Zátoka ticha (2004)

Silný, hlboký, trpký zážitok. 85%.

Medená veža (1970)

Toto ma dostalo. Slovenské filmy, ktoré dokázali naplno uspokojiť moje divácke nároky by som vedel spočítať na jednej ruke a tento patrí do absolútnej špičky. Krásny baladický príbeh o idylickom spolunažívaní troch kamarátov a o tom, akú šarapatu dokáže spraviť v tomto trojuholníku bežný vzťah k žene, ktorá naruší jeho harmóniu raz a navždy. 90%.

REC (2007)

Už viem, prečo som dal americkému remakeu len tri hviezdičky. Dokonalá dusná atmosféra a keby bol mal kameraman pevnejšiu ruku a kvalitnejšiu techniku, tak by to bolo dokonalé. 85%.

Návrh (2009)

Toto je jeden z mála prípadov, kedy som rád, že Hollywood sa ešte stále drží svojej šablóny stále zaužívaného klišé v žánri romantická komédia. Mnohé základy námetu sú naozaj prebrané od jeho starších predchodcov, ale tvorcovia to dokázali prekryť veľmi sympatickými výkonmi hlavných predstaviteľov, nevtieravým humorom a nenásilnou dávkou romantiky, či dokonca prvkami drámy. Herci si naozaj vyslúžili môj obdiv. Že sa Ryan Reynolds dokáže uchytiť aj v charakterových roliach je mne už dávno známe, ale na Sandru som sa po dlhej dobe pozeral s dojmom, že nepredvádza len rutinérske pózy a mimiku. Réžia sa snaží nič nepokaziť, ale miestami je to až príliš uhladené a tempo filmu je v závere filmu, navyše po skvelom začiatku, trošku podvyživené. To ale neuberá na skutočnosti, že som sa naozaj skvele bavil. 80%.

Divoši (2007)

Tak práve toto je ten typ filmu, ktorý by som nechcel vidieť v pokročilom veku. Veľmi trpký príbeh, ktorý možno občas privodí úsmev na pery, ale všetko v medziach dramatického žánru. Herci na jednotku, réžia jednoduchá, ale účinná. 80%.

Architekt odpadu (2007)

Keby čolen jedno percento všetkých politikov a ostatných ľudí, ktorí určujú smerovanie tohto sveta, bolo nahradené tak triezvo, racionálne, ekologicky a vizionársky zmýšľajúcimi ľuďmi akým je práve Michael Reynolds, tak myslím, že problémy akými sú globálne otepľovanie by nás už nemuseli naďalej trápiť. 90%.

Kurz negativního myšlení (2006)

Breien si teda naložil na ramená hodne ťažké bremeno. Na docenenie podobných filmov treba mať asi tú správnu náladu a empatiu držať bokom, čo sa mne nepodarilo. Všetko mi sadlo, akurát scény, ktoré mali byť vtipné prišli nevkusné a naopak. Možno nabudúce. Mimochodom herci boli vynikajúci. 65%.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Podobné jednohubky ja teda môžem. Je úžasné ako je z nich cítiť snaha spraviť z ničoho niečo. Snaha dokázať, že aj bez veľkého rozpočtu sa dá natočiť veľký film, že aj bez kvalitných hercov je možné preraziť s filmom, ktorý sa bude divákom páčiť. Tá snaha sa tentokrát sústredila okolo scenára a ten je teda poriadne lišiacky. Podobný feeling som mal naposledy pri sledovaní filmu 'The Man from Earth'. Som rád, že tvorcovia sa nakoniec nezamotali vo vlastnom bludisku a pripravili nám celkom inteligentný a humorom pozitívne naladený film, na ktorý možno za pár dní zabudnete, ale po jeho skončení určite nebudete chcieť vrátiť tú hodinku a pol späť so slovami, že to bol stratený čas. 80%.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Iñárrituovská zápletka v príbehu s historickým podkladom. Ojedinelý zážitok, ktorý možno viac povie samotným Američanom, ale cez to všetko mi tento mozaikový námet dal viac, než som očakával. Réžia prekvapivo zručná, atmosféra obdobia vystihnutá na jednotku a okrem (už veľakrát zmienenej) postavy československej reportérky tu má všetko svoje miesto. Hudba, kulisy, to všetko stavia skvelý základ pre veľmi kvalitný film, ktorého najhlavnejším a najspoľahlivejším článkom boli herci. Každý si svoju postavu naozaj vychutnal a dotvoril jej charakter úplne hodnoverne. Neveril by som, že tak veľa vedľajších postáv, v tak krátkom čase a na tak malom mieste si dokáže diváka získať. 90%.