Román pro muže (2010)

Dalsi zpracovani knihy Michaela Viewegha,tentokrat skutecne vice pro muze.Pribeh je Vieweghovsky jednoduchy,pomerne vtipny a stoji a pada na hercich a taky na Vieweghovi samotnem,tj.pokud se nekomu libi kniha,bude se mu libit i film a opacne.Lokace jsou krasne-Tatry jsou vskutku nadherme,kamera zaslouzi pochvalu.Scenar slusny a pomerne vtipny,i kdyz misty mu dochazi dech.Reziser se velmi snazil a pomerne se mu podarilo udrzet soudrznost celeho filmu.Tana Pauhofova je vyborna,stejne tak Vanda Hybnerova.S Miroslava Vladyky jsem mel trochu rozporuplne pocity-chvili byl super a veril jsem mu to a chvili byl zase podivne neosobni.To same plati o Miroslavu Donutilovi-paklize mu byla role psana na telo,tak rikam nic moc-obcas dobre,ale velmi casto prehraval anebo naopak hral porad stejne s jakymsi prihloupym usmevem.Celkem vzato slusna komedie,ktera pobavi-vice muze-a neurazi.Takze davam 60%.

Piraňa 3D (2010)

Nova"Piranha"je opravdu typicky priklad,jak ma vypadat kvalitni becko,od rezisera,ktery vi,co si tento zanr zada a navic si umi delat srandu ze zanru samotneho.Jednoduchy pribeh,scenar psany s hororovou chuti a plny hororoveho humoru.Reziser vi co chce a skutecne si nebere servitky-velice zahy se lidi rozdeli na ty,co budou nekompromisne zpapani-tech je zdaleka nejvic,pak na hrdiny,kteri jsou vlastne jen ve spravnou chvili na spravnem miste a pak na ty,co chcete,aby byli zpapani co nejdriv.Reziser si s divakem opravdu hraje,takze se o sve hrdiny divak boji a az do posledni chvile netusi,kdo dude dalsi obet.Taky si prijdou na sve znalci zenske krasy a to celkem pozehnane.Odhalene zenske "airbagy"jsou tu skutecne hojne a reziser se nebal omezene pristupnosti(USA)a sahnul i po uplne nahem zenskem tele.Nutno rict,ze scena pod vodou je dokonala i vtipna zaroven.Takze myslim,ze jde o jeden z nejlepsich filmu zanru poslednich let,ktery se neboji spravnych hustaren a humoru.U me jasnych 75%.Nebudu zbytecne komentovat 3D,protoze je to modni zalezitost a az na vyjimky upne zbytecna.

Četník a četnice (1982)

Posledni film cetnicke serie,tentokrat s poradnou spionazni zapletkou a krasnymi cetnicemi.Jasne,novych gagu tu neni moc,krome cetnic jsou vsichni herci okoukani a uz nemuzou divaka prekvapit.Ale porad je to vtipne a prijemne pokoukani.Mozna jsem trochu sentimentalni a mozna je to proto,ze je to prvni a jediny dil,ktery jsem videl na platne.No jasne,trochu tezi ze slavy cele serie a neprinasi temer nic noveho,ale presto me stale rozesmeje.Mozna je to taky kvuli tem cetnicim,ne?Proste davam jasnych 65%.

Četník a mimozemšťané (1979)

Paty film cetnicke serie,tentokrat s odstupem deviti let.A hlavne bohuzel bez Jeana Lefebvrea,ktery s Funesem uz odmitl hrat a byl tak nahrazen.Ackoliv je zde posun vice do sci-fi,tolik oblibenem v te dobe,scenar je slusny a porad i pomerne vtipny,ale za svymi predchudci prece jen zaostava.Napadu i gagu je tu spousta,ale casto uz nejsou tak vtipne i kdyz se herci moc snazi,ale i presto mam tenhle dil se zavanem sci/fi rad.Takze jasne mimozemskych 65%.

Četník ve výslužbě (1970)

Ctvrty dil serie a kvalita nam oproti tretimu malinko klesla.Ovsem a stale je zde spousta skvelych gagu-nova strecha-scenar je svizny,vtipny a herci stale vyborni.Takze si vyslouzil 70%.

Četník se žení (1968)

Treti cetnicky film sveho predchudce trochu prekonava a to hlavne ze dvou duvodu-predne jsme opet o prazdninach v Saint-Tropez a Funes se setkava s Gensac.Vytvari naramne nesourodou,ale velice vtipnou dvojici.Pomaha jim k tomu skvely scenar,spravna komedialni rezie a ostatni herci.Takze krasne cetnickych 80%.

Četník v New Yorku (1965)

Druhy film cetnicke serie,tentokrat v USA.Spousta novych vtipu,zalozenych na rozdilnosti obou kultur.Scenar slusny a vtipny,herci stale skveli,celkove vyzneni jde trochu dolu oproti prvnimu filmu.Je to logicke,protoze uz nas Funes neprekvapi svymi grimasy,uz to totiz cekame-a to je obecny problem pokracovani.Takze davam jasne newyorskych 70%.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Jean Girault v plne sile a skveli herci v prvnim z celkem sesti filmu.Prakticky jde o nestarnouci klasiku,ke ktere se vracime zas a znova.Proc?Je to hlavne a predevsim skvele a vtipne napsane komedie-tech je cim dal mene-hraji v ni vynikajici a vtipni herci-jak Funese moc neobdivuji,tady je absolutne skvely-a cele se to odehrava v krasnem a slunnem Saint-Tropez.Co vlastne chtit vic?Tu spetku k absolutni dokonalosti mozna odval cas,ale u me ma krasne cetnickych 90%.

Veselé Velikonoce (1984)

Jedna z mych nejoblibenejsich komedii s Belmondem.Jasne,neni uplne bez chyby-prvni polovina je napsana a slape skvele,druhe pulce trochu dochazi dech a reziser Lautner nevytahne zadny trumf.Ale i presto pusobi i po letech stale velmi prijemne,Belmondo je skvele saramantni,no a hlavne uzasne mlada a uzasne krasna Sophie Marceau.Coz je spolu s Belmondem hlavni trumf filmu.A diky nim to maji u me za krasnych 80%.

Submarino (2010)

Severske socialni drama,ktere u vetsiny divaku vyvola-aspon myslim-ty spravne emoce.Je slusne depresivni,temny a udrzet se"nad vodou"jde u neho dost tezko.Slusny scenar,seversky drsna rezie a slusni herci.Pro me prilis depresivni,zadne,aspon male pozitivni momenty a postavy se obcas chovaji opravdu"divne".Za videni stoji,ale asi se k nemu hned tak nekdo nevrati.Dlouhi jsem se rozhodoval s hodnocenim,nakonec to ma za slusnych 65%.