Neznámý voják (2017)

Bez zbytočných “rečí”, presne takto by mal vyzerať, no hlavne takýmto spôsobom na diváka pôsobiť - vojnový film, respektíve film o VOJNE. Keby som chcel (no nechce sa mi), napísal by som sem “milión” dôvodov, prečo je “Neznámy vojak” o 100 % lepší, než akýsi “Hacksaw Ridge”. Toto je na rozdiel od spomínaného, Gibsonovho gigantického krviprelievania, absolútne nevtieravá forma získavania pozornosti, kedy spočiatku divákovi na osudoch hlavných hrdinov (hrdinu), vlastne ani príliš nezáleží. Lenže odstupom času, mu čoraz viac začína dochádzať, že ide o viac ako len o úbohú propagandu, či velebenie samého seba, v ktorej sa bojuje za demokraciu či lepšie vyhliadky do budúcna na území inej krajiny, ale o späť vzatie "slobody" na vlastnom území, respektíve o rešpekte, jedného voči druhému, ktorí bojujú po svojom boku bez ohľadu na postavenie, i keď o zachovanie disciplíny v období vojny, snáď nemôže byť ani reč. A to je dosť podstatne odlišný pohľad na vec, na vojnu ako takú. Za mňa jeden výborný, aj keď zbytočne, extrémne dlhý počin, ktorý treba omnoho viac precítiť, než “vidieť”.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Dvojka, ktorá vlastne ani nie je dvojkou, no skôr akousi samostatnou, osobitou “jednotkou”, pričom v istom slova zmysle, je úplne inou, žánrovou odrodou. Absolútny súhlas s názorom, kým bola prvotina čisto atmosferická “zábava”, pokračovanie sa nesie v mierne odlišnom, “exploiďáckom” duchu. Preto je strašná škoda, že gore ako také, nedostalo takmer žiadnu “šancu”, keďže info v úvode: “True Story”, už dnes nijak mimoriadne nevystraší. Každopádne, Ja som rád, za tú odlišnosť spravovania, pričom hudobný doprovod počas celého diania, bol doslova skvostný!

Cheongnyeongyeongchal (2017)

Prvá polovica "ponúka" pomerne odľahčený pohľad na policajnú prácu, počas ktorej si mnohí diváci uvedomia, prečo chodia žandári vo "dvojici". Následne sa síce samotný príbeh odohráva v takmer rovnakom "duchu", no mierne naberie na obrátkach, pričom najmä vďaka záverečnej, živšej tretine, je o zábavu viac menej postarané. No a i keď nie všetko sa postretlo s logikou, film bavil dosť nato, aby si zaslúžil ľahko nadpriemerné hodnotenie. P.s: Záver do bodky vypointovaný. Urobíte "dobre", no nakoniec sa budete "obávať", aby ste neboli zatratený.

Dívka ze skříně (2012)

Trpký život ako na podnose, plný rôznorodých emócií. Presne taká je “Dziewczyna z szafy”.

Konvoj (2016)

Poliaci na vlne “neuveriteľna”, kedy snímok dejovo síce baví, no príbehovo na spôsob “západniarov”, prepadáva na extrémnom potláčaní reality. Škoda ..

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Bruce Willis sa pomaly ale isto stáva “ďalším” Nicolas-om Cage-om. Jediné, čo ho ospravedlňuje, je čoraz viac blížiaci sa “kar”, respektíve samotná dejová linka tohto snímku, ktorá sa od úvodu až do samotného záveru, na nič nehrá. Každopádne, čo film, to “trápnosť”, vhodná akurát na vraždenie voľného času. Kým sa počas sledovania obdobných počinov človek aspoň “zabaví”, v tomto prípade sa o žiadnu mimoriadnu komédiu nejedná. S týmto “všetkým” som však viac menej rátal, nič nečakal, a tak v konečnom dôsledku ani nič nedostal. Rozmýšľam, že by som dal “3”, ale to by som musel prehodnotiť tak 2 000 filmov, a to sa mi ozaj nechce.

Frontline - ISIS: islámský stát (2014) (epizoda)

Presne TO, čo vytýka užívateľ "Zeck" ostatným, je on samotný, len z iného uhľa pohľadu. Kým jedna skupina považuje tento dokument za "propagandu", tí druhí ho obhajujú, pričom v ňom vidia "iba" množstvo "objektívnych" informácii. No "pravda" je niekde uprostred. Kým sa tento dokument zaoberá jeho podstatou, hlavnou myšlienkou, teda zrodom "ISIS", skutočne zaznie niekoľko zaujímavých informácii, ktoré by sa dali považovať za "fakty". Lenže potom je tu tá "druhá" strana "mesiaca", v podobe akejsi ťažko uveriteľnej obhajoby: "Áno, áno, vedeli sme o tom čo bude, ale nedalo sa inak - my sme prišli len "pomôcť", tým naša úloha skončila, všetko ostatné je Vaša chyba". Netreba totiž zabúdať na "históriu", ktorá nie je zas tak stará, aby si ľudia KONEČNE uvedomili, že "Krajina neobmedzených možností", nie je zas tak nevinná, ako v to podaktorí slepo veria. Pričom IRAK, je jeden z "mála projektov USA", ktoré sa rovnako ako iné (Čile a pod.), ani omylom nevydarili. Priemer.

Přání smrti (2018)

Som zvedavý, kedy najbližšie uvidím nejaký “akčný” film, pri ktorom si nebudem musieť vypínať mozog. Nuž ale niet sa čo čudovať, keď za týmto veľdielom stojí Eli Roth, ktorý sa vo svojich počinoch, s inteligenciou príliš nebabre. Toto je totiž ďalšia “pomsta” na tanieri s “komediálnymi” prvkami, ktorú netreba brať nijak vážne. Lebo pokiaľ áno, tak by sme sa tu pohybovali v úplne iných “číslach”. Napriek tomu, že niektoré akčné scény, už idiotskejšie pôsobiť nemohli, požiadavky v rámci zábavnosti tento snímok napĺňa.

Delirium (2018)

Ako tak pozerám, "CinemArt" nemá najlepší čuch na dobré filmy. "Ľudia", nenechajte sa zmiasť tými nezmyselnými, "dokonalými" hodnoteniami, (asi) "robotníkov" uvedenej, filmovej spoločnosti, ktorí "sem prišli", slušne povedané - "PR-ovať". Netvrdím, že bol samotný snímok, celkovo nefunkčný, no rozhodne nebol po hororovej či dejovej stránke v rámci hore uvedených žánrov - "plodný". Toto je absolútny priemer, ak nie MENEJ, ktorý v prvej i druhej polovici bavil niečim iným, no celkovo, kvalitou prevedenia, budí skôr dojem "TV počinu", s béčkovým hereckým obsadením. Toto za návštevu kina nestojí, ani keby bol samotný "ticket" ZADARMO.