na počátku letopočtu. Ale to jsem trochu odbočil. Pokud hledáte historický seriál, kde jsou intriky, válečné boje a dobře zpracované reálie, tak jeden takový máte před sebou.

Osudy dobrého vojáka Švejka (1954)

Krásné loutkové ztvárnění Švejka, které mi dlouho unikalo. Již dlouho znám audioverzi, kterou nemluvil právě Jan Werich. To, že je i jím namluvený loutkový film mě velmi potěšilo. Proto palec nahoru.

Krotitel Morant (1980)

Padouch nebo hrdina? Stokrát omílaná otázka a stále stojí za to si jí položit znovu. A to konkrétně v tomto případě. Sledujeme soud, kde jsou tři důstojníci souzeni za válečné zločiny. To, že není film není chronologicky, ale vrací se vždy k jednotlivým situacím, podle toho kam soud dospěje budiž mu dáno jako velké plus. Búrská válka byla v mnohých směrech něčím novým. Byl zde veden nový typ boje. A proti tomuto typu boje byla samozřejmě hledaná nová taktika. Film nabízí hledání linie, kde je linie nové strategie. Druhá búrská válka byla to jedna z předzvěstí toho, co přijde. Je jen škoda, že není natočeno více takových filmů.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pokud je nějaký seriál, který znám a měl jsem rád už od doby, kdy jsem byl ještě hodně malý, tak je určitě řeč o tomto seriálu. Jistě, člověk v té době sledoval více seriálů, ale na tomto jsem doslova vyrůstal. A ani teď mě neomrzelo se na něj podívat znovu. Sice mi možná dnes připadají některé zápletky lehce naivní a časová posloupnost trochu zvláštní, ale i tak se k tomuto seriálu rád vracím.

Ambicja (2014)

Na to, že se jedná o pouhá spot k misi sondy Rosetta, tak jde o velmi pěkně a vkusně udělanou propagaci ESA. Dobrý způsob, jak sdělit široké veřejnosti, o co vlastně jde.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Komedie byť z prostředí tajných služeb, které jsme viděli již tolikrát, kolikrát to jen jde, mě jednoduše nadchla. Z počátku jsem si tímto filmem nebyl jistý, ale v momentě, kdy se objevil Michael Caine jsem věděl, že to rozhodně nebude špatný film. A nebyl.

Vražedná stěna (2008)

Je pravda, že nejlepší příběhy píše život sám. Očekávání od filmu: lezeme na Eiger a něco bude špatně. Vyplněno. Samozřejmě následuje snaha zachránit. Pořád nám probíhá typicky hollywoodský příběh, který už jsem párkrát viděli. Ale tento příběh nekončí jako klasické hollywodské cliché. Naštěstí. Ačkoliv to člověk očekává druhou půlku, nestane se tak. Ve filmu jsou dobře zobrazena dobová reálie a děj odpovídá realitě. Ano, jde o film z kategorie "survival", ale závěr filmu překonal moje očekávání. Pokud se chcete podívat na film z této kategorie a nechcete vidět, kde lidé ze záchranné jeden po druhém umírají, tak by jste na tento film měli rozhodě podívat!