Do hloubky webu (2015)

Dokument hodný zamyslenia: povoliť páchanie jedného trestného činu, aby sa tak zamedzilo páchaniu tomu druhému, alebo nie? Môžeme to nazvať menšie zlo, lenže fakt je ten, že napriek tomu, že by spoločnosť tolerovala predaj drog cez internet, aby tak zabránila prestrelkám či vraždám, nič nezmení na tom, že osoby, ktoré by sa takýmto spôsobom ľahšie dostávali k svojim dávkam, pod vplyvom týchto drog, budú opätovne páchať trestnú činnosť, len aby sa k tým drogám opäť dostali. A na všetko bude opäť doplácať obyčajný človek. Keď narkomana "prepadne" takzvaný "absťák", je ochotný urobiť čokoľvek, aby našiel prostriedky na ďalšiu dávku. Čiže opäť sme pri činoch, zločinoch, ako: krádeže, lúpeže, prepadnutia, vraždy a pod ... Takže otázka znie. Je to, alebo nie je spôsob, ako uzavrieť začarovaný kruh???

Očima svědků: Japonské tsunami (2011) (TV film)

Už dávno som nemal po dobu niekoľkých sekúnd zatajený dych či otvorené ústa. Skutočne zarážajúce aká dokáže byť príroda krutá, keď sa s ňou človek zahráva ...

Domov šedých motýlů (2008)

"Ranné" dospievanie je najdôležitejšia časť pre vývoj zdravo mysliaceho človeka. Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje túto etapu je rodič. Ten má zároveň najväčší podiel na tom, akého jedinca do spoločnosti "vysiela". Veľmi pekný film o realite "dnešnej" doby.

Margarita with a Straw (2014)

Už v samom úvode na mňa dopadla neuveriteľná ťažoba. Akí že to vedieme život, my "dokonalí". Nevieme, ani len netušíme, čo je to byť v koži človeka so skutočným trápením, ktorý túži po pre nás obyčajných, bežných veciach. Kým ich my vnímame ako samozrejmosť, pre neho sú nedosiahnuteľnou métou. Som naozaj rád, že sa v tak ťaživom snímku objavili aj relatívne odľahčené pasáže, lebo neviem neviem, či je zrovna tento snímok ideálnou voľbou pred spaním.

Geudttae geusaramdeul (2005)

Odľahčene, priam sarkasticky podaný príbeh podľa skutočnosti, o atentáte na hlavného predstaviteľa štátu. Hneď od úvodu musí byť divákovi jasné, že tu serióznosť nemá žiadny priestor. Humor je taktiež svojský, takže šúľať sa pri sledovaní "President's Last Bang" zrejme nikto nebude.

Deo paibeu (2013)

Odvážna, no zato temná verzia "Siedmych životov", obohatená o revenge "doplnok", ktorá síce svojim scenárom občas preháňa, no tak či onak, jedna sa o veľmi solídny thriller, ktorý mne napriek menšiemu obsahu akcie náramne chutil. Ťažko horko som sa k tomuto snímku dokopal, no strastiplnú cestu nijak neľutujem. Kto obľubuje komplikované, no priame príbehy, ktoré ani omylom nie sú jednoliate, neverím že bude sklamaný.

Rezavý meč (2015)

Kým vám v úvode bude snímok pripadať ako bežná story bez akéhokoľvek nápadu, v jeho jadre prepadnete myšlienke, že ide o absurdný, za vlasy pritiahnutý zlý vtip. Záver, ktorý vykresľuje rozuzlenie, akoby tvorcovia nevedeli "kam z konopy", síce na jednej strane budí dojem lacnosti, no na tej druhej, si veľmi rýchlo uvedomíte, že aj toto jej vzhľadom k zachovaniu reputácie verejnej mienky skrátka možné. "Talvar" nie je typickým thrillerom obaleným do rúška temnoty, pri ktorom by divák dýchal zhlboka, či dokonca sa skrýval pod perinu. Skrátka, nemá ako z pohľadu akcie ohúriť. Je viac menej detailným pohľadom na vyšetrovanie z oboch strán. Tým správnym, ktoré sa opiera o policajné postupy, logiku, ale i z domnienky, ktorej sa môže držať len úplný hlupák, ktorý o práci vyšetrovateľa nevie ani "Ň". Pokiaľ vás samotný príbeh vtiahne do deja, je pravdepodobné, že vo vás vyvolá rozhorčenie, ako je možné, že takýto ľudia zastávajú funkcie, na ktoré ani z ďaleka nie sú kompetentní. No a môžte mi veriť, že u nás v zbore je to absolútne totožné. Detí funkcionárov predsa potrebujú teplé miestečka a štátna správ je ideálnym flekom pre hlupákov. Tu sa totiž strpí všetko ...

Eva Nová (2015)

"Eva Nová" disponuje napriek "obyčajnému" príbehu zo života bežného alkoholika, rozhodne väčším dramatom, ako "Ja, Oľga Hepnerová", ktorá spáchala jeden z naj ohavnejších skutkov. Kým tu divák vďaka hereckému výkonu Vášáryovej, no najmä Ondríka prežíva každú scénu s očakávaním príchodu prvej facky, Oľga ponúkla akurát "sexuálne hrádky za piet set", či nevýrazný pohľad feministickej lezby. Pre mňa osobne je tento snímok z hľadiska zásahu do emócií skrátka lepšou drámou.

Vyšetřování nočních můr (2006)

S toľkým zrovnávaním jedného filmu k viacerým snímkom som sa hádam ešte ani nestretol. Niektoré dávajú väčší zmysel, niektoré menší, no koniec koncov, "Nightmare Detective" je naozaj takým chameleónom, od ktorého možno čakať viacero podobyzní. Každopádne, je dostatočne originálnym počinom s viac ako solídnym gore, či hutnou atmosférou, ktorá fanúšika hororu poteší zrejme najviac. No a podľa mňa, nebyť tých trasľavých záberov v určitých pasážach, tunajšie hodnotenie by bolo podstatne vyššie, a "Nightmare Detective" by sa "vyhrieval" v červených pozíciách - 70%

47 metrů (2017)

Lisa a Kate sú nerozlučné sestry, ktoré sa počas dovolenky v Mexiku rozhodli vyskúšať netradičnú atrakciu. Milovníci adrenalínu sa dokážu zabaviť rôznymi spôsobmi, no dobrovoľne vstúpiť do klietky určenej k zosunu do oceánu, aby bolo možné sledovať jedného z najväčších mäsožravých dravcov planéty, to chce naozaj dávku odvahy. Keď počiatočná zábava nečakane prerastie v priam hororový scenár, obom ženám neostáva nič iné, ako zmobilizovať svoje sily. Majú presne hodinu nato, aby sa dostali z úplného dna, nad hladinu oceánu. Napriek tomu, že je kyslíka čoraz menej, toto ani z ďaleka nebude najväčším problémom, ktorý budú musieť vyriešiť, aby sa dostali do bezpečia. Ja som "The Shallows" videl, a tak sa snáď nikto nenahnevá, keď trošku porovnám. V prvom rade musím povedať, že tu je atmosféra vzhľadom k nastolenej situácii omnoho hustejšia. Už len keď si predstavím tu temnotu všade naokolo, dochádzajúci kyslík, no a samozrejme "jorkšíra" v pätách, miestami mi naozaj stislo riťku jak nejakému "bukovi" z Modrej Ústrice. Gore nech nikto nečaká, no keď vás asi po tretí krát mikne, možno budete rovnako ako ja uvažovať nad tým, či ste práve nepozerali čistokrvný animal horor. Neodpustím si ani malú radu na záver. Nepolemizujte nad logikou tohto snímku, nebodaj nad fyzikálnymi zákonmi o tlaku, vztlaku a podobne, lebo to by musel divák bez mihnutia oka najebať "odpad", len by sa tak zaprášilo. Vzhľadom nato v akej tichosti sa "In The Deep" zjavil, Ja to na tie slabšie štyri vidím - 70%