Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Bylo to vážně doslova kouzelné a já byl v podstatě očarován tím, jak to všechno krásně fungovalo ty jo! Když jsem se dozvěděl, že se bude točit tento prequel k Harry Potterovi, přiznám že mírně skeptický jsem být musel, ale po včerejším půlnočním zážitku musím uznat, že hodně zbytečně. Vrátit se do světa J.K.Rowlingové po 5 letech, byl opět nevšední zážitek! Herecké obsazení se mi zdálo naprosto bez chybičky a to na všech frontách. Co mě potěšilo byl samotný děj, který suprově odsýpal a neměl jsem ani chvíli pocit, že bych se nudil. Za zmínku stojí i naprosto úžasný soundtrack (odkaz), který si mě získal už před samotným filmem. Rozhodně bezchybná úvodní část do celé této budoucí ságy a mě nezbývá než se těšit na druhý díl ! So you're the guy with the case full of monsters, huh?

Příchozí (2016)

Naprosto fenomenální podívaná! Jak si totiž začnete pak skládat jednotlivé střípky dohromady , dojde vám ta hloubka a podstata celého filmu a ta vás tak neskutečně rozebere na miniaturní kousíčky, že to budete vstřebávat ještě hodně dlouho. Tenhle film si vůbec na nic nehraje a proto působí tak přirozeně lidsky. Amy Adams totálně dechberoucí a věříte jí každou projevenou emoci. Takových inteligentních sci-fi už se moc nedělá a o to víc jsem rád, že jsem jedno takové zrovna mohl vidět. Pro mě rozhodně aspirant na film tohoto roku! What is your purpose?

Doktor Strange (2016)

Rozhodně jedna z nejlepších marvelovek a to bez debat! A to i přesto, že šablona byla stejná jako vždy (fyzická újma, výcvik , pochopení schopností, očekávaný závěr). Ale prostě ta hravost , vizuální zpracování do každého detailu, skvěle situovaný humor a charismatický Cumberbatch, dokázali namíchat neskutečný nášup, který mě šileně bavil a nadchnul. Tenhle dílek skládačky dokonale zapadnul a já už se nemůžu dočkat, až nakouknu znovu pod Strangeovskou pokličku. Řekl bych , že za mě největší překvapení tohoto roku. Heroes like the Avengers protect the world from physical dangers. We safeguard it against more mystical threats.

Banshee (2013) (seriál)

Do tohoto městečka, jsem se sice podíval trošku později ( tedy až po skončení seriálu), ale o to víc jsem si tuhle neskutečnou jízdu užil. Už po prvním díle jsem věděl, že tohle mě absolutně pohltí a vyplivne až zjistím, že je vážně konec. Všechno tady funguje dokonale a defacto jsem za celou dobu nepocítil jediný zádrhel a to dokonce ani v celkovém ději. Postavy jsou zde brilantně napsány a zahrány zároveň. S Lucasem Hoodem jsem prožíval každé jeho klopýtnutí,radost či smutek a to proto, že Antonymu Starrovi tu roli prostě věříte se vším všudy ale samozřejmě za zmínku stojí i hláškující Hon Lee nebo naprosto hot Ivana Milicevic s Lili Simmons. Co je třeba dále vyzdvihnout, je autentičnost hlavně v oblasti násílí, protože tvůrci se vážně s ničím nemažou a servírují nám všechno v podstatě za "syrova" a to dokonce včetně sexuálních scén. A nesmím zapomenout na tu naprosto dokonalou znělku!!!!! Na jednu stranu je škoda, že už se dalšího "dobrodůža" nejspíš nedočkáme, ale zase se říká, že v nejlepším je třeba skončit a to tady platí rozhodně dvojnásob, takže klobouk dolů. Moje seriálové obzory byly opět dosti rozšířeny a laťky opět nastaveny o něco výš. Díky Banshee za nezapomenutelný zážitek, jeden z nejlepších seriálu co jsem kdy mohl vidět ! This is where I leave you, Banshee, Pennsylvania. Suck my tit!!!..... #ForeverFanshee

Hra o trůny (2011) (seriál)

Trvalo mi než jsem se k tomuhle seriálu dostal, jelikož toho kolem mě bylo spousty a to mě neskutečně odrazovalo. Zpětně toho lituju, něco tak pohlcujícího jsem už dlouho neviděl od dob Prison Break. Hltal jsem každou epizodu, a tyhle šílené zvraty jsou prostě na tom to nejlepší. Človek vážně nikdy neví co se může stát za pár minut. Jsem rád že jsem tomu přišel na chuť až tak, že jsem si koupil i knihy. Holt, člověk časem neodolá a podlehne. Řadím jednoznačně mezi své TOP 3 seriály, ačkoliv bych tomu nikdy nevěřil. Od doby, kdy pánům D&D došla knižní předloha, šla vážně brutálně vidět sestupná kvalita, která se bohůžel nesla až do úplného konce, který sice byl z hlavy George Martina ale to jak se to k němu dopracovalo, bylo prostě špatné. O to víc se těším, až to přečtu v knižním vydaní, které snad brzy spatří světlo světa. Plný počet určitě nechám, jelikož prvních 5 sérií jsou naprostý seriálový majstrštyk a hořká pachuť z toho zbytku ho asi nakonec nepřebije. ! Hold the Door!

Hledá se Dory (2016)

Nikdy bych neřekl , že se pod hladinu oceánu za Nemem a spol, podívám někdy znova a ještě na filmovém plátně ale od ohlášení Dory , se moje přání v podstatě splnilo. Jak moc ale bylo naplněno? Víc než jsem očekával. Většinou je totiž dané, že pokračování už nejsou takovej nášup, jako první díl. Tady si ale dovolím říct , že je to minimálně tak dobré , jako předchůdce. Dory mě celý film bavila a s ní i celá její výprava , včetně doprovodu. Potěšily i nové postavy , které tomu zase daly svěží nádech. (Hank byl geniální, ale i retardovaný tuleň Gerard nebo pták Becky mě dostávali tak , že jsem se smál i víc než ty mladší děti v sále). Co taky musím vyzdvihnout je neskutečné boží soundtrack, který mě totálně učaroval. Pixarovky hold vždy budou má srdcovka a nikdy z nich nevyrostu, ostatně to asi ani z animaků obecně. Pokud to tedy shrnu, tak je to kouzelná podívaná, která chytne za srdce každého a obzvlášť ty, které už chytl za srdce před 13 lety první díl. Ahoj já jsem Dory , neviděli jste moje rodiče?

Warcraft: První střet (2016)

To co jsem doposud mohl vidět a zažít jen ve hře či dočíst se v knize , jsem měl konečně možnost vidět i na filmovém plátně. A ono se to sakramentsky povedlo, ačkoliv mírná skepse určitě byla. Už od prvních minut jsem byl absolutně pohlcen a rozčarován tím, jak to všechno působilo tak příjemně a ne ani moc do oči-bijící digitálností. Všechny postavy byly obsazeny povedeně ale hlavně , sakra ten svět Warcraftu byl na dvě hodiny oživen a já se prostě jen tetelil blahem a to hlavně už od první návštěvy SW ( i s epickým soundtrackem tak , jak ho známe) až do posledního záběru. A pak, že se nedá natočit kvalitní film podle hry, já totiž právě jeden viděl a už se nemůžu dočkat pokračování. Zamrzí možná jen poslední mak'gora, která mohla byt malinko víc epická. Za mě jakožto velkého fandy tohoto univerza a dlouholetého hráče WoWka , to byl prostě dvouhodinovej orgasmus skřížený se splněným snem. For the Alliance!

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Neskutečně ohromující zážitek! Město tak živé a do posledního detailu propracované, že chvílemi věříte, že by mohlo i fakt něco takového existovat. Sympatická ústřední dvojice, která řeší jednu z největších záhad a přitom potkají tolik dalších obyvatel Zootropolis, kteří vás prostě pokaždé očarují. 109 minut jsem byl v podstatě uchvácen tím, co se opět u Disneyho povedlo vytvořit. Za mě rozhodně jeden z top animáků, který si mě naprosto získal a věřím, že se dočkáme i pokračování. Jak se říká tříhrbému velbloudovi?

Captain America: Občanská válka (2016)

Rozhodně za mě spolu s Iron Manem 3 nejlepší marvelovka. Ačkoliv se jedná o sólovku pana Ameriky, to co nám tady bratři Russoové servírují je prostě skvělá porce všeho! Nejenom, že se nám představí nové postavy ale dokonce i ty "staré", stále dokážou diváka přikovat k sedačce a sledovat jejich spor o tom, jak se má co vést a nemá. Downey je prostě můj bůh a proto jsem už před filmem věděl, komu budu fandit. I tady si krade většinu filmu pro sebe a když se nad tím zamyslím, naprosto chápu jeho úmysly a důvod toho, proč si stál za tím svým. Jeden z největších highlightů filmu , považuju představení Spideyho, jelikož dostal mnohem víc prostoru, než jsem očekával a bylo to sakramentsky boží! Jsem zvědavý, jakým směrem se teď celý MCU bude ubírat. Závěrem se snad jen sluší říct, že jsem byl natěšený a plný očekávání a nakonec jsem skončil s pocitem, že jsem dostal víc než bylo předpokládáno. Marvel tohle řemeslo prostě zvládá bravůrně a teď je matchball opět na straně DC a doufám, že stejně naplněn budu i v srpnu na Suicide Squad. That shield doesn't belong to you, you don't deserve it; my father made that shield #TeamIronman

Daredevil (2015) (seriál)

Jak jen sakra začít ? To co mi nabídl tento seriál, bych od něj nečekal ani v nejmenším, a co že jsem to vlastně dostal ? V prvé řadě, mě každý díl udržel napjatého jako kšandy. Moje jediné štěstí bylo, že jsem nemusel čekat týden na nový díl, ale koukal jsem na jeden denně, jelikož jinak by to se mnou bylo fakt k nevydržení. Další věc kterou je třeba vyzdvihnout jsou postavy, ztvárnění Matta Murdocka mě absolutně dostalo ! Charlie Cox to zvládl bravůrně a já mu to žral i s navijákem. To samé platí i pro Wilsona Fiska, takhle psychologicky zvládnutého záporaka jsem snad neviděl a už jen při pohledu na něj, jde ten respekt cítit. Dále je třeba zmínit tu realičnost, která nám je podávána a to zejména ve scénách, kde Matt dává na prdel ostatním a né tak jednoznačně, jak jsme zvyklí u jiných hrdinů ale taky skoro vždy dostane slušnou nadílku. To co dokázal Marvel a Netflix vytvořit, nemá vážně obdoby. Je jasné, že hnidopichové budou všude, ale tady si toho moc nenajdou, jelikož to jako celek funguje dokonale. Jsem naprosto uchvácen, nadšen, tohle je pro mě seriálový orgasmus ať si každý říká co chce. Jsem zvědav na další dílky do skládačky jménem Defenders. Co se týče druhé řady , tak ta překonala tu první naprosto ve všem. Skvěle napsané dějové linky , úžásné obsazení Elektry a Punishera a opět ten mráz po zádech při každém díle! Všechno prostě dokonale funguje a to je to , co dělá Daredevila silným hráčem ba nejsilnějším na seriálovém poli komiksových show. Jen fakt škoda , že těch nových 13 dílu tak rychle uteklo. Těším se o to víc , na další nálož této dokonalé a spanilé jízdy! I'm Daredevil