Vojenská pilotka (2020)

Klasicky idealistická India. Pekný, veľavravný snímok o pohľade na ženské pokolenie.

Zločin v rodině (2020)

Z námetu by mal človek dojem, že ho bude čakať strhujúci príbeh (údajne podľa skutočnosti), ktorý ho maximálne vtiahne do deja. Lenže samotná story je mdlo podaná, bez tempa či mimoriadnej snahy zasiahnuť po emotívnej stránke. Zápletku som taktiež čakal lepšiu, a tak za mňa za dva.

Bloodlands (2017)

Snaživá, no stále amatérska, nízko rozpočtová kokotina, ktorá nemá ako zaujať, pričom jediným pozitívom, je pomerne zaujímavý, nápaditý, mystický príbeh. Avšak to, že "obesia" nejakú čiernu ovcu, ešte neznamená, že divák sleduje horor, pričom hentak vyzerajúci babu jagu, divák bez pochýb stretne v hocijakej cigánskej osade, a za biele dňa. Nemá to grády, nemá to tempo, nie je to ani desivé, ani krvavé, tak ako prečo - začo by som mal "Bloodlands" udeliť čo i len dve hviezdy?

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Určite nadpriemer najmä vďaka skĺbeniu myšlienky šírenia dezinformácií a myslenia chorého jedinca, ktorý sa doslova našiel “v obore”. Film nenudí, postupne graduje, záver je satisfakčný, “boľavý”, no koho už dnes baví sledovať drámu, ktorá trvá takmer dva a pól hodiny? Poliaci vedia, vedeli, a vždy budú vedieť. Ich tvorba je tej našej na míle vzdialená, keď niečo natočia, poväčšine to stojí zato, rovnako ako tento “Hate”.

The Horseman (2008)

I keď trošku lacnejšie pôsobiaci, no zato dostatočne násilne podaný revenge príbeh, ktorý napriek pár hluchým okamihom, nijak extra nenudí. Je to taká britsky pôsobiaca klasika na miliónty spôsob.

H0us3 (2018)

Španielska, nenáročná scifi jedno hubka pre fanúšika dejovej originality, ktorej trošku trvá kým zaujme, no akonáhle vyjde najavo koľká bije, paranoja dostáva celkom slušný priestor. Mňa osobne to bavilo, no divák vyhľadávajúci živšie poňaté snímky, sa od nudy bez milosti odjebe.

Spree (2020)

Roztrhlo sa vrece s horormi, tematicky prepojenými so sociálnymi sieťami či inou formou “verejnej” prezentácie vlastných myšlienok so zámerom zaujať, no a i keď je “Spree” pomerne originálnou záležitosťou, s dobrým hereckým obsadením, mohol ponúknuť ďaleko viac, pričom zbytočne pomaly pôsobí najmä úvod, ktorý by mohol a mal zaujať ako prvý. Priemer (možno slabší), ktorý nijak extra neurazí, avšak ani nevystraší, nepobúri, pričom z pohľadu komédie, nijak mimoriadne nepobaví.

Stanice Soul (2016)

Nie som veľký fanúšik týchto kórejských animákov, no kdeže sa jedná o hororový žáner z kategórie zombie, šancu som dal, pričom vyslovene nebanujem. Netreba očakávať nič v štýle “R.E.” a uspokojenie na priemernej úrovni bude zaručené. Celkom dobrý príbeh i atmosféra milo potešili, za mňa za “3”.

Po stopách zabijáka (2007)

Možno by to chcelo “remake”, možno to mohlo byť lepšie, možno sa dá tomu kadečo vytknúť, no na animal horor to rozhodne nie je žiadna tragédia. Krokodíl celkom peknučký, nemal som dojem, že ho Atari na kolene splieskalo, a tak menším negatívom je akurát nedostatok gore.

Vlak do Busanu 2 (2020)

Ukážkový príklad, ako si “titulom” podpíliť konár pod vlastným zadkom. Neštátná voľba pre “Train to Busan II” zapríčinila, že si ojedinelý divák milne vsugeroval predstavu o bitve v rýchliku z Nových Zámkov do Komárna. Nič to však nemení na fakte, že toto je tak či onak “trošku” priemerná zombie záležitosť, od ktorej si všetci sľubovali ďaleko väčšiu zábavu, ako v skutočnosti ponúkla. Zlé to ale nie je (!), odrážať sa od tunajšieho percentuálneho ohodnotenia, je absolútne scestné.