Ženy v běhu (2019)

Českých komedií je málo a těch dobrých pramálo a těch skvělých jako šafránu.O to větší radost člověk má ,když narazí na tu skvělou A to "Ženy v běhu" bezesporu jsou.Příběh je jenoduchý a prostý.Na začátku filmu umírá manžel a manželka mu chce splnit jedno z jeho posledních přání-uběhnout maraton a zatáhne do toho své tři dcery.Ani jedna z nich není sportovně vybavená a tak začínají trénovat a během toho prožívají své životní eskapády.Jak prosté milý Watsone ,ale velmi svěží ,letní ,sporotvní a opravdu zábavné.Scénář je jednoduchý ,ale funkční a režie Martina Horského ukazuje ,že komedie umí a stejně tak ukočírovat poměrně velký počet herců.I když tady vévodí ženy ,muži v pozadí nezůstavají a zdatně jim sekundují.Takové duo Kostková-Vetchý jsem si opravdu užil.Z kina odchází člověk příjemně naladěn ,s dobrou náladou a to vůbec není málo ,spíše naopak-tak to přece má být!!!Film jsem si opravdu užil a dovolím si jen malou poznámku a to ,že tu bylo mnoho postav a některé věci a náznaky zůstaly bez povšimnutí a dalšího vývoje ,což bylo malinko škoda ,ale jen opravdu malinko.Dávám běžeckých 90% ,protože na stovku to chtělo malinko víc dotáhnout linky postav a trochu přitlačit na pilu ,co se týče vývoje postav.Za sebe jsem byl velmi spokojen a blahosklonně děkuji tcvůrcům ,že rybníček dobrých českých komedií nezůstává prázdný.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Hvězdná sága ,trvající celá desetiletí se nám uzavírá.A jak to tedy celé dopadlo?Předchozí epizoda ,které se ujak režisér JIohnson rozdělila diváky na dva nesmiřitelné tábory.Režisér se chopil látky podle sebe a nověji ,takže na jednu stranu tu bylo spousta nového ,na druhou stranu tu byla rezignace na historii a na to ,co myslím na téhle sáze baví nejvíc a to je její síla.Na poslední epizodu se do režisérské stoličky vrací J.J.Abrams ,studio tedy vsadilo na jistotu.A celá sága se tedy vrací ke klasickému stylu vyprávění.nevyhneme se tak trochu recyklaci a trochu i kýči ,ale s grácií a velkým filmařským srdcem a umem.Hned na úvod chci říct ,že se tenhle komentář bez spoilerů prostě neobejde ,takže čtěte až po shlédnutí filmu.Završení celé ságy je opravdu fantastická podíváná a jedním dechem dodávám ,že je to excelentní filmařina a je zde na hodnoceních vidět ,že diváci už jsou zhýčkaní a nevědí ,co by vlastně chtěli.Vzestup Skywalkera je přesně takový film ,jaký jsem si přál, aby byl.Příběh pokračuje tam ,kde minulou epizodou skončil a dozvíme se zodpovězení na spoustu otázek ,které diváky roky trápily.Ano ,Abrams se vrací ke kořenům Star Wars a tak trochu balancuje na tenkém ledě ,protože navazuje na svou vizi v Epizodě 7,kde mu to Johnson Epizodou osmou značně stížil.Musím říct a to bez nejmenších výtek ,že si s tím Abrams poradil opravdu dobře a to ,jak ukončil přiběh Leiy díky nepoužitým záběrům ,i když je Carrie Fisher po smrti ,zaslouží opravdu obdiv a poklonu.Takže příběh je klasický a rozšiřuje nám známý vesmír a je jasné ,že se nebude líbit všem ,ale Abrams se podle mého snažil ,seč mohl.Objevení Palpatina ,jako hlavního padoucha ,který tahal za nitky ,je vcelku logické a tak trochu jsem v to doufal a předpokládal to.Stejně tak použití zničené Hvězdy smrti.Obojí je geniální tah a opravdu velmi logický.Kameraman Den Mindel se snažil ,seč mohl ,aby završení ságy bylo opravdu epické a skutečné se mu to velmi podařilo.Samozřejmě mu velmi podstatně pomáhá CGI , ale výsledek je skuitečně skvostný ,stejně jako hudba ostříleného matadora Johna Williamse.Člověk by řekl ,že už nic nového tady přinést nemůže a hluboce by se mýlil.Hudba je opět skvělá a fantasticky posloucvhatelná.Stejně tak se nedá nic vytknout výpravě a excelentnímu 4K obrazu a 7.1 zvuku.Fantasticky se na to dívá a fantasticky se to poslouchá.To bez pardonu.Samozřejmě trochu výtek mám ,to ani jinak při tak velkém filmu nejde.Především je to poměrně dost postav a tak děj zběsile poskakuje sem a tam a opravdu žádá od diváka soustředěnost každou vteřinu ,jinak nepochopí nic a ujdou mu zásadní monenty.Prostě sem tvůrci chtěli nacapt hodně ,ale věděli ,že už mají jen jeden film.Takže za mě vynkající a důstojné završení ságy rodu Skywalkerů.Včetně závěrečné bitvy a závěrečného souboje ,to je opravdu fantastická podívaná.Dávám jasných 100% ,nejen proto ,že si to završení ságy zaslouží ,ale hlavně proto ,že jsem byl s touhle filmařinou velmi a velmi spokojen.

Terminátor: Temný osud (2019)

Takže přichází šestý film slavné série po tom ,co se práva vrací ke svému stvořiteli a kdy se Cameron ujímá produkce.TVůrci se rozhodli ignorovat předechozí tři filmy ,takže Temný osud navazuje přímo na ikonický Den zúčtování.Možná to mnohým bude vadit ,ale po zhlédnutí filmu a mírném zamyšlení je to zcelka logický krok.Upozorňuji ,že tenhle komentář se opravdu bez spojlerů neobejde ,takže je dobré si ho přečíst až po zhlédnutí filmu.Ve dni zúčtování byla totiž změněna budoucnost ,takže nenastal ani Den zúčtování ,ani sám velký Skynet a všechno bylo vlastně jinak.Ale protože jsou lidi nepoučitelní a tvůrci chtěli nějak podobnou temnou budoucnost ,stalo se vlastně cosi podobného.Takže to vezmeme popořádku.Scénář je velmi slušně napsaný ,šlape na výbornou ,i když malinko hluších míst má.Na omluvu lze ale dodat ,že navázat na famózní dvojku a vůbec napsat pokračování Terminátora ,není úplně jednoduché.Nicméně scénaristé se snažili a také proto jich bylo tolik.Trochu opisovali ,trochu vykrádali předešlé díly ,ale zachovali to ,čím je Terminátor Terminátorem a to je cestování hodného a zlého časem a jejich nahánění se.Musím říct a myslím ,že spousta mužů s tím bude mít problém ,ale hlavní hrdinky jsou tu tři ženy ,z nichž jedna je trochu zestárlá Sarah Connorová (Lindu Hamilton jsem viděl opravdu moc rád) a zhruba od půlky filmu jim sekunduje stále zdatný a také trochu zestárlý Arnold.Za mě musím říct ,že mi ženy jako hlavní hrdinky vůbec nevadily ,možná spíš naopak.Je to velká akční jízda od začátku do konce prokládaná nezbytným vysvětlováním co se stalo ,jak a proč a kdo je nová postava ,která se musí chránit místo Johna Connora ,který je na začátku filmu zabit.Ano a opravdu.Musím říct ,že jsem to chvíli vstřebával ,ale pak jsem tvůrce pochopil a chápu jejich úmysl a směr ,kterým se vydali.Ono jim ani nic jiného nezbylo ,jinak by museli jen a jen kopírovat starší děj a to nechtěli.Takže tu máme opět vylepšeného Terminátora (ten ale opravdu umí věci) a vylepšenou ,tentokrát ženu ochránkyni.A bitva může začít.Akce je tu mnoho a je skutečně skvělá ,ale trochu mi tu chyběl onen wow efekt ,na který jsem u Terminátora zvyklý.A taky je akce díky kameře a střihu občas mírně nepřehledná.Taky mi trochu vadily záběry v noci ,to je ale bohužel vinou digitálního věku ,s kterým se musíme prostě smířit.Není to ale nic výrazně rušivého.JInak všechny složky filmu šlapou na výbornou-perfektní obsazení ,skvělí herci ,vynikající hudba a zvuk a návrat k Terminátorobské tradici příběhu.Možná se to někomu nebude líbit ,ale srovnáívám to s třetím filmem ,který se dle mého ignoraci nezaslouží ,ale v rámci příběhu to bohužel jinak nešlo a dávám jasně temných 80%.Teda a to rozdvojení osobnosti je normální Terminátoří schíza.A to ,že pomáhá Arnold- Terminátor s nákupem mi vůbec nevadilo.A ani nevím ,proč by mělo.

Avengers: Endgame (2019)

Rok jsme čekali ,abychom zjistili ,jak se vše vyvine po Infinity war.Přichází End Game ,takže je jasné ,co se bude dít.A mělo by to být velkolepé.A bylo.Ale hezky od začátku.Marvelovský vesmír dospěl po více než deseti letech a více než dvaceti filmech do bodu ,kdy jedna kapitola končí ,aby se mohla otevřít jiná.A musím říct ,že co scénaristé tady dokázali je skutečně neuvěřitelné.Celé dlouhé roky s množstvím filmů budovali bod po bodu vesmír ,obsazovaliu postavami a vdechli jim život a charakter a pak je začli spojovat a propojovat.Vše perfektně sedí ,má svojí logiku ,nápad ,šmrnc a hloubku.Když si uvědomím ,že tohle se někomu podařilo předělat na základě sešitových komiksů ,hluboce smekám a opravdu hluboce.Celý scénaristycký tým Marvelu by měl být placen zlatem a hodně bych se postaral ,aby mi nikdo neutekl ,protože bez nich by nebylo to ,co je teď.Stejně tak režiséři-pochopili ,co je potřeba a nastavili jasnou cestu ,kde je vše naprosto dokonalé , precizní a oddané celé myšlence příběhu.Ano ,jasně ,je to komiks a neubrání se místy kýči a trochu více barevnosti ,to tady ale nejsou vady ,ale klady ,to je jasné jako saharské slunce.Byl tady vybudován hluboký vesmír píď po pídi a s obrovskou dávkou umu a srdce a proto se tomu tak daří (narozdíl třeba od DC).Tak ateď k End Game.Začínáme tam ,kde skončila Infinity war a kde lusknutím Thanosova prohnilého prstu zmizela polovina lidstva.Divákovi s trochou filmové inteligence bylo jasné ,stejně jako mě ,kudy se bude příběh ubírat a jak zbylí hrdinové budou pokračovat v boji ,aby zachránili svět.Ano ,bylo to jasné-nezbyde než cestovat časem a přibrat další ,již známé posily ,které v Infinity War neúřadovali.Opět a to velmi důrazně podotýkám ,že je třeba znát všechny Marvelovské filmy ,aby bylo vše pochopeno a aby si ro člověk opravdu užil.Budeme se pohybovat v několika známých časech a místech a jen znalý a důkladný divák si vše užije naplno.Tvůrci si tu cestování časem vyložili po svéma úplně nově a stejně tak i časový paradox ,narozdíl třeba od "Návratu to budoucnosti" ,který je a vždy bude brán jako vzor filmů hýbajících časem.Film je rozdělen do takových tří částí-první je spojování a hledání jak ,druhá je hledání kdy a kde a třetí je závěrečná bitva.První dvě části jsou víceméně komorní ,dialogové a trochu i dramatické.Třetí část je ohromující ,velkolepá bitva o osud lidstav ,která se na plátně jen tak nevidí.A to do písmene.Celý film jsem si užil ,jako už dlouho nic a dlouho jsem se těšil ,až budu moci napsat takovýhle komentář a Avengerům držel palce.A ono se to povedlo.Naprosto dokonalé a to tak ,že o malinkatých výtkách a drobnostech v logice prostě nebudu psát ,protože tenhle film si to nezaslouží ,protože naprostou většinu ostatních filmů převyšuje o víc než jeden level.Takže perfektní a precizní scénář ,dokonalá režie s velkým komiksovým srdcem ,vynikající kamera a hudba a perfektní výprava a vizuální efekty.K tomu skvělý herecký tým.Nutno podotknout ,že je tu asi 20 hlavních postav z nichž každá tu má prostor a svůj kus pro sebe a dalších 20 vedlejších postav ,které se ve filmu také objeví.Podruhé smekám před scénáristy ,protože dát dohromady tenhle cirkus a pak ho ukočírovat bez ztráty logiky v dějia postav je opravdu nadlidské úsilí.Tady to ale dokázali a završili tak naprosto dokonale jednu filmovou kapiotolu.Občas jsem si připadal jako ve videohře ,každá postava má svůj charakter a um a aby zvítězili ,musí se spojit a naprosto a dokonale spolupracovat.Sledovat to bylo úžasné a místy dechberoucí.je tu taky spousta vtipu a hláček a samozřejmě dojde i na slzy a kdo tvdrdí ,že ne ,ten jednoduše lže.Ano opustí nás několik havních hrdinů ,což jsme tušili ,jen jsme přesně nevěděli ,kdo.Teď už to víme a proto múžeme tušit ,kdo a jak se objeví v dalších Marvelovkách , o které strach nemám ,pokud je bude vytvářet stejný scénáristický tým ,co doposud.Musím říct ,že jako původně nekomiksový divák jsem nadšen a je jasné ,že si to budeme pouštět zas a znovu a zas a znovu se budeme smát a plakat.Dávám jasných 100% ,protože víc nemohu a říkám jen - Děkujeme ! Děkujeme ! Děkujeme !P.S.A ještě jednou musím smeknout před reklamní kampaní na tenhle film.Ani finální trailer nic neprozradil a záběry v něm byly v naprostě většině z první půlhodiny filmu ,takže nic neprozradily a do poslední chvíle tudíž nikdoi netušil ,jak to vlastně bude.A tak to má být.A i za tohle děkujeme:):):)

Mumie (2017)

Studio Universal se po velkém úspěchu Marvelu rozhodlo budovat svůj vlastní vesmír.A začlo s Mumií.No osobně to chápu ,protože když v kterémkoliv studiu vidí Marvelovské úspěchy ,všichni je chtějí také.Zapomínají ale na jednu velmi důležitou věc-Marvel buduje svůj vesmír už řadu let a velmi pragmaticky ,s rozvahou a logikou.Ostatní chtějí vše hned ,bez rozvahy a logiky v čemkoliv.Nová Mumie je toho přesným důkazem.Zatímco "Mumie" z roku 1999 byla dobrodružná ,hravá a nebrala se vážně ,tahle nová vůbec hravá není ,tváří se jako horor ,ale místy je k smíchu.Vůbec nechápu Cruisovu účast v tomhle cirkusu ,jinak se to ani s prominutím nazvat nedá.Takže popořádku-velmi špatný scénář s nápady nepřesahující myšlení desetiletého děcka a spoustou logických nesmyslů ,nevýrazná režie Alexe Kurtzmana ,kde je poměrně často vidět ,jak nevěděl kudy kam a průměrní herci a to včetně Toma Cruise.Velmi je na všech vidět ,jak je to nebavilo a boihužel to divák opravdu pozná.Jedinou kalitou filmu je prvních zhruba 30 minut včetně pádu letadla ,kde jsem si opravdu myslel ,že to bude skvělý film.No nebyl a vše ještě dovršil Rusell Crowe jako Dr.Jekyl.Proboha ,co to má jako být?Scénáristi opravdu byli asi dlouho na sluníčku ,jinak si to nedovedu vysvětlit.Takže podtrženo ,sečteno jde o podprůměrný snímek ve všech ohledech ,na který každý velmi brzy zapomene a jehož vznik osobně vůbec nechápu.Za velmi slušnou kameru ,která zachraňuje co může a slušnou hudbu a taky za to letadlo dávám temných 40% a doufám ,že se tím tenhle vesmír uzavřel.

Captain Marvel (2019)

Marvelovský komiksový vesmír se rozrůstá o další superhrdinku ,která přichzí v tu pravou chvíli a je perfektně vsunuta mezi poslední dva filmy Avengers.Naplánování a načasování je samozřejmě perfektní a teď k samotnému filmu.Na Marvelovskou komiksovku je poměrně neakční a skoro by se dalo říct komorní.Zjistíme ,kdo je nová superhrdinka a jak přišla ke svým schopnostem a jak to v 90-tých letech vypadalo na zemi a jak vypadal tehdy Samuel L.Jackson jako Nick ,jak přišel ke svému komunikátoru a jak založil Avengery.Co chtít víc ,inu vlastně nic.Film má jasné ,pokliidné tempo ,i když akce se také dočkáme ,zejména v poslední třetině filmu ,ale žádný marvelovský nářez ,jak jsme zvyklí.To si samozřejmě schovávají na poslední Avengers.To je jasné.Scénář je příjemně napsaný ,ženská superhrdinka sedí a je uvěřitelná.Možná chtělo trošku rozvinout děj a malinko delší stopáž ,občas děj a flashbacky poskakují moc rychle ,aniž by si je divák dostatečně vychutnal.Také hlavní padouch byl trošku nevyužitý ,jinak jsem byla ale spokojen.Perfektní kamera ,zvuk ,obratná a komiksová režie ,která se zejména zaměřuje na novou postavu ,ale nezapomíná na vesmír jako takový a dále ho propojuje.A hlavně poměrně dost vtípků a hlášek.Vizuální orgie jsou upozaděny ,ale ty si dozajista užijeme v následných Avengerech ,takže je to vcelku pochopitelné.Marvel budeje svůj vesmír dál a dár a skara dobře se mui to daří.V součtu ostatních komiksovek dávám jasných 80% ,neb jsem přece jen nějaké výtky měl a jdu omrknout naší kočku ,jestli taky nesnědla něco divného ,co svítilo.

Strážci Galaxie (2014)

Tak tohle byl opravdu poslední komiksový film ,který jsem chtěl vidět.Ano ,vůbec mě nelákal.No ,posuďte sami-hlavní hrdinové-člověk ,mluvící mýval ,mluvící strom (říká ale jen jednu větu) a k tomu tajemná Gamora a hustý Drax.A všichni dohromady zachraňují vesmír.Kdo by tohle chtěl proboha vidět?No ,všichni,kteří chtějí být připraveni na finální Avengery, s kterými se Strážci Galaxie spojí v jednom velkolepém ,ale opravdu velkolepém finále.A abych byl znalý celého vesmíru ,podíval jsem se tedy i na tenhle komiks ,který jsem opět nečetl ,ale myslím,že původně je mnohem víc brutální a scénaristi z něj udělali rodinou ,sci-fi podívanou ,tak ,aby zapadala přesně do marvelovského vesmíru.Takže scénář je poměrně jednoduchý ,ale funkční a celkem napínavý ,ale hlavně velmi vtipný.Hláškuje se tady skoro pořád a je to jedna z věcí ,která tenhle film drží opravdu hodně nad vodou.Stejně jako herci ,na kterých je vidět ,jak je to baví a užívají si to.Režisér ví přesně ,co servíruje a co chce divákovi říct a jede si přesně po svém a nenechává si do toho od nikoho mluvit.Vizuálně a zvukově se filmu nedá nic vytknout a to se týká i kamery ,výpravy a masek.Vše je opravdu excelentní.Děj je trochu jednodušší a plný klišé ,jak je u většiny marvelovek zvykem a trochu byl také nevyužit hlavní záporák.A pro mě byla i trochu nevýrazná a tak nějak rozplizlá a nicneříkající hudba.Takže v konečném součtu dávám 75% protože film jako celek funguje velmi dobře ,ale přece jen mu něco do dokonalosti chybí a Já jsem Groot:)

Doktor Strange (2016)

Komiksový svět se nám na filmovém plátně rozrůstá o dalšího hrdinu ,který přesně zapadne do týmu Avengers.Světoznámý neurochirurg má dopravní nehodu ,po které nemůže používat obě ruce a tak hledá novou cestu a najde ji.Získá nové magické schopnosti a doplní už tak velký komiksový vesmír a musím upozornit ,že tu neplatí ani realita ,ani jakýkoliv rozměr a dokonce ani čas.Neplatí tu fyzikálmí zákony ,ani ty materiální ba ani časové.Je to skutečně ohromující podívaná a vizuální pastva pro oči.A to doslova.Nic tu není jen tak a všechno má přesně své místo.A ano,je to právě tenhle doktor ,který se naučí používat a nosit u sebe kámen času.A je tedy jasné ,že pro další vývoj příběhu je jeho postava jedna z nejklíčovějších.Doctor Strange je velmi zajímavý a precizně zpracovaný příběh.Komiks jsem nečetl a tudíž ho neznám ,ale film je srozumitelný ,patřičně napínavý ,komiksově nadčasový a fantastický a vizuálně a zvukově ekcelentní.Chvílemi se možná trochu divák neustálým pohráváním s realitou ztrácí ,protože chvílemi to režisér malinko ,ale opravdu malinko přehání ,ale je to to jediné ,co bych mohl vytknout.Bedenict Cumberbatch je ve své roli opravdu přesný a přesvědčivý ,stejně jako Tilda Swinton.Je to opravdu podivuhodný a zajímavý svět ,který dal vzniknout skvělému filmu ,jenž zapadá do celého marvelovského universa a pomáhá se mu rozrůst se ctí a patřičnou dávkou inteligence a humoru.Dávám čistých 80% a teda ty portály ,to je super věc ,no ne?

Avengers: Infinity War (2018)

Komiksový vesmír je mohutný ,velkolepý a ohromující.Stejně jako tenhle film.Třetí dobrodružství Avengers ,tedy všech komiksových hrdinů pěkně pohromadě.A když říkám všech ,myslím opravdu všech ,takže se nám ke starým známým přidávají noví známí včetně Spidermama ,Doktoira Strangea a taky třeba Black Pantera a Stážců galaxie ,ano čtete správně.Všichni se tu potkají ,protože nepřítel je tak mocný ,že je potřeba všech a každého..Ihned na začátku podotýkám ,že je před shlédnurím tohohle filmu dobré a vlastně nutné shlídnout všechny ostatní komiksovky ,tedy sólovky jednotlivých postav.Jen tak je možné vše pochopit a nechat se unášet novým příběhem bez problémů a dokonce odhadnout děj následující ,ale o tom později.Už od prvních Avengers jsem tajně doufal ,že je scénaristé zasadí do příběhu s padouchem ,který bude stát za to a bude skoro nemožné ho porazit.A to se mi tady splnilo.Hlavního padoucha samozřejmě známe a ano Thanose jsme už viděli v několika jiných filmech a kdo kouká vždy do konce titulků ,jak radím ,tušil jako já ,kdo že padouch bude a co chce.A on má opravdu hezkou rukavici a do té zasazuje všechny kameny vesmíru a až je bude mít všechny ,udělá cokoliv lusknutím prstu.Výborný nápad pro padoucha a na film ,nemyslíte?Ano je to neuvěřitelná jízda od začátku do konce a hned první scéna je ohromující a fantastická ,stejně jako třeba scéna ve Wakandě ,kam se opět podíváme a spoustu dalších.Film přímo navazuje na třetího Thora ,kde byl zničen Asgard a zachránivší letí na obrovské lodi a ta se stane první Thanosovou obětí hned na začátku filmu.Scénář je skutečně brilantní a perfektně napsaný a vzdávám hold tomu,jak nejen žije se všemi postavami a nezapomíná na ně,ale vše má logiku a spojuje se tu mnoho pavučinek s ostatních filmů a tohle ukočírovat je opravdu mistrovský kus.Oba režiséři skutečně ukázali ,jak moc je to baví ,co že na filmu každou vteřinu vidět a jak přesně ví ,co chtějí.Perfektní scénář ,mistrovská režie a vynikající kamera ,hudba a precizní zvuk.Vlastně ani nemám ,co bych vytknul.Herci jsou skvělí a absoluitně přesvědčiví a vše je dynamické ,uvěřitelné a opravdu velkolepé a při tom ,jak je u těhle filmů zvykem ,zbyvá čas i na humor a vtip a není ho tu zrovna málo.To obstarávají především Strážci Galaxie ,ale nejen oni.Velmi moudře byl tenhle příběh rozdělen na dva filmy.Ano ,jasně ,už slyším ty hlasy volající proč a že peníze a tak.To přece víme ,ale tady je vše tak velké a rozsáhlé ,že by se to do jednoho filmu opravdu nemohlo vejít.Navíc na koncí získá Thanos všechny kameny a začně svoje dílo a v tom film končí a samozřejmě po titulkách máme ještě něco navíc ,ale je to mrazivý a opravdu děsivý konec a teď se dostávám k tomu ,co jsem psal už na začátku ,kdo poctivě koukal na všechny filmy ,tuší stejně jako já ,kde bude záchrana světa a kdo bude zasahovat.Hraničí to téměř s jistotou a věřím ,že se scénáristé nedopustí žádného balastu a budou v téhle rozjeté a absolutně perfektní jízdě pokračovat.Dávám jasných 100% ,protože prostě jinak nemohu a co je to zase venku za řev.

Thor: Temný svět (2013)

Thor se nám vrací v plné síle a tentokrát ho na režisérské židli kočíruje Alan Taylor ,který ubral dramatické vážnosti a přidal humoru a StarWars konceptu.Ale hezky po pořádku.Marvelovský vesmír se nám pěkně rozjíždí a jeden film navazuje na druhý a prolíná se s dalšími.Je to paráda sledovat a je to náročné tvořit ,to je jasné.Donedávna jsem komiksy nijak nevyhledával a filmům jsem se až na vyjímky vyhýbal.Teď tak musím vše dohánět ,protože jednotlivé filmy a postavy jsou spolu propojené a navazují na sebe dějem a událostmi a vidět je jednotlivě vytržené z kontextu nemá žádný význam a užije si to čllověk opravdu na půl.Druhý Thor navazuje na první Avengers a opět potkáváme staré známé ,včetně Natalie Portman ,která se tentokrát podívá i mimo zemi a Stellana Skarsgarda.Scénář je oproti jedničce více akční a plný humoru ,což občas sedí a občas ne.Vizualizace je opravdu perfektní a dechberoucí ,jen myslím ,že inspirace Star Wars byla až příliš velká ,chtělo to malinko ubrat plyn.Kamera je dynamická a skvělá ,stejně jako střih a hudba ,o vynikajícím zvuku ani nemluvě.Místy je atmosféra malinko temnější a místy zase ne ,což je myslím dáno tím ,že chvílemi režisér nevěděl jakou cestou se vydá a proto to kolísání.Naštěstí není nijak velké a filmu příliš neuškodilo ,protože jinak je druhý Thor velmi příjemná a svižná podívaná se spoustou humoru a hlášek.U mě dvojka malinko zůstala za jedničkou ,ale opravdu malinko ,takže dávám kladiváckých 80% a opět podotýkám-koukejte do konce titulků a uvidíte náznak dalšího komiksového děje. A proto už vím ,na co se můžeme těšit.Halelujá!!!!