Margaux (2022)

Neuveriteľné, čo všetko vyslovene nevkusné bez filmárskej duše či charizmy, dokážu ľudia doceniť. Jedna hviezda za námet a úvodnú scénku, všetko ostatné sú sračky hlboko pod moju úroveň ..

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Odľahčená forma tomu na podiv prospela a i keď sa nejedná o žiadny filmový zázrak, tobôž hororový, tá kratšia stopáž len prispela k tomu, aby bol tento malý, relatívne bezvýznamný “kraťas” slušným prírastkom do už tak pomaly vymretého subžánru o vlkolakoch. Trošku prilepším i keď tri sú ďaleko objektívnejšie.

Starci (2022)

Starý človek hotová opica, a tak nám to bez hlbšej pointy slušne porátali. Začalo to ako z veľkej knihy, škoda, že sa upustilo od toľko žiadaného masakru, pričom sa všetky karty vsadili na atmosféru. Nie, určite to nemá grády Hitchcock-ových Vtákov, no stále je to celkom slušná zábava na priemernej úrovni.

Hellraiser (2022)

Návrat ďalšej hororovej, kultovej postavy, dopadol ako jesenné počasie na Slovensku. Občas slnko, občas oblačno či polooblačno, miestami dážď. Samozrejme, nesmie chýbať priestor pre liberálnu mládež, kde sa v úvode musia dvaja cicinami šermovať, aby to malo “zmysel”, nuž ale toto už nijak nezmeníme, aj tak nás je na svete priveľa, nejak sa ten nárast populácie musí zastaviť. Priestor pre homofóbne útoky už “ne-ex-zis-tu-je”, pokiaľ teda nestojíte o nálepku fašistu od najväčších fašistov: “Mladí proti fašizmu” či grcanice hodného “Refresheru”, ktorému velí najväčšia homokláda z kategórie vyzretých “dospelých”. Boh nás ochraňuj pred touto zgerbou, lebo to už radšej toho Hellraisera za chrbtom s ihlami v rukách so snahou o penetráciu. Škoda že to nebolo viac krvavé. Chcelo to viac vnútorností po zemi, či krvi na plafone, lebo toto by bolo málo aj pre Dahmera. Priemer, ak nie slabší, keďže sa všetko vsadilo na príbeh a nejakú tú akože atmosféru ..

Jeepers Creepers: Reborn (2022)

Nad touto legendou zdochol pes už v 2003, pričom tento márno úbohý pokus len predlžuje celkový nádych už tak dosiahnutej mizérie. Dve ale dám, lebo videl som tento rok už aj väčšie pičoviny. “Odpady” či jednotky chápem ..

Rozhovory se zabijákem: Jeffrey Dahmer (2022) (seriál)

Chcel som si počkať najprv na dokument, než nový seriál, ktorý Netflix o Dahmerovi pred pár týždňami vypustil. Pre mňa má dokument proste vyššiu hodnotu, lebo človek poväčšine sleduje fakty bez výraznejšej, umelo vytvorenej dramatizácie. Paradoxom je, že "Rozhovory s Dahmerom", vlastne ani nie sú rozhovory s Dahmerom, ale skôr monológovým popisom jeho myšlienok, pohľadov na zločiny, ktoré spáchal, či následným uvažovaním nad jeho psychickým stavom so zásadnou otázkou - bol či nebol psychicky chorým jedincom. Málo kedy to napíšem, no: "Jeffrey Dahmer: Mind of a Monster" od "Inv. Discovery" mi prišiel asi o trochu lepším dokumentom, nakoľko zaznelo viac podrobností z vyšetrovania či súdu. Existuje niekoľko video rozhovorov, ktoré Dahmer poskytol, (napr. pre NBC) pričom som tak nejak dúfal, že sa dočkám aj jeho prejavov počas komunikácie. Nestalo sa. Ale inak ide o pomerne detailne, nie len myšlienkovo, ale aj skutkami podanú zvrátenosť o tom, ako vnímal svoje zločiny, pričom napriek tomu, že si páchané zlo uvedomoval, nedokázal s tým bojovať a tak sa zastaviť. Koniec koncov, on sám sa vyjadril, že bol šťastný, že ho konečne spravodlivosť dostihla, nakoľko by sa vo svojom vyčíňaní určite nezastavil.

Poslední poprava (2021)

Priemerná, no dostatočne chladná, nemecká “eštebáčina”, ktorých bude (asi) v tomto období ako hubov po daždi. Bude sa vo veľkom kopať “do minulosti”, pričom za pár rokov sa bude na túto dobu terajšiu, spomínať absolútne totožne ako na tamtú dávnu pradávnu. Móda sa opakuje, hlúpota ľudí zostáva.

Cold Creek Manor (2003)

Priemerná mysteri šikanovačka okolo baráku v sedlákove, ktorá nepriniesla nič nové vtedy, nie to ešte teraz. Ale vyslovene zle sa nato nepozerá. Koniec koncov, veď herecké obsadenie nie je žiadna kategória z tretej cenovej skupiny ..

Obrácená věž (2022)

Mám rád filmy, kde najmenšie ratolesti ukážu odvrátenú stránku tváre. Toto je jeden z tých slabších, i keď taká Ariel sto-30 cm vysoká, 75 kg vážiaca, by bola solídnym objektom na facku. Škoda, že to ťahala najmä ona, pričom nevýrazný záver tomu taktiež nepomohol ..

Telefon pana Harrigana (2022) odpad!

Dúfam, že je Kingova predloha ďaleko väčšia zábava v čítaní, ako toto filmárske fopá. Jaeden Martell je veľký sympaťák, Ja verím, že má na plátne budúcnosť, len sa musí zásadne vyhýbať doslova a do písmena takýmto extrémne nevýrazným, bezduchým kokotinám, bez akéhokoľvek režijného zásahu, ktoré by dokázali čo i len minimálne pracovať s atmosférou či napätím. Nie vždy totiž stačí zajakávať sa, či hádzať mimikou a robiť zo seba obeť, ako vo veľmi solídnom "Defending Jacob". Normálne som ostal zarazený, aký mdlý zážitok "Mr. Harrigan's Phone" ponúkal, pričom tu absolútne nehrá rolu fakt, že je samotný snímok zaradený do horor žánru. Toto tu ani nemusíme rozoberať. Toto nie, že nie je horor, toto je len akési mysteriózne "neviem čo" pre diváka, ktorý je tak skromný, že mu stačí hotdog bez klobásy. Každopádne, za všetko hovorí status zaradenia do "PG-13". Najprv som aj myslel, že dám jednu "jagavú", no keďže ma samotný snímok len vytáčal svojou drasticky podanou nudou, budem nemilosrdný ..

Časové pásmo bylo změněno