Deník strojvůdce (2016)

Občas z některé strany zavane vůně hřbitovního humoru, ale celkově se neubráním zklamání. Z nějakého důvodu jsem měl od tohoto snímku nemalá očekávání.Dovedu si představit, že si u tohoto snímku dovedou po celou stopáž hladit rozkroky milovníci drah. Dvojče Matina Huby v hlavní roli mi bylo vcelku sympatické. Vláčky jakbysmet. Trošku mě iritoval ten mladý zrzoun. Nejvíce mě zarmoutilo asi to, že si snímek nedrží po celou stopáž stejnou kvalitu. Namísto toho neskutečně kolísá. Najdou se tedy jednak vynikající momenty a jednak kopa nudy. Bohužel musím konstatovat, že v mých očích bylo více té nudy. Proto jen dva kusy.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Spoilery! Dle očekávání vynikající zábava, která každého fanouška pohladí po duši. Jack Sparrow je v maximální kondici a baví. Divák se dokonce dozví třeba i to, odkud ke svému hrůzu nahánějícímu jménu přišel. Tento díl se táhne ve výrazně odlehčenějším duchu než tomu bývalo zvykem. Trošku na tom utrpěla záplatka, která se zřejmě přeci jen dala trošku více promakat. Honba za tridentem nebyla bůhvíčím. Stejně tak vsuvka o Barbosově antikoncepčním selháním byla ve snímku tak nějak navíc. Ze soudku akce mě pořádně zklamala pouze finální scéna. Všechno ostatní byla skutčnou delikatesou a rozhodně si myslím, že tento díl nekazí celé sérii jméno. Javier Bardem byl super zpestřením. Top scénkou pro mě byla rozhodně gilotina. Prudce koukatelné pokračování pro malé, střední i mě.

Dr. Jekyll a pan Hyde (1941) odpad!

Spoilery! Spencer Tracy je bezesporu vynikající herec. Ovšem sledovat skoro dvě hodiny jeho rozpad osobnosti mě po určité době značně omrzelo. Taktéž mi neskutečně vadily velmi časté prostřihy zobrazující jeho prapodivné vidiny. S frajerkou jsme si u tohoto snímku vydatně pokecali, neboť je opravdu otřesně nudný. O žánr horor se samozřejmě snímek ani neotře. Vzhledem k době vzniku to ovšem není až tak překvapivé. Mr. Hyde je opravdu hrozně otřesný člověk. Jakmile mu po sérii vynikajících filmařských efektů absolvuje nepostřehnutelnou proměnu, zčerná mu háro a zhoustne mu obočí, tak se z něj stane opravdu krvelačná bestie, která se odváží provádět až tak příšerné věci, že donutí hysterickou ženu začít zpívat!! V té době mi šel opravdu mráz po zádech. Z celého snímku je koukatelný vyloženě jen závěr, ve kterému vyeskaluje jeho neskutečně intenzivní běsnění až do takových kosmických výšin, že za to zaplatí životem až jeden celý člověk. Odporně nudný film. Závěr by si sám o sobě nějakou tu hvězdu zasloužil. Nicméně v celkovém součtu je opravdu jen jednou kapkou čisté vody v oceánu sraček.

Zlaté dno (1942)

Nebýt té závěrečné hodně sluníčkové půlhodinky, tak vystřelím své hodnocení zřejmě na plný počet. Při sledování snímku je nutné brát v potaz dobu, ve které byl vytvořen. Doba vzniku se na snímku silně podepsala. Nejen tím, že všechny nápisy byly jak v českém tak i v německém jazyku, ale svojí celkovou myšlenkou. Snímek je brutálně pozitivní. Nabízí hromadu podnikatelských rad od mistra svého oboru Vlasty Buriana, který je ve své roli znovu famózní. Dokáže udělat během odpoledne pomocí reklamních dárečků ze zapadlého maloobchodu velkoobchod. Tento snímek si mě ani tolik nezískal humorem (i když samozřejmě v jednotlivých momentech dokáže být velmi vtipný), nýbrž spíše strašně příjemnou atmosférou, kterou prostě v dané době bylo třeba šířit alespoň prostřednictvím kinosálů.

Narcos - Cali KGB (2017) (epizoda)

Spoilery! Této sérii zatím brutálně chybí nějaké ty rozvraty uvnitř kartelu. Je to prozatím čistý boj kartelu proti DEA a CIA s tím vážným nedostatkem, že policie je prozatím v roli tichého pozorovatele. Celý tento díl je v podstatě o tutlání taškařice s "únikem" chloru, což není ani nic nového na scéně a ani nic závratně zajímavého. Jedinou pohlednou scénkou tedy zůstává kadeřnictví. Seriálu značně nechybí pouze Escobar, nýbrž i Murphy. Peňa je kůl, ale společně s nepříliš zajímavými postavičkami z Cali seriál dlouhodobě nemohou utáhnout bez výrazné ztráty kvality.

Narcos - Bossí strategie (2017) (epizoda)

Jsem osobně dost zvědavý, jakým směrem bude seriál směřovat. Bitevní pole nahradila šachovnice. Escobarovo bláznovství a bezprostřednost vystřídal perfekcionismus a promyšlenost. Těžko předpokládat, že někdy v budoucnu kartel z Kali získá alespoň vzdáleně obdobné sympatie, jako si získal Pablo, který byl ke všemu brutálně dobře zahraný. Úvod byl katastrofální a měl jsem vážné obavy o budoucnost seriálu. Naštěstí jsem se do konce dílu dokázal nasát seriálovou atmosféru a těším se na další díl. Alespoň to budou mít v této sérii diváci jednoduché při rozhodování, které straně fandit. V předešlých sériích jsem v tom měl zmatek. V nadcházejících dílech bych uvítal méně homosexuálních vsuvek. Nejsem homofobně založený, ale příjemně se mi na takové záběry rozhodně nekouká.

Žraločí tornádo 4 (2016) (TV film)

Kterýpak jiný snímek se může pochlubit tím, že se s přibývajícími pokračováními efekty hrůzostrašně kvalitou propadají, a to nejen k naprostému animačnímu dnu, nýbrž hluboko pod něj. Celý tento díl se táhne ve víru neustále expícího tornáda, které už zdaleka není obaleno pouze žraloky, nýbrž nově i ropou, ohněm, elektřinou, ba dokonce i jadernou energií a nějakou tou připletenou krávou. Opravdu by mě zajímalo, jak probíhá takový běžný natáčecí den. Na vymýšlení něčeho takového je třeba mít hodně velkou zásobičku podpůrných prostředků. Hrozně se mi líbí směr, kterým se tento snímek vydal. S absurditou zašel do těch největších extrémů a funguje to. Rozhodně ne po celou stopáž, nicméně je k nalezení tolik momentů, které mají potenciál takřka stát se kultovními. Sharknado je snímek plavící se ve svém vlastním žánru. Dokonce nechybí ani troška romantiky. O obrovském nadhledu tvůrců nechť svědčí například zrychlené závěrečné titulky. Velmi příjemná oddechovka. Těším se na další díl.

Smoochy (2002)

V úvodních minutách jsem se hrůzou třásl, na jakou blbost jsem to zase narazil. Naštěstí se s přibývající stopáží snímek více a více zlepšuje, a to ve všech směrech. Výrazně zajímavějším se stává jednak děj a jednak mi pozvolna začala vibrovat bránice z vtípků, které byly lepší a lepší. Norton si zde střihl vskutku zajímavou roličku. Celkem zajímavá kombinace postavičky z dětské televizní show a krutého gangsterského podsvětí. Rozhodně originální počin, který drží hodně nahoře několik fantastických herců navzdory nepříliš promakanému průběhu. Lepší dvě hvězdy.

Pobřežní hlídka (2017) odpad!

Ve vzduchu poletoval neskutečný potenciál na vytvoření komedie tak trapné, že by se mohla snad i svým způsobem proměnit v kult. Místo toho tvůrci vytvořili naprostou píčovinu bez nápadu, která velmi brzy zanikne. Dwayna Johnsona mám moc rád, análního průzkumníka Efrona nenávidím. Oba zde byli zasazani do maximálně trapných a odpudivých rolí. Příběh pořádně nikam nesměřuje. Humor zde funguje pouze v kratičkých momentech, když se drží toho nepokleslejšího záchodového dna. Jakmile se tvůrci pokusí zajít o stupínek výš, celé se to boří jako domeček z karet, přes který se projelo tornádo. Jakožto zástupce lepšího pohlaví jsem se těšil i na nějaké ty pohledné a lehce oděné slečny. V pár případech to ušlo, ale jsem si jistý, že se dalo rozhodně najít pohlednější kusy. Camea dvou nestárnoucích legend bývalého televizního hitu jsou těmi nejhoršími a nejnudnějšími, jaké jsem za svůj filmově bohatý život viděl. Snímek se vyplatí vidět snad pouze proto, abyste mohli při dlouhých podzimních večer sdílet svoje zhnusení nad sklenkou dobré lihoviny.

Past (2010)

Tento snímek drží nad vodou snesitelnosti pouze brutálně sympatické trio herců. Příběh je něco neskutečně žalostného. Děj je vystavěn na spoustě nezáživného povídaní okořeněného troškou soulože. Soulož měla těžce kontraproduktivní efekt, neboť na bradavky milé Milli, které měly v erektivní stavu dvojnásobnou délku jako mužství leckterého neštědře vybaveného pána, nebyl vůbec hezký pohled. Absolutně mě snímek nedokázal chytit za srdíčko a ani za koule. Několik fajn momentů by se určitě našlo, ale celkově převládala v masovém měřítku nuda. Vůbec se divím, že se někdo pokusil ze žalostného scénáře vytřískat cosi víc.