Let (2012)

Film, ve kterém jde vlastně o něco jiného, než o samotný let. Drama je nenásilně prokládáno povedenými vtípky a také ty vážnější pasáže jsou propracovány tak, že působí naprosto přirozeně.

Hitchcock (2012)

Musím říct, že i když byl film povedený, tak jsem čekala ještě trochu víc. Nicméně hodně zajímavá podívadá do "zákulisí" režisérova soukromého i pracovaního života. A nejde nezmínit "za vším hledej ženu".

Johnny English (2003)

Naprostá kravina, která má za úkol jediné - pobavit. Což se občas daří, občas ne.

Madisonské mosty (1995)

Smutný smutný film. Ale tak nějak hezky smutný. Příběh plyne pomalu, rozvážně, žádné uspěchané dialogy nebo akce. Zkrátka film o tom, jak pouhých pár dní dokáže naprosto změnit pohled na celý náš život. 4,5*

Vzpomínky na 11. září (2010)

Konečně dokument na toto téma, který neopakuje zdlouhavě, co se vlastně stalo, a nesoudí jednostranně. "Pouze jednoduše" vypráví příběh lidí, kteří na daném místě v daný okamžik byli, přežili, a nějak se se situací museli porvat. Zajímavá podívaná.

Lincoln (2012)

Děj mě do sebe bohužel stáhl až asi v posledních pětačtyřiceti minutách. Scénář podle mě hodně nepovedený, zdlouhavý, neřekl nic důležitého. Na to, jaká z toho mohla být pecka, to nebylo zas tak nic moc. Jako film pro střední školy fajn, jako film, na který člověk zajde do kina slabší průměr.

Terapie láskou (2012)

Potenciál filmu byl obrovský, ale chvilkami to dost drhne... Takové průměrné komediální drama s pár vtipnými scénkami.

Nespoutaný Django (2012)

Westerny opravdu nemusím, ale zaškatulkovat tenhle film jako western by byla vážně škoda. Příběh je propracovaný do detailů a obsahuje v sobě mnoho zajímavých témat. Chvílemi krvák, chvílemi komedie, každý si najde to své. Co mě ale úplně dostalo, byla hudba - té dávám pomyslných 10 hvězdiček. Celkově 4,5 *.

Madagaskar 3 (2012)

Nejdřív k tomu, co mi trochu vadilo - za prvé příšerné škatulkování podle národností (hlavně narážky na Rusko), za druhé děsné provedení českého dabingu - proč se písničky, které se přezpívávaly do češtiny v předchozéch dílech, najednou nechávají v angličtině? Ale to samozřejmě není vada samotného filmu... No, moc jsem od třetí části (radši) nečekala,ale pozitivně mě překvapila. Výběr hudby dokonalý, krásně ironizuje spoustu scén. Láska mezi lemurem a medvědicí super, Martymu to v cirkusu seklo a z nových byla nejzajímavější postava "podprůměrně inteligentního" lachtana.

500 dní se Summer (2009)

Asi jsem díky slávě a oblíbenosti toho filmu čekala něco víc. Pro mě ale horší průměr, nic nového. Navíc Summer mi byla tak nesympatická, že jsem byla ráda, když se v příběhu zrovna nevyskytovala. A ten konec... Zkrátka - pokud máte chuť na romantické drama, radši sáhněte po něčem jiným.