Prehistorická planeta - Ledové světy (2022) (epizoda)

Ačkoli tento díl sliboval pohled na ledové světy, tak ledu a sněhu jsme moc neviděli. Díl se zaměřil spíše na to, co jednotlivé druhy dinosaurů všechno museli stihnout během krátkého období, kdy led a sníh šel do ústraní a dal prostor slunci a relativnímu teplu. Znovu je třeba se zopakovat a pochválit opravdu oku lahodící animaci. Se zcela nepatrným přimhouřením oka máte opravdu pocit, že sledujete živá zvířátka. Zejména pak Hadrosauři byli nepopsatelně kjůt. [84 %]

Prehistorická planeta - Sladké vody (2022) (epizoda)

Tak kromě toho, že si zde může člověk vychutnat pohled na to, jak T-Rex ohne T-Rexici, tak tato epizoda nabízí obří ropuchu, prapodivnou prehistorickou kachnu a nelehký boj o nejlepší hnízdo pro snůšku vajíček. Moc se od toho během sledování nedá odtrhnout. Opravdu působivé záběry a luxusní efekty. [83 %]

Prehistorická planeta - Pouště (2022) (epizoda)

Nejsem odborník, ale soudobé různorodé rostliny rostoucí na poušti po dešti, bych tam úplně růst mezi dinosaury nečekal. Bohužel nemám patřičné znalosti ani chuť investovat čas do hledání, abych to mohl tvůrcům rozporovat. V podstatě velmi podobná epizoda té předchozí. Pobřeží vyměnili tvůrci za pouště, ale jádro zůstává. Znovu se seriál soustředí na to nejdůležitější - tedy hledání potravy a páření jednotlivých roztodivných druhů. Animace je znovu působivá a jediné, kde působí lehce zvláštně jsou souboje o samičky. [82 %]

Prehistorická planeta - Pobřeží (2022) (epizoda)

Že bych byl po zhlédnutí ohromen nějakými novými nabitými vědomostmi, tak to se úplně říci nedá, ale pastva pro oči a uši to byla mimořádná. Audiovizální stránce se nedá zhola nic vytknout. Lepší průvodce než David Attenborough v podobných dokumentech neexistuje. V prvním díle jsme si mohli prohlédnout pobřeží a hlavně moře. Těším se, co ukážou následující díly. Příjemná výprava do velmi vzdálené minulosti, kdy byl svět ještě v pořádku. [82 %]

Seveřan (2022)

Robert Eggers již několikrát dokázal, že jestli mu jde něco opravdu dobře, tak je to budování atmosféry. V tomto filmu svoji dovednost znovu dokázal a předvedl nám neskutečnou výpravu na sever mezi Vikingy, kde byl svět takový jednodušší a soustředil se na čest, vraždy a následné pomsty, sliby a přísahy, přes které nemohl jet vlak. Kdo si ujíždí alespoň podobně jako já na vikingských řežbách, ten by tento snímek rozhodně neměl vynechat. Za mě velmi dobré. Režisér dovedl skvěle odhadnou snesitelnou mez artovosti a v podstatě ji omezil jen na působivé vikingské rituály. Divák tak dostane příjemný umělecký zážitek i syrovou severskou řežbu. Na své si tak přijde úplně každý. Tedy pro něžné pohlaví to asi moc nebude. [80 %]

Black Widow (2021)

Začíná se nám tu rýsovat vzorec. Snad všichni potomci Marvelu a Walta Disneyho jsou nesnesitelné zdegenerované píčoviny. Po technické a akční stránce snesitelné. Ale z poslechu těch žvástů jsem měl během sledování několikrát chuť provést si po domácku lobotomii. Kdyby dialogy psal nějaký algoritmus pro jejich náhodné generování, tak by byl výsledek pravděpodobně lepší, než je svěřit do rukou neschopných scénáristů. Bohužel se v tomto dílu mnohem více žvaní, než řadí CGI, takže jsem po většinu stopáže trpěl. David Harbour byl alespoň napsaný jako naprostý dement, takže do filmu seděl a docela to fungovalo. Bohužel, totéž se nedá říct o Florence Pugh, která by v mých očích rozhodně mohla soutěžit o cenu největší nesympatie a otravnosti se Spider-manem Flashem a dalšími podobnými dementy. [25 %]

Rick a Morty - The Ricklantis Mixup (2017) (epizoda) odpad!

Z nějakého důvodu mě nehorázně nebaví a serou epizody, kde je více než 1 Rick a více než 1 Morty současně. Tahle epizoda tedy byla v mých očích obrovské utrpení. Netuším, zda to bylo vinnou obrovské únavy, ale neustále mi utíkala pozornost jinam. Jednotlivé pasáže mi moc nedávaly smysl a kromě pointy jsem toho moc nepochopil. Nemohu se ztotožnit se zdejším nadšením a tento díl považuji za nejslabší a nejchaotičtější vůbec. [10 %]

Broadchurch - Episode 1 (2017) (epizoda)

Lákavé téma série o znásilnění. Ovšem pouze do doby, než zjistíte, že se obětí stala jakási přestárlá nevzhledná ojetina. Jako úvod série mi to přišlo velmi slabé. V podstatě koukáte jen na to, jak se nic moc neděje a postižená si nemůže na nic vzpomenout. A ten prostřih, kde tvůrci naznačili, kdo by měl být sexuálním predátorem, to bylo doufám jen falešné svedení. Úplně si neumím užít kriminálky, kde vím, kdo je pachatel. [50 %]

Fauda - Episode 12 (2020) (epizoda)

Bohužel tuto sérii velmi provázela šílená předvídatelnost a dovršil to právě závěr. Doufám, že další série už nevznikne, protože seriál začíná více a více recyklovat svůj vlastní obsah. Pořád je to dobré, koukat se na to rozhodně dá, ale je to více a více protkáno nesmyslnými hollywoodskými zvraty a těch šokujících úmrtí a překvapení je zde velmi málo, což je škoda. Ale tak alespoň zde bylo krásně ukázáno, jak se rodí různí terorističtí členové a že za to mnohdy ani nemohou. Už to v jaké rodině se narodí navždy formuje jejich budoucí osudy a úplně si svoji cestu nevolí. [70 %]

Fauda - Episode 11 (2020) (epizoda)

Spoilery! Na akci sice chabá epizoda, ale potěšilo mě, že se to po dlouhé době obešlo bez všemožných "rambo style" píčovin. Místo toho nám tvůrci dopřáli oplakávací epizodu, kde vyplula všelijaká interní tajemství a nic moc zásadního se nestihlo udát. Kdyby tento díl neexistoval, asi by divák o nic nepřišel. Chápu, že zde byl zřejmě záměr, aby poslední epizoda série nevypadala právě takto, tak si ten nezbytný sentiment, pláč a plácání po zádech odbyli v předposledním díle. Vyloženě to však nenudilo. [75 %]