60 sekund (2000)

Nicolas Cage za volantem Eleanory nikoho nenechá chladným. Do jisté míry kultovní film.

50/50 (2011)

Jeden z mála filmů, který dokáže v takové míře výborně pobavit, ale také silně dojmout. Úžasné herecké výkony!

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Anglická odrůda Pevnosti Boyard nedopadla zase tolik zle. Stejné místo, stejná hudba, stejně drsné a fyzicky velmi náročné úkoly, napětí a záludné hádanky. Co se změnilo je většina původního obsazení, hlavně fousatý děda, který dával hádanky. Liliputáni jako doprovázející "klíčníci" samozřejmě nechybí a to je velké plus. Ono vlastně všechno zůstalo tak nějak při starém, ale ztratilo to kouzlo původního. Tým hráčů se navzájem hecuje a všechno probíhá hodně rychle a hezky odcejpá. Francouzský originál byl, je a bude nepřekonán, ale pořád se jedná o lehký nadprůměr v soutěžních pořadech.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Výborná a svižná komedie, která se změní v silný a dojemný drama. To se jen tak nevidí, a tohle je téměř špička. Hlavně díky skvělejm hercům - Adam Sandler je vážně třída a jako novodobej komik patří k těm nejlepším. Kate Beckinsale to tady slušelo snad nejvíc ze všech rolí a Christopher Walken s Davidem Hasselhoffem už byli jen třešničkou na dortu. Film, na kterej se vždycky rád podívam znova.

Hon na čarodějnice (2011)

Tak to byla celkem slušná řežba a oddychová záležitost. Výborně hrající Nicolas Cage má pořád co ukazovat a dokáže z lehce nadprůměrný fantasy slátaniny udělat něco o hodně víc a drsnej hláškující Ron Perlman mu v tom dobře sekunduje. Film neztrácí celou stopáž tempo a tam kde mě Solomon Kane krapet zklamal (konec) tak tahle jednohubka dobře vynahrazuje.

Batman začíná (2005)

První díl trilogie a znovuzrození legendy o Bruci Waynovi pod taktovkou Chrise Nolana snad nemohlo dopadnout líp. Příběh kompletně od základů podporován výborným scénářem, dialogy, hudbou od dvou velikánů v oboru, napětím a skvělými herci - Christian Bale se role zmocnil dokonale, Alfréd v podání Michaela Caina je špička, Cillian Murphy jako Scarecrow a Liam Neeson nemají chybu a Gary Oldman jako policajt Gordon jakbysmet, a to je jen nástřel z řady výbornejch herců. Těžko si představit lepší obsazení. Temná atmosféra spolu s osobitou režií pomalu vrcholící a navázání Temným rytířem dopadlo snad ještě líp. Troufám si tvrdit, že se jedná o nejlepší Batmanovskou sérii v historii, a konkurence je silná.

Starobylá tetování (2008) (TV film)

Nenapadá mě žádnej jinej dokument s podobnou tématikou, pokud vůbec nějakej je, ale věřím že ano. Zajímavej, poučnej a výborně natočenej dokument o tetování ze všech možnejch koutů světa, všech možnejch stylů, barev, motivů a hlavně technik. Je se na co dívat a jako fanoušek tetování jsem byl spokojenej. Ale určitě i pro neovlivněnýho diváka toužícího po poznání něčeho novýho skvělá podívaná.

Hra s nevěrou (2005)

Nadprůměr v žánru se skvělými herci a šokujícím rozuzlením jak se na takovej film patří. Závěr trochu přitaženej za vlasy, ale i tak potěšil.

Mušketýr (2001)

Po tisícátý a po americku, i když bych s tim neměl problém, kdyby to nebylo tak suchý a o ničem. Ani výborný obsazení to nezachránilo. Pokud Mušketýry, tak starší počiny, a nejlíp francouzský ze 70. let.

Návštěvníci (1993)

Úžasnej počin se skvělým a originálním nápadem, výbornou zábavou a hlavně skvělým duem Clavier/Reno.