Sexuální výchova - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Prožila sis právě svojí první menstruaci? Zdál se ti zvláštní sen a "vyčůral" jsi podivnou lepkavou moč? Pokud jsi binární a odpověď na jednu z těchto otázek zní "ano", tak ti blahopřeji, jsi cílová skupina a na tento seriál se díváš správně a můžeš si vybrat z celé plejádz pan, paniců, outsiderů, divnolidí a debilů, s kým se hodláš ztotožňovat. Pokud už máš svojí první menstruaci a noční poluci dávno za sebou a nejsi čirou náhodou můj oblíbenec či oblíbenkyně, tak si nejsem jistý, zda tvůj duševní vývoj proběhl v pořádku. Obtěžuje mě, že veškerý pokus o humory je v tomto paskvilu na bázi uměle vytvářené sociální neobratnosti jednotlivých postav. Ale třeba jen žiji v nějaké zvláštní bublině a všude jinde na světě je zcela normální například přijít ke skupince lidí, které jsem v životě nepotkal a začít mluvit o vaginální infekci. Seriál se snaží být ze všech svých sil neustále děsivě šokující a bořit tabuizovaná témata, ale při své snaze to přehání a působí nepřirozeně, a to je to, co mi na něm bytostně vadí. Postavy se přirozeně nevyvíjí. Chovají se tak, jak se to zrovna v daný moment scénáristům hodí. Takže například hlavní přizdisráčský panic umí být společensky neobratný a mlít sračky o vaginální infekci a za 10 minut umí být stiskem kouzelného tlačítka prvotřídní sexuální terapeut, který sežral všechnu moudrost světa a je bez jakékoli bázně. Na tomto principu jsou bohužel vystavené všechny postavy s výjimkou toho debila, jehož problém se řešil v prvním dílu, ten zde hraje roli šaška a má zde dělat humory, takže se chová jako debil po celou dobu, tam vás alespoň tvůrci podobnými záblesky geniality neobtěžují. Nemám pocit, že zde sleduji lidi. Připadám si jako na přehlídce v panoptiku. Abych neustále jen nehejtil, tak si dovolím zakončit svůj komentář pochvalou nasměrovanou k hudbě. Ta jediná zde funguje skvěle a bez výhrad. Dobrý výběr písní, které k atmosféře jednotlivých scén dokonale pasují. Tento díl je stravitelnější než úvodní průser, přesto se toto dílo dosud ani vzdáleně nepřibližuje něčemu, co bych mohl označit za dobrý seriál. [22 %]

Bitva u Midway (2019)

Nejvíce mě na tomto snímku bezesporu dojímalo sledovat neskutečnou plejádu vynikajících herců, kterak plýtvají svým talentem v tomto naprosto demagogickém, sentimentálním a nepříjemně patriotickém blábolu. Na ztvárnění americké verze války zřejmě nešlo najmout pověřenější osobu, než je "odborník" na filmy zaručeně podle pravdy - Roland Emmerich. Jakmile se letecká akce odehrává v oblacích, tak akce CGI docela dobře funguje. Když ovšem třeba někde vidíte hořet a vybuchovat loď, tak se vám z toho chce místy zvracet, jak šíleně nepřirozeně to působí. Přitom vzhledem k hvězdnému obsazení se mi nechce věřit, že by to mohlo být zaviněné nedostatečným rozpočtem. Samotná akce, byť není oslňující, je ovšem tím jediným dobrým aspektem, který vám snímek představí.  Vzhledem ke "krátké" stopáži se samozřejmě nevešlo do snímku zobrazit pravý důvod války, respektive to, co předcházelo útoku na Pearl Harbor. Všechny japonské herce museli tvůrci sebrat z řad nezaměstnaných, nebo královsky zaplatit. Jinak si nedovedu představit jejich dobrovolnou účast v této proamerické sračce. Scénář by byl hoden maximálně tak tomu, abyste si s ním vytřeli prdel, kdyby nehrozilo riziko, že od něčeho tak toxického chytíte vyrážku a budete si pak muset prdel dezinfikovat savem. Odporně sentimentální hra na city, která absolutně nefunguje. V úvodu sledujete smrt random frajera Roye, ke kterému nedostanete šanci si vytvořit jakoukoli citovou vazbu. Přesto se nevyhnete pohledu na 30 minutový rádoby dojemný pohřeb. Nechybí ani podobné sračky, jako loučení se s těhotnými přítelkyněmi letců a samozřejmě ani polibky dětem na dobrou noc. Zkrátka se nezapomnělo na žádné sentimentální výjevy, které v podobných filmech bytostně nenávidím. Nechutně umělé budování atmosféry a snaha si vytvořit citovou vazbu k jednotlivým postavám, o které se tvůrci opírají, neboť nejsou dostatečně talentovaní, aby vytvořili atmosféru jiným přirozeným a nenásilným způsobem. Je to zároveň takový první signál, který křičí do světa, že budete sledovat enormní píčovinu. Dialogy jsou vskutku úděsné. Jednotlivé motivační proslovy si díky svojí debilitě ani nezaslouží, abych se v nich hlouběji pitval. Sečteno a podtrženo. Kromě slušně zpracovaných leteckých soubojů a přehlídce hereckých es, tento snímek nenabízí zhola nic, co by stálo za to vidět, nebo jakkoli oceňovat (proto ostatně žádné ocenění film nikdy nezískal). Naprosto nefunkční paskvil, kteří se snaží tvářit hrozně velikým dojmem, ale pod slupkou se skrývá zkažené ovoce, které je obtížné vůbec dokoukat do konce. [15 %]

Nikdo (2021)

Velmi milé překvapení s naprosto božím Saulem v hlavní roli a kopou záměrně přemrštěné a velmi vtipné akce. Taková akční jednohubka, když potřebujete pořádně vypnout večer po práci, která vás zaručeně pobaví. Zejména kompletně celou scénu v autbuse řadím na filmový Olymp. Mám nějakou zvláštní slabost pro hrdiny, kteří v sobě dlouhé roky potlačují hromadící se agresi a vypadají jako ňouma od vedle, která pravidelně okupuje přední lavice při nedělní mši, až jednoho krásného dne totálně explodují. Opravdu vynikající akční jednohubka, které mohu vytknout snad jen posledních 20 minut, kdy už se tvůrci hodně odvázali a utrhli se ze řetězu, Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím ovšem napsat, že v rámci žánru to byla opravdu neskutečná pecka. [84 %]

Rick a Morty - Total Rickall (2015) (epizoda)

První díl druhé série, o kterém mohu upřímně prohlásit, že se mi líbil. Znovu to tvůrci velmi přehnali s lysohlávkami a vznikla naprosto šílená jízda. Obrovská plejáda nejrostodivnějších postaviček, spousta zábavy a především naprosto dokonale vypointovaný a vtipný závěr. Že by se to přeci jen příjemně rozjelo? [80 %]

Volejte Saulovi - Uno (2015) (epizoda)

Tohle první setkání se samostatným Saulem snad ani nemohlo dopadnout dobře, pokud jste byli věrnými fanoušky a obdivovateli Breaking Bad. Nedokázal jsem se ubránit neustálému srovnávání. Ruku na srdce. Není to ani vzdáleně srovnatelně dobré a dost možná nikdy nebude. Jako pilot opravdu velmi slabé a s minimálním potenciálem navnadit diváky na další díly. I kdyby to mělo být z čiré zvědavosti, tak rozhodně plánuji kouknout minimálně na několik následujících dílů. Doufám, že mi tvůrci tento nemastný start hodlají řádně vykompenzovat. [30 %]

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Spoilery! Pokud se snad našel na této databázi zabedněný divák, který by vedl pochybnosti o tom, proč jsem zde všemi považován za nejúžasnějšího uživatele této databáze, tak bych jako skromný případ uvedl například to, že v první moment, kdy jsem uviděl toho starého seschlého soutěžícího s číslem 1, tak mi bylo naprosto jasné, že půjde o hlavního organizátora alá vykradený první díl SAW. Úplně se to nabízelo, jako závěrečný "WOW" moment, a proto jsem mu celý seriál přikládal zvýšenou pozornost a všímal si velmi okatých indicií, jako například neskutečně otřepaná pseudo "smrt" mimo kameru, kdy už o mém odhadu nemohlo být pochyb a po tomto vyřazení následný záběr na pana v masce a především jeho ruce, kde se vše definitivně potvrdilo. Bohužel, můj úžasný seriálový a filmový přehled zapříčiňuje podobné situace takřka u každého filmu a seriálu. Být geniální je zkrátka někdy prokletím. Na poli seriálů a filmů je poté velmi těžké být překvapený. Po vynikajícím úvodu jsem byl v očekávání důstojnějšího zakončení. Nicméně, v rámci možností jsem rozhodně potěšen. Tohle se klukům šikmookým povedlo. Jednalo se především o úžasný audiovizuální zážitek, u kterého nedoporučuji příliš namáhat neurony, jinak si začnete všímat celé řady nelogických vyústění některých situací a scénáristických zkratek. Mnohem vhodnější je na seriál koukat jako na lehce zvrácenou formu zábavy a nesnažit se hledat nějaké hluboké myšlenkové přesahy. [80 %]

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

Spoilery! Tahle před finální epizoda pro mě byla spíše zklamáním. Pointa s bratrskou dvojicí infiltrovaného policisty a černého front mana byla v mých očích nezdravě překombinovaná a hodně v korejském stylu. Jinak toho zase tolik tento díl nenabídl. [70 %]

Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Spoilery! Velmi dobrá epizoda, kde se divák konečně dozví smysl celé soutěže, což je trošku dle očekávání zvrácená zábava pro bohatou smetánku. Tahle epizoda měla všechno. Velmi napínavý děj i velmi luxusní jednoduchou a přímočarou soutěž, která zredukovala počet účastníků na poslední 3 statečné. Už je trošku cítit, že se ženeme do finiše. Myslím, že jsem dosud nestihl pochválit naprosto boží hudební stránku. Je to velmi zvrácený audiovizuální zážitek. Nezbývá než se těšit na jistě brutální finále. [84 %]

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Spoilery! Tak tentokrát vybrali tvůrci z rukávu hru z kategorie těch psychologických a rozdali si to spolu páry. Velmi emotivní ztvárnění hry kuličky, kdy v momentě, kdy tvůrci odhalili, že půjde o hru pro páry, tak jsem očekával, že nepůjde o spolupráci, nýbrž o litý boj, kde se občas někdo nestyděl sáhnout po nekalých praktikách a využít mentálních slabin protihráče. Oceňuji, že se to obešlo bez sentimentu, jak bývá u Korejců takřka pravidlem. Přesto bych si dovolil nesouhlasit s většinou a tento díl za úplný strop nepovažuji. [80 %]

Hra na oliheň - Férový svět (2021) (epizoda)

Spoilery! Kromě dokončení sympatické hry na přetahovanou, se to tentokrát obešlo bez další zábavné variace dětských her. Nicméně, na tempu to nebylo znát. Napětí bylo znovu dohnáno na samý vrchol, jako kšandy běžného zasloužilého hospodského štamgasty. Tentokrát se to celé točilo převážně kolem nahlédnutí do zákulisí podpultovních obchodů s orgány skupinky červených frajerů se znaky z Playstationu na tváři. [80 %]