Matrix Revolutions (2003)

Treti"Matrix"je vlastne druha pulka druheho filmu,nebot byli oba toceny soucasne.Je to tedy prime pokracovani dvojky a je to na nem videt.Scenar dycha jen tak tak,vizualni zpracovani uz neohromi a nove napady se tu nevyskytuji.Jsou tu hlavne samoucelne akce,ktere prakticky nikam nepoposunuji dej a uziva si je jen fanaticky priznivce.U dvojky jsem to prekousl,slapala celkem slusne,tady uz jsem se misty docela nudil,i kdyz zaverecna bitva byla dobra.Rozpocet 300 milionu $ na druhy a treti dil je znat,ale zvlaste tady mu k tem penezum chybi napad a vtip predchozich dilu.Takze celkem vzato - jakz takz prumer a tedy 50%.

Matrix Reloaded (2003)

Pokracovani kultovniho"Matrixu"rozdeli priznivce do dvou taboru.Jedni na nej budou spilat,druzi vynaset do nebe.Za sebe rikam velmi slusne,ale zdaleka ne vyborne.Ano,vizualni zpracovani je dokonale,herci take a scenar je take slusny,i kdyz misty trochu skripe a mezery vyplnuje zbytecnostmi(napr.zbytecne dlouha scena skupinove "technoparby").Rezie je dostatecne bombasticka a je videt,ze tentokrat meli bratri Warchovsti mnohonasobne vyssi rozpocet,coz ale filmu paradoxne ublizilo,protoze mene je nekdy vice.Delka,rozmachlost a mnozstvi strihu v akcnich scenach-to vse je velmi predimenzovane a prakticky neni mozne sledovat alespon polovinu,z toho co je videt.Navic od pulky filmu jsem akcni sceny vnimal jako neco zcela obycejneho a to neni dobra vizitka.Nejvic mi ale vadilo,ze tvurci uplne ignorovali konec prvniho filmu-umeni Nea rozkladat svet na prvocinitele..Byl to absolutne uzasny napad,ktery s druhym dilem ovsem jakoby neexistoval.To je u me neodpustitelna chyba,takze mu davam reloadenovanych 70%.Porad je to ale nadprumerna sci-fi akcni jizda,to rozhodne.

Matrix (1999)

Samozrejme a bez debaty-dnes klasika s velkym K. Ttechno"sci-fi,ve sve dobe pribehove i vizuelne prelomovy film.Skvele napsane,skvele zrezirovane a vizualni zpracovani nema chybu-kolikrat jsme od te doby videli bullet-time?A kdyz jsem ho tady videl poprve,absolutne jsem nechapal:)K tomu skvely Keanu Reeves a bratri Warchovsti se moc vyznamenali a i dnes se na tohle jejich prulomove dilo rad podivam a vidim,ze si stale zaslouzi 100%.

Přátelé (1994) (seriál)

Zabavny a vtipny serial,s vybornym scenarem a skvelymi herci.Jen myslim,ze mel skoncit o neco drive,protoze v poslednich radach se casto opakovalo totez(zrejme si tvurci mysleli,ze si divak prvni dily uz nebude pamatovat)a i humoru ponekud ubylo,ale stale mezi sitcomy vycniva a pusobi velmi sveze a prijemne i po nekolikatem shlednuti,takze jasne pratelskych 85%.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Animovana klasika,pro male i velke,nestarnouci a stale zabavna.Ano,takhle ma vypadat kvalitni animovany serial pro celou rodinu,kazdy pribeh ma svuj napad,atmosferu i vtip.Jasnych 100%.

Upír Nosferatu (1922)

Klasicky horor,jeden z tech,ktery polozil zaklady zanru.Natoceny podle slavneho romanu Dracula,ale kvuli neshodam o autorska prava prejmenovan.To mu ale nic neubralo na atmosfere-skvela kamera,vynikajici a demonicky Max Schreck a vyborna rezie.Samozrejme se musi brat v uvahu datum vzniku filmu a nesrovnavat je s dnesnimi horory,i kdyz myslim,ze pribehove a atmosferou by vetsinu z nich strcil do kapsy a ja mu za to davam cistych 90%.

Ducháček to zařídí (1938)

Klasika ceskeho cernobileho filmu s kralem komiku v hlavni roli.Myslim,ze patri mezi nejlepsi kousky Vlasty Buriana a ackoliv na stare kousky moc nejsem,tohle je opravdu povedena komedie,Wassermanem dobre napsana a Lamacem dobre zrezirovana.Ostatni herci jen prihravaji a jakmile Burian zmizi z platna,film ztrati tempo a nema co nabidnout.To je ale u Burianovych filmu vlastne normalni.Davam jasne cernobilych 90%.

Muž z Acapulca (1973)

Jasne jedna z nejlepsich parodii na spionazni brakove pribehy a myslim ze i jeden z nejlepsich filmu s Belmondem.Je to skvele napsane,zrezirovane i zahrane.Jasna klasika 70-tych let s krasnou Jacqueline Bisset k tomu.Druha pulka filmu je misty trochu pomalejsi,ale Belmondo s gracii sobe vlastni vse zachranuje a ja mu za to davam jasnych 85%.

Mise (1986)

Roland Joffe natocil historicke drama a jen trochu vnimavy clovek mu nemuze dat jine,nez plne hodnoceni.Skvely scenar,perfektni rezie,vynikajici Morriconeho hudba a skveli herci,a to uplne vsichni,dava tusit,ze se divame na skutecne mistrovske dilo.K tomu si pridejte nadherne exteriery a divokou prirodu.A taky odvekou otazku hledani boha,hrichu a odpusteni.Jasnych 100%.

Volný pád (1993)

Reziser Joel Schumacher priichazi s kriminalnim dramatem o muzi,ktery se vlastne zcvoknul diky beznym"spostecumůdnesni doby.Michael Douglas je skvely a jeho role byla dulezita k uvereni a opravdu se mu to povedlo.Skvele mu sekunduje Robert Duvall.Je to dobre napsane,dobre zrezirovane-je to vlastne jakesi studium chovani cloveka v krizovych situacich.Film se rozviji celkem pomalu a vlastne ho tlaci dopredu jen hlavni postava v podani Douglase,ostatni mu delaji jen kompars.Myslim,ze se to velmi a verohodne povedlo a ma u me jasnych 90%.