Dařbuján a Pandrhola (1959)

Dalsi z rady ceskych pohadek padesatych let,podle scenare Martina Frice,ktery si jej take sam zreziroval.Vtipna a velmi podarena pohadka o"lidovem"leciteli Kubovi v podani vynikajiciho Jiriho Sovaka,kteremu skvele sekunduje cela plejada hercu a herecek.Je to vtipne napsane,hezky zahrane a kazdy od te doby vi,ze pred smrti se nejde schovat.U me jasnych 85%.

Mariňák (2005)

Dalsi film Sama Mendese,tentokrat valecny,v kterem se ale vlastne vubec nevalci....Skvely scenar pusobi jako vypoved cloveka,ktery se ucastnil valky a zaroven jako sonda do vseho,co se valky tyce.A jak to samozrejme Mendes umi,je to sonda radne brilantni,misty velmi vtipna a misty velmi silna.Reziser opravdu umi rozehrat s divakem svou hru a ukazat mu,co chce aby videl-opravdu nadhera!K tomu skvely Jake Gyllenhaal a vsichni ostatni a mame tu valecny film,ktery opravdu kvalitou prevysuje hodne a hodne filmu kolem sebe.Trosku bych s reziserem polemizoval o zaveru,ktery mi pripadal takovy citove pretazeny oproti zbytku filmu a taky o zacatku,ktery se rozjizdi opravdu velmi pomalu.To ale nic nemeni na tom,ze je to opravdu vyborny film a rozhodne se zaradi mezi vybranou valecnou elitu F.F.Coppoly a Stanleyho Kubricka.U me to ma za jasnych 90%.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Pulhodinova televizni variace se Shrekem na tema Vanoce.No zadny zazrak to samozrejme neni,ale o tech Vanocich to docela sedlo a i jsem se celkem pobavil.Vicemene je to spis pro deti a tehle cilove skupine to opravdu sedi.Takze s ohledem na tohle davam slusnych 60%.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Ctrvty Shrek-opravdu uz tolik?-a po tretim sem se moc netesil a byl jsem prijemne prekvapen.Vcelku napadity scenar-ano prvnim dvema Shrekum se tio nevyrovna-vtipna a pohodova rezie a par skutecne dobrych gagu dava filmu slusne tempo.Rozhodne jsem se velmi dobre bavil a rikal jsem si,ze je dobre,ze film neskoncil spatnou trojkou a aspon trochu si napravil reputaci.Takze davam cele Shreci bande tentokrat krasnych 70% a tvurcum radim,at je nechaji spat-zaslouzi si to!

Shrek Třetí (2007)

Treti Shrekuv film a pokles kvality minimalne o polovinu oproti predchozim dilum.Vizualne se filmu asi nic vytknout neda a daberum taky ne,ale vsemu ostatnimu ano.Nezajimavy scenar,rezie bez napadu a tim padem to opravdu zabavne neni.Pousmal jsem se asi trikrat a to bylo vse.Inu,pokazde neni svatek....takze tento Shrek ma u me utahanych 50% a to jen tak tak.

Shrek 2 (2004)

Pokracovani slavneho animaku,ktere u me naprosto splnila ocekavani.Pokracuje ve stejnem duchu,jako prvni film.jasne,je trochu rozmachlejsi a hollywoodstejsi,nez jednicka,ale presne v mezich,ktere beru.Opet skvely scenar,vtipna a napadita rezie. a skvela animace.Pribyla nam nova postava-kocour-a perfektne zapadl,prinesl nove gagy a rozsiril oslikovy obzory.Takze-uz podruhe-mistri tesari od Dreamworksu se neutnuli a je to jedna velka a zabavna nadhera,ktera ma u me opet jasnych 100%.

Shrek (2001)

Animak od Dreamworks,ktery se sleduje jednim dechem a je to,jako pit kvalitni vino-chutna,zahriva a rozesmiva.Skvely pribeh,precizni rezie,bezvadne a vtipne napady a genialni postavicky,ktere jsou ke vsemu skvele namluvene.Pochvalit musim i cesky dabing,ktery se tentokrate opravdu vyvedl.Skvele,zabavne a to zas a znovu.U me jasnych 100%.

Podivuhodné prázdniny rodiny Smolíkovy (1978) (seriál)

Treti a posledni pribeh slavne rodinky,tentokrat konecne cestuje za Pistou Hufnaglem.Stale skvele napsane,velmi vtipne a zabavne.Opet se na to divali uplne vsichni a bavili se.Pokud to srovnam s obema predchozimi seriemi,tak tahle bude o opravdu malinkou pid nejslabsi,to ale vubec nic vlastne neznamena,protoze jde porad o vysoce nadprumernou vec.U me jasnych 80%.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Jasna animovana klasika 80-tych let.Ktere dite tohle tedy nesledovalo?Cekali jsme kam pan Fog dorazi a hltali kazdy dil.Proste roman Julese Verna se dockal skveleho prepisu a zejmena detsti divaci byli nadseni.U me jasnych 85%.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Druha serie nejslavnejsi madarske rodinky a pro me ta nejlepsi-s Ladinkem jsem vzdycky v rakete sedel a maximalne si to uzival-je to skvele napsane,je to zabavne a je to spravne napinave.Takze jasnych 100%.