Toy Story: Příběh hraček (1995)

Studio Pixar se predstavuje svym prvnim celovecernim animovanym filmem a prinasi absolutni revoluci v animaci.K tomu skvely pribeh a scenar a mame tu skutecnou lahudku pro vsechny.Jasnych 100%.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Samozrejme a jasne ceska pohadkova klasika,skvele napsane,skvele zrezirovane a nadherna Libuska jako popelka.Co by clovek mohl chtit vic?Vorlicek proste umi a tenhle tzv.unikovy zanr v te dobe mu proste sedi.Jasne pohadkovych 100%.

Šerif a mimozemšťan 2 (1980)

Pokracovani sci-fi komedie s Budem Spencerem,kde se rozdavaji rany mnohem vic nez v jednicce a musi byt na to pripraveni i vetrelci.Prakticky stejne roztomile jako jednicka a opet skoro o nicem,ale celkem zabavne.Zustanu u stejneho hodnoceni jako v pripade prvniho filmu,protoze myslim,ze jsou oba vyrovnane,tedy 55%.

Šerif a mimozemšťan (1979)

Zvlastni mix sci-fi komedie a Buda Spencera,ktereho jsem mel rad uz jako maly kluk(kdo ne?),kde neni nijak vyrazny scenar ani rezie a vlastne ani nic jineho,ale Bud je standartne dobry a s malym mimozemstanem pusobi vtipne a pohodove a o to italskym filmarum slo.Je to klasicka nostalgicka komedie 70-tych let a je potreba ji hodnotit k datu sveho vzniku.Takze mu davam 55%.

Mumie (1998)

Radoby horor na tolik popularni tema.To by ovsem musel nekdo napsat poradny scenar a nekdo to poradne rezirovat.Tohle natocit chtelo opravdu velkou odvahu a "hodne"prace.Vicemene slo jen o prizivovani se na uspechu legendy.Herci se po place motaji bez rozmyslu,ze bych se byt chvilku bal nemuze byt ani reci a o nejakem aspon radoby scenari taky ne.Takze davam suchych 10%,protoze mam rad Egypt a na par exterieru se da koukat.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Paty dil serie a navrat(zaplatpanbuh!)k one nadcasovosti,tedy asponb castecne.Prvni tri dily to neprekonava,ale je to velmi slusne a dustojne pokracovani,opet zacinajici slovem Jak.Michaele Badinkova mi moc sedla a jeste bych vyzdvihl Davida Mataska,Lukase Vaculika a Janu Hlavacovou,kteri jsou krome standartne skveleho Pavla Krize taky perfektni.Takze opet krasna romantika po Kleinovsku,vtip a pohoda.U me ma krasnych 70%.

Konec básníků v Čechách (1993)

Ctrvty dil basniku a bohuzel velmi nepovedeny.Kdybych tohle psal po bezprostrednim shlednuti filmu v r.1993 asi bych byl shovivavejsi,protoze jsem se celkem bavil i kdyz jsem zaznamenal jasny pokles kvality oproti predchozim dilum.Kdyz se ale na film podivam dnes,vidim jak velmi je poplatny dobe,ve kterem vznikl a chybi mu ona nadcasovost basniku.Je mi jasne,jak na tvurce bylo tlaceno,protoze producenti v tomhle nametu videli velky potencial a tim bohuzel tenhle dil zazdili.Takze herci se snazi,reziser taky,ale dnes se clovek sotva parkrat pousmeje.Takze jen diky ucte k Pavlu Krizovi a Dusanu Kleinovi davam presne basnickou pulku,tj.50%.

Jak básníkům chutná život (1987)

I ve tretim pokracovani se tvurcum podarilo udrzet skvely humor a vtip a opet od zacatku do konce.Film opet nema zadna hlucha mista a herci jsou opet skveli.Takze opet klasika a jasne basnickych 90%.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Druhy dil basnicke serie tandemu Pechacek-Klein a u me nejlepsi dil.Mistrovsky kus ceske klasiky se vsim vsudy-od scenare,rezii,kameru,pres herce(napr.vynikajici Sverakuv seminar) az po vynikajici humor,ktereho je film plny od zacatku do konce.Vzdycky mi to uplne presne pripomene me vlastni studium na vysoke a to je velke umeni.Dle meho nejlepsi cesky film z vysokoskolskeho prostredi.Tenhle film to dokazal a ma tak jasnych 100%.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Jasna ceska klasika 80-tych let.Dou Pechacek-Klein ukazuje,jak ma vypadat skvela komedie ze zivota,plna skveleho humoru,romantiky a jemne erotiky.K tomu skveli herci-vcetne Koprivy a Cecha a divame se na to zas a znovu a radi.Basnickych 90% a to proto,ze u me je proste nejlepsi druhy dil serie.