The Evil Within (2017)

Spoilery! K tomuto snímku mě přivedla stejnojmenná hra. Bohužel jsem se chvíli po legálním zakoupení DVD v legálním obchodě s legálními DVD dozvěděl, že má snímek se hrou společný opravdu jen název. Po přečtení obsahu už jsem měl na snímek podstatně menší chuť. Nicméně když už jsem ho měl, tak jsem se na něj rozhodl kouknout. Musím říct, že v rámci originality to tvůrci vytáhli opravdu vysoko. Bohužel sami sobě naházeli klacky pod nohy nezajímavým zpracováním. Ani druhý den po zhlédnutí mi není jasné, zda tento jejich počin mám brát vážně. Celý snímek protínala jakási groteskní atmosféra. Naprosto všechny postavy se chovaly maximálně zvláštně. Celý díl se točí kolem retarda, kterému začne krásně hrabat. Jeho milující bratr mu dá do jeho dětského pokojíčku doprostřed místnosti odporné zrcadlo. Retardovi tudíž začne hrabat ještě více. Divák v podstatě sleduje, co se děje v jeho zvrácené mysli. Při vraždění pejsků, kočiček a dětí rozhodně netroškaří. Vždy uloží k odpočinku rovnou tři exempláře. Věčná škoda, že se vše odehrává výhradně mimo zorný úhel kamer. Koncept rozhodně zajímavý. Zpracování bohužel těžce pokulhává. Navzdory přátelské atmosféře snímek působí nekonečným dojmem. Monology retarda mi tu narozdíl od početné části komentujících přišly na filmu nejvíce zajímavými. Za hovno z mého pohledu stálo celých 100 % dialogů. Zřejmě je měl na svědomí nějaký další mongoloid. Tentokrát ovšem skutečný.

Blade: Trinity (2004)

Spoilery! Tak upíři byli v jedničce, vylepšení upíři, které šlo sejmout jen denním světlem ve dvojce. Na tvůrci se tedy vznášel otazník, koho by měl Blade zlikvidovat ve trojce. Tvůrci nechali ze země vykopat samotného vládce veškerého upírstva - Draculu, který je imunní i vůči sluníčku, což zní takhle na papíře moc hezky. Jenomže ho zde bohužel prezentují jako naprostého řadového sráče. Větší problémy dělal Wesleymu ten namachrovaný bezvýznamný píčus z jedničky. Od Draculy jsem si dovolil čekat něco extra. Tento díl je tedy z celé trojky jednoznačně nejhorší. Akce je opět hodně, ale děj je jedna velká snůška nesmyslů a nudy. Potěšilo mě, že se děj vrátil opět do odlehčenější úrovně, nicméně celý smrdí více televizní kvalitou než kinem. Lepší dvě hvězdy.

Blade 2 (2002)

Del Toro pojal svůj snímek výrazně jinak, než v případě prvního dílu. Z filmu takřka úplně vymýtil veškerý humor a nahradil jej podstatně temnější a vážnější atmosférou. Osobně mám pocit, že tím snímku ublížil. Podobný příběh přeci jenom nejsem schopný brát úplně vážně. Tím spíše ne po zhlédnutí prvního dílu. Dojem nedokázala vylepšit ani účast hromady super herců v čele s Perlmanem a, v té době ještě velkou neznámou, Normanem Reedusem. Příjemné bylo zasazení děje to stověžaté Prahy. Uchem občas proletěly libozvučná slůvka jako "piča" a "kurva". Děj přinesl nové tvory - jakousi vylepšenou verzi upírů, což také nebylo kdovíco úžasného. Celkově tedy pěkné tři kousky.

Ztracen v džungli (2017)

Snad vůbec poprvé jsem viděl Radcliffa v nepotterovské roli, ve které byl celkem dobrý. Samozřejmě si na jeho místě dovedu představit více než tucet herců, kterým by to seklo víc. Nicméně mě zde vůbec neiritoval. Přeci jen mu jde hrát lépe živé než mrtvé. Úvod byl malinko rozpačitý a vtáhnutí do děje hrozně rychlé. Z ničeho nic vznikne mezi dvěma lidmi za pár dní nepřetrhnutelné pouto (dost možná doplněné i o homosexuální večerní hrátky) a ochota položit jeden za druhého život. Poté už člověk sleduje výhradně boj o přežití, který hlavní hrdina nesvádí ani tak s nehostinnou džunglí, jako spíše sám se sebou a svými vnitřními démony. Divácký dojem mi narušoval, z mého odborného diváckého pohledu, celkem zprasený střih. Večer si snímkem určitě nepokazíte, ale rozhodně bych nečekal zázraky. Solidní zábava. Lepší tři hvězdy.

Městečko South Park - Hummels a heroin (2017) (epizoda)

Další díl, který naráží na problém, který se nedostal za hranice USA, tudíž nejsem opět schopný tento díl patřičně docenit jakožto situace neznalý člověk. Párkrát jsem se sice zasmál, ale opět žádné velké terno. To opravdu neexistují nějaké globální problémy, které by si tvůrci mohli vzít na paškál?!

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

Tento seriál divákům ukázal, jak dobrá mohla být ta píčovina Birdman, kdyby se tam dělo něco alespoň malilinko zajímavého. Taktéž se jednalo o doposud nejsíťařštější díl ze všech.Vynikající záležitost, která vás sežere a za 40 minut vypustí opět na svobodu. Hrozně se mi líbí, jak si tvůrci dovedou s každým dalším dílem vyhrát. Díly nejsou absolutně šablonovité. Vždy přijdou s nějakým úplně novým nápadem a prozatím to vždy zafunguje. Prozatím skvělá série. Moc se těším na další díl.

Poslední chlap na Zemi - Wisconsin (2017) (epizoda)

Spoilery! Konečně retardi doplachtili na tvrdou zem a seriál se vrátil do koukatelných mezí. Chápu, že na daném prostoru toho v ději zase tolik vymýšlet nelze, každopádně stále se opakující rozkmotření a následné opětovné spřátelení díky tragédii je přeci jen malinko trapné. Tandy naštěstí stále bavit ví. Bohužel mě neskutečně serou všichni ostatní. Uvidíme, jak dlouho budu ještě divákem.

Jigsaw (2017)

Jedna z nejhorších návštěv kina v mém životě. Tento snímek staví svůj sotva měřitelný úspěch výhradně na svém jménu, které mu vytvořily díly předchozí. Jinak to byla opravdu přehlídka zoufalosti. Postavy byly neskutečně nezajímavé a jejich osudy mi byly zcela lhostejné. Co se týče příběhu, tak za něco stály výhradně až poslední minuty, které přinesly nějaké to překvápko. V ději mě neskutečně sraly skoky, respektive výskoky ze hry, na kterou se dalo koukat alespoň po stránce příjemných herních atrakcí. To, co se dělo mimo zdi kůlny smrdělo snad céčkovým filmem. Extrémní nálož nudy. Obrovské zklamání a první debilní díl této úžasné série.

Živí mrtví - Zrůdy (2017) (epizoda)

Je neskutečným utrpěním sledovat vynikající hrdiny, se kterými jsem v některých případech již osmou sérii, jak se mění v bandu debilních kreténů. Všem začíná hrabat a každá postava se díl od dílu chová úplně jinak. Jak kdyby byly napsané na papírkách jednotlivé dialogy a postavy si náhodně losovaly, kdo co bude říkat. Přestože je tento díl z osmé řády prozatím asi tím nejlepším, tak se mi stále nelíbí směr, kterým se seriál vydal. Nejvíce moji diváckou spokojenost nalomuje fakt, že mě začala drtivá většina postav neskutečně srát. Bohužel se úroveň sraní stále více stupňuje.

Horizont události (1997)

Patlanina několika žánrů, přičemž snímek není dobrý, ať na něj nahlížíte z kteréhokoli pohledu. Není ani zajímavý, ani napínavý a ani děsivý. Neskutečně nesympatické posádce začne na lodi hrabat. Všichni začnou soupeřit s vlastními démony, které kompletně ve všech případech stojí vyloženě za hovno. Tvůrci hravě vystačili s jediným prskavkovým efektem. Neskutečně jsem se během sledování nudil. Celkem se shoduji se svým kamarádem. Prvních 20 minut bylo zajímavých. Člověk čeká, co se vlastně bude dít a v jakém duchu se film ponese. Jakmile dostane na tuto otázku hnusnou odpověď, tak jakýkoli potenciál filmu končí v ohni pekelném. Jeden z mála filmů, který s přibývající stopáží negraduji, nýbrž degraduje, a to až na úplné filmové dno.