• Pohádka

Bohové musí být šílení (1980)

Bílá žena byla moc veliká. Člověk by musel lovit celý den, aby ji uživil. Spolu s druhým dílem jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. A nechce se mi o tom mluvit.

Gettysburg (1993)

V rámci možností historicky přesný film, pokud jde o události, dobovou morálku, a zvyklosti, který si ovšem víc užijou lidi s povědomím o zobrazované bitvě a lidé, kterým něco říkají jména Lee, Meade, Armistead, Buford, Pickett a další a jejich role v bitvě. Film je to svým způsobem dost americký, tedy s hodně patetickými proslovy včetně citování bible apod., většinou je to však udrženo v míře přiměřené autenticitě dobových reálií a morálky. Technická stránka je přiměřená televizní produkci, výprava a kompars jsou však velkorysé a Edelmanova hudba výborná. Pro fanoušky podobných věcí povinnost. A moje oblíbená scéna nakonec.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Není to sice tak drsné jako Tažní ptáci, i tak to ovšem s přehledem strčí do kapsy většinu podobně zaměřených filmů. Když Hrušínký říká své "uděluji Vám tři černé body", přebíhá mráz po zádech asi nejen mně. Já tvůrcům uděluju pět českých na dřevo. P. S. Poslední role Vladimíra Menšíka.

Dvě z Paříže (1988) (TV film)

Jeden psychologický a syrový a jeden satirický a komediální příběh. Hrobničce Šafránkové by asi podlehl nejeden jinak solidní a rozvážný muž.

Ex offo (1998) (TV film)

Preiss je vynikající, ale scénáristicky je hra spíše průměrná. To že prakticky celý proces ve filmu chybí nepovažuju za šťastné řešení.

Arrowsmith (1997) (seriál)

Podle skvělé předlohy ani nemohl vzniknout špatný film, když se scénáře ujal sám Jiří Hubač. Doporučuji promítat grantovým komisím, sponzorům, členům vlády a vůbec všem, kdo rozhodují o penězích pro vědecký výzkum a těm, kteří se snaží kritéria jeho úspěšnosti stavět na komerční bázi.

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

Příjemná a kvalitní televizní zábava, i když paní Piperová mi lezla na nervy tak, že bych asi ušetřil vrahovi práci a zavraždil ji sám :)