Zorro: Tajemná tvář (1998)

Ten film se mi líbil, hlavně prostředí, souboje a herci. Vynikající dobrodružný film, u kterého se nebute nudit. Prostě to napětí, ta romantika a do toho humorná jiskra mezi Hopkinsem a Banderasem... Toto zpracování příběhu o Zorrovi je velmi povedené, a to i díky výborným a charizmazickým hercům. Catherine Zeta-Jones je tady vážně sexy Hopkins v roli stárnoucího učitele byl více než dobrý, Banderas který dodává filmu tu správnou vášeň, role mu padla jako ulita. Bavilo mě to a kdykoli si to rád zopakuji. A doufám, že se film udrží v červené barvě.

Pád Londýna (2016)

Digitální sračka plná usa sraček. Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě. Přestřelky, kterými Butler prochází bez jediného škrábance jsou obdivuhodné. Měl být už asi 10x pod drnem, ale stále žije... Frajer jeden. Ve filmu zemře asi 2000 neviných lidí, k tomu zemřou další mocní vládci svých zemí ale to nevadí všichni jsme šťastni hlavně že přežil prezident USA. Vrcholem byla scéna s vrtulníky, kdy se jedna helikoptéra obětuje pro mistra prezidenta, aby ho nezasáhla raketa (nakonec jedna z raket si ho stejně našla takže to bylo k ničemu). Ale na druhou stranu, hodinka a půl utekla a nenudila. Tak co spadne příště?

X-Men 2 (2003)

Já jsem spokojen. Tak s tímhle snímkem Singer jen potvrdil, že má talentu na rozdávání. Po velmi velmi dobrém prvním dílu je zde dvojka, která předčila ve všem díl předchozí. Bezvadně propracovaný příběh excelentní scénář, skvělé digitální efekty a mí oblíbení herci - a to vše jen v jednom filmu. Úvodní akce v Bílém domě je tak skvělá. Herecké obsazení je úžasné. Mimochodem, jako vždy famózní Jackman, který se pro roli Wolverina snad narodil. Výborné nápady a skvělé vlastnosti mutantů. Naprosté nadšení.

X-Men (2000)

X-Meny fakt můžu. Jedna z nejlepsich komiksovych adaptaci. Paráda, takhle si představuju pořádnej sci-fi film, nejenže to má výbornou akci, ale dokonce i dobrej a originální příběh a to je u podobných filmů docela vzácnost. Dalším velkým kladem tohoto filmu je perfektní výber herců, ne že by tam předváděli nějaký famozní herecký výkony, ale dokonale padnou do svý role. Hugh Jackman je jako Wolverine dokonalý! Ian McKellen jako hlavní záporák je více než skvělý! Skvěle udělané efekty. Dobrá akce. Tohle se Singerovi fakt povedlo.

Bod zlomu (2015)

Toto je přesnej příklad toho, kdy si řeknete, že trailer je super a vypadá to na dobrej adrenalinovej akčňák, a nakonec zjistíte, že je to hrozná kravina. Naprosto zbytečný a hlavně mizerný remake. Scénář je fakt totálně ubohý a nepřináší vůbec nic nového. Filmu chybí nejen špičkové herecké výkony, ale i kvalitní dějová zápletka s pěknou pointou. Dvě hvězdy dávám za parádní kameru, za výběr všech těch úžasných prostředí a parádně odvedenou práci kaskadérů a za hudbu. Tento film je jen nudná přehlídka polonahých krásek a nabouchaných chlapů. Škoda tento námět takto promrhat...

Úsvit mrtvých (2004)

To byl nářez. Nikdy bych nevěřil, že se mi tak moc bude líbit film o zombíkách. Zack Snyder svoji prvotinu zvládl s lehkostí zkušeného režiséra a dopřál nám slušnou krvavou podívanou, která se s blížícím se koncem změnila v prvotřídní jatka. Atmosféra je výborná, to samé se dá napsat o hercích, režii, tricích, kameře a hudebním doprovodu, navíc pořádná dávka černého humoru. Hereckému obsazení vévodí Ving Rhames.

Zmizelá (2014)

Na tenhle film jsem se strašně dlouho těšil, hrozně jsem ho chtěl vidět. Nakonec jsem se k němu dostal rok a půl po jeho premiéře. Fincher nezklamal. Film je velice chytrý, nevyzpytatelný, intenzivní, chytlavý a hravý. Výborný film o tom, jak je jednoduché někoho o něčem přesvědčit, pokud se to řádně promyslí. Závěr je už jen třešíňkou na dortu. Fantastičtí herci, režie, scénář, soundtrack, kamera - na tomhle filmu se prostě povedlo naprosto vše. Ben mile překvapil a Rosamund, to je Lady Bitch. Za tohle mistrovské dílo a zároveň dokonalou „šachovou“ partii, u které si člověk nikdy nemůže být jistý, kdo má zrovna navrch a jaký bude následující tah, ti moc děkuju a udílím naprosto suverénní plný počet.

Superbad (2007)

Bavil jsem se. Prdlá, ale nijak zvlášť špatná komedie to nebyla. Překvapivě celkem povedený a úsměvný film na tisíckrát ohrané téma. Takhle si představuji film pro mladé ročníky, ač Prcičky budou nejspíš navždy nejlepší. Úžasná trojice hlavních hrdinů doplněná rozkošnou Emou. Ti policajti byli senzační.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Skvělé efekty, pořád jsem byl v napětí. Pokračování snímku s podtitulem Scorch Trials se nese v podobném stylu jako jeho předchůdce. Jinak opět jde o kvalitní zpracování první půlka je parádní pak to ztrácí otáčky a jen hrdinové furt utíkaj odněkud někam pak je chytí a zázrakem se jim podaří zas utéct... ještě tomu chybí pořádná zápletka a lepší děj. Musí se nechat krása okolního světa, zajímavý protivníci, občas pěkná holka a dobré lekačky. Propracovanost se mi docela zamlouvala a celkově působí snímek velmi zvláštní a dobrou atmosférou a akční scény, honičky, souboje a všechno tohle hodnotím za výbornou. A přestože se nejedná o žádnou pecku, hravě překonává poslední dva díly Hunger Games. Ale podle konce tohoto filmu, lze očekávat, že další část by mohla být o něco více zajímavější. Snad to třetím dílem vylepší a řádně uzavře.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nejhorší nakonec. S vypětím sil jsem dokoukal do konce. Pokles dolu je ohromující, tento díl uzavírá tuto ságu a definitivně jí sráží do kolen. Velké zklamání, nudný děj (v první hodině se vůbec nic nestane, poté je pěkná akce v kanále ale jen co hrdinové zase vylezou na povrch jde to zase ve starých stopách) laciné efekty, možná akce se občas snést dala, ale i přesto nic nefunguje jak by mělo. Místo toho jen samá objetí, kecy, plácání po zádech, slzy, projevy. Čekal jsem na nějaké dechberoucí a dramatické finále, ale konec mě zanechal chladným. Co se týče Jennifer Lawrence, na té se mi zdálo, že už ji to hraní vůdkyně nějak nebaví. Malý prostor pro další postavy. Definitivně nejhorší díl série. K tomuhle se nikdy nevrátím, rád si pustím první a druhý díl ty se mi upřímně líbili.