Kong: Ostrov lebek (2017)

Není to tak špatný, ale něco tomu prostě chybělo. Hiddleston to táhne ale to prostě nestačí, když konec filmu se dá vlastně odhadnout už před polovinou. Snad další Kongovi lapálie, dopadnou o chloupek líp. Hvězdu navíc rozhodně za vizuál, který je pastva pro oči. Is that a monkey?

Dunkerk (2017)

Po třech letech je tady další film od mého nejoblíbenějšího režiséra, který jsem napjatě vyhlížel s každým trailerem a s mírnou skepsí, zda se mu povede své "nolanovství" převést i do takovéto tématiky. Obavy jsem po prvních 30 minutách mohl dát stranou, protože to co se strhne po prvním výstřelu, je naprostá fantazie a precizní práce vychytaná do nejposlednějšího detailu. Chris opět dokázal, že je prostě mistr svého řemesla a neodpustil si ani hrátky s časem, které do sebe ve finále nádherně zapadnou a vy si ten malý puzzlík, složíte s blížícím se koncem a rozhodně budete napjatí po celou dobu, ačkoliv vlastně nepřítele pořádně nikdy neuvidíte, což je neskutečný, že se takové napěti, dá vybudovat i takovým způsobem. Další velký faktor, který ovlivňuje tento zážitek, je samozřejmě mistr všech mistrů soundtracků - Hans Zimmer, který do toho buší v podstatě celou dobu a vaše uši si tento eargasm prostě budou vychutnávat až do konce ( moje nejoblíbenější z OST ). Mladí a neokoukaní herci nebyli vůbec na škodu, ale i samozřejmě ostřílení kabrňáci jako Hardy nebo Rylance, dokázali to co vždy. Jsem rozhodně unešen a řekl bych, že velkého adepta na film roku tady rozhodně máme. Teď už nezbývá než čekat, co nám mistr Nolan naservíruje příště a snad to bude brzy. "What is it, sir? What do you see?" "Home."

Já, padouch 3 (2017)

Třetí pokračování padoucha už nemá takový drive jako první dva díly, ale pořád je tu slušná porce zábavy, ačkoliv už tam není tolik funny scén jako předtím - highlighty jsou určitě Mimoni ve vězení a talentová soutěž a to zrovna teď jsem chtěl, ať mají větší prostor, takže si budu muset počkat na pokračování jejich sólovky, která snad bude lepší než ta první. Záporák se povedl a 80tkový feel tomu rozhodně seděl. Kdybych to měl shrnout, tak to byla povedená záležitost a doufám, že už Grua a spol. nechají uzavřeného. Maximálně sequel o Druovi a jeho zločinecké kariéře! Trsnem si !

Spider-Man: Homecoming (2017)

Mladý Peter Parker mě osobně teda vůbec nevadil ba naopak. Byla to hodně příjemná a svižná podívaná, která celou dobu pokukovala na to velké marvelovské univerzum do kterého se teď pomalu ale jistě připojuje i tento staronový hrdina. Downey klasicky jak největší frajer svůj čas využil na maximum a musím hlavně pochválit snad nejlepšího záporáka, kterého se podařilo Marvelu vyprodukovat ( hned po Lokim samozřejmě) a nemuseli jsme trpět dalšího nastavovaného frajera s plitkým motivem a vyplňujícím vyhrožováním, takže Michael Keaton ukázal své kvality i s něcím navíc. Scéna prvního setkání Spideyho a Vultura bez masky, byla vážně jedna z nejlepších. Za zmínku taky stojí skvělý soundtrack, který naprosto vystihuje tento young and fresh movie se vším všudy. Jsem zvědavý, jak se pavoučímu muži povede i nadále v rámci MCU. Za mě rozhodně jedna z těch top marvelovek ! Can't you just be a friendly neighborhood Spider-Man?

Auta 3 (2017)

Blesk McQueen má opět šťávu, kterou malinko vytratil ve druhém díle a to je jen dobře, protože nový díl je neskutečná pecka! Nové Auta mají naprosto všechno, ačkoliv bych řekl, že hrajou víc na dospěláckou notičku, což samozřejmě není na škodu ( co se týče mě teda). Víc závodění, nové postavy, stále sympatický humor a to vše v luxusním pixarovském kabátku, který opět ukazuje, kdo je největší mistr animáků a i samotný minifilmek Lou, byl naprosto perfektní. Jsem rozhodně mega nadšený a doufám, že Bleskovy patálie jsou tímto ukončeny, jelikož by to byla hodně pěkná tečka. Já rozhodnu, kdy skončím se závoděním.

Wonder Woman (2017)

Další koník ze stáje DC a tentokrát je to pořádný kousek! Ženské komiksové hrdinky beru jako příjemné zpestření univerza, takže se o ně ani nějak detailně nezajímám. Tento origin ale hodně mile překvapil a ukázal nám, že i to DCEU umí vyplodit zajímavý kousek po třech předešlých eskapádách. Gal Gadot je nádherná a je radost na ni v roli Diany pohledět, vážně castingová trefa do černého a to samé i Chris Pine, který jí zdatně sekunduje a dodává celému filmu potřebný šmrnc. Za mě hodně milé překvapení a snad se tak i povedou další snímky z této dílny! A nesmím ještě zapomenout to WW theme , které je prostě naprosto epické! ( theme) It's about what you believe. And I believe in love. Only love will truly save the world.

Gotham (2014) (seriál)

Jakožto totální fanda,fapper či milovník batmanova univerza , je tenhle seriál pro mě naprostá orgie a neskutečně mě těší sledovat vznik všeho toho,o čem jsem do dnes jen četl či slyšel. Jen tak dál, laťka je sakramentsky vysoko ! :) Po první sérii jsem naprosto unešen a musím říct, že to jakým vývojem seriál prošel , jsem vážne nečekal. Navíc po posledním díle si tvůrci připravili sakra velký cliffhanger a nemůžu se dočkat druhé série. Ta opět nabrala vysoké tempo, které v posledním díle trošku povolilo, ale na dojmu mi to prakticky nic nezkazilo. I tak si troufám tvrdit , že byla o třídu lepší než předchozí a to hlavně díky vývoje Bruce Wayna, který se pomalu dopracovává k tomu , aby se z něj stal Batman a to nemluvím o té spoustě komiksových narážek!. Třetí série opět posunula laťku o něco výš a tenhle DC seriál patří k těm nejlepším! Temný rytíř brzo povstane ! There are monsters in the basement.

Pixely (2015)

Hodně příjemná "sandlerovina", která měla skvělý nerdovský nádech a dokonce i rychle utekla. Pac-Man's a bad guy?

Smrt ve tmě (2016)

Hodně napínavá hororová nálož, která se vážně dala napětím krájet. Byl jsem navíc překvapen, jak to po všech stránkách fungovalo a i jak s tak malým obsazením se dá udělat skvělej film. Rozhodně jsem zvědavý na pokračování It's kind of messed up to rob a blind guy, isn't it?

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tento seriál je má srdcová záležitost :) jasně si drží první přícku mých TOP seriálů. Viděl jsem všechny řady 5x , a když se na to zpětně podívám znovu , pořád mě to baví . Parádní hlášky , atmosféra která by se dala krájet jelikož je to samé překvapení , perfektní herecké výkony od všech ! Postava Micheala Scofielda se mi zaryla mohutně do paměti jelikož tato postava má v sobě něco co jsem ještě u žádné neviděl :) Klaním se tvůrcum , že vymysleli takový geniální kousek ! Po osmi letech to byla s pátou sérií jedna velká nostalgická jízda a mé srdce opět zaplesalo. Skvělá práce. Prison Break bude vždy srdcovka, možná se jednou dočkáme i té 6. série Hey, fish