สาวลับใช้ (2020)

Spočiatku tuctová ducharina sa v poslednej tretine zmení na celkom slušnú krvi prelievačku. Ušlo to ..

Spirála (2019)

Čo komu zrobili ti gajovia, že sa im toto deje v životoch! “Dve cikule” a dospievajúca teenka v puberte na vidieku. Už len ten námet znie strašidelne, no mám hororový deň, tak prečo nestrácať čas aj s pičovinami. Ako popravde, vyslovene zle sa na túto prvoplánovanú ducharinu bez nápadu a mimoriadnej snahy vystrašiť nepozerá, akurát si človek musí oči prekryť v okamihoch, keď sa tí dvaja homoši šermujú jazykmi. To sú totiž takmer jediné hororové scény, na ktoré divák v tomto filme narazí. Inak je samotný “Spiral” v pohode stráviteľnou, bez väčšej ujmy akceptovateľnou jednohubkou - akurát, podpriemernou ..

Černá skříňka (2020)

Hodinu dvadsať absolútne nezáživne podaná záležitosť, ktorá síce disponuje silnými kartami v podobe námetu, no ako horor pôsobí tak nevýrazne, ako sa len dá. Nebavilo po žiadnej stránke, dokonca ani potom, ako sa “Black Box” konečne, aspoň trochu rozhýbal. Vizuálne obstojné, inak strata času.

Upíři v Bronxu (2020)

Bezbolestná upírčina pre "najmenších", ktorá rozhodne nijak neurazí. Pohodová záležitosť ..

Hosts (2020)

Britská, násilnejším spôsobom podaná kopírka o "Invázii tiel", podaná na úrovni TV projektov. Na jeden rát dobre, druhú šancu by som tomu už asi nedal, aj keď očakávaný prúser sa na základe tunajšieho hodnotenia definitívne nekonal.

Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro (2018)

Brazílsky splater s duchárskou tématikou, ktorý rozhodne nijak nesklamal. Samozrejme, v žiadnom prípade netreba očakávať nič vážne, serióznosť tu nemá žiadny priestor, ide skôr o recesiu a zábavu, než snímok, ktorý by mal vystrašiť. Na druhej strane, ani po hororovej stránke, “Ghost Killers vs Bloody Mary”, nepôsobí nijak lacným dojmom. Možno by sa mu z pohľadu efektov dalo vytknúť kadečo, no Ja osobne som sa pár krát pri určitých scénach či dialógoch schuti zasmial či nadchol. Film má nejakých 100 minút, zhruba od dvadsiatej až do úplného záveru šliape v solídnom tempe, a tak nie je veľký priestor pre pasáže, kedy by sa človek mimoriadne nudil, takže minimálne priemerné hodnotenie, si táto doslova “pičovina na entú” od Pelého s Neymarom, určite zaslúži. Chcel som dať tri, ale prižmúrim oko, a drbnem aj tú štvrtú, keď som tu už viac vnímaný ako kritik, než fanúšik hororu.

Knihy smrti (2020)

Presne takto si predstavujem debut na hororovej scéne. Nemusí to byť vyslovene niečo, z čoho padnem na zadok, no musí to spĺňať aspoň minimálne kritéria, ako kvalitu spracovania, štipku originality, atmosféru, ktorá udrží diváka pri zmysloch bez toho aby upadal do polospánku, či zopár gore scén, z ktorých sa človek vyslovene nemusí pozvracať, no mohli by aspoň sčasti pôsobiť realisticky. Brannon Braga má za sebou prvotinu, ktorá spĺňa všetko, čo sa od debutu očakáva. “Books of blood” nebude hororom roku, no ako poviedkový počin bude vo svojej kategórii spĺňať (takmer) “všetko”, čo náročnejší fanúšik hororu očakáva. Žiadne potoky krvi, žiadne mimoriadne zimomriavky na chrbte, sa nedostavia. No pomerne zaujímavé, nápadité príbehy, so správnou dávkou atmosféry, ktoré v závere pomerne originálnym, jednoduchým spôsobom splynú v jeden celok, určite áno. Veľmi spokojný! “A komu sa neľúbi, nech ide do ...”

Let It Snow (2020)

Jediný slasher zo zasnežených hôr, ktorý kedy stál zato, bol “Fritt Vilt”. Toto je veľmi chabý pokus ako zaujať, nakoľko z pohľadu subžánru, “Let it Snow” neponúka nič, čo ho charakterizuje. Sneh a zima je síce dobrá kulisa, no hororovejší dojem zanechá aj guľovačka bez pravidiel na sídlisku v rómskej štvrti.

Death of Me (2020)

Od natočenia “Mothers Day”, točí Bousman jednu pod priemernú kokotinu za druhou. Do rúk sa mu dostal opätovne projekt “Saw”, tak dúfam že to nedopadne ako táto pičovina pre skromných, pripomínajúca dejovo lacnú, halucinogénnu variantu na “Rituál”.

A Werewolf in England (2020)

Ja fakt nechápem, ako môže niekoho toto baviť. Už len ten titulok znie, ako nejaká lacná prostitútka z odpočívadla pre kamiónistov, pričom samotný obsah je tak tupý a trápny, že musíte mať naozaj minimalistické požiadavky, aby Vás toto nadchlo. Veď už len v porovnaní s filmami, ktoré dosahujú aspoň nejakú kvalitu, je doslova urážka velebiť takúto amatérsku kokotinu, ktorá spatrila svetlo sveta z čistej recesie. Toto nemôže nikto myslieť vážne. Jedna za ... kurva Ja ani neviem vlastne začo, ale klobúk dolu pred tými, čo tu nájdu niečo pozitívne.