Láska s rizikem (2003)

NE a prostě NE ! Není to taková sračka, aby to bylo v černém. Opravdu jsou horší filmy. Tohle je pouze příliš jednoduché. Flm svou jednoduchou zápletkou o únose mentálně postiženého prolíná cosi víc než jen samotný únost. Jde o příběh muže "Larryho (Ben Affleck), který si hraje na drsňáka, ale přitom je strašně měkej, hodnej, tolerantní a citlivej. Za každou cenu se snaží schovat svou křechkost před velmi sebevědomou Ricki (Jennifer Lopez), která si s ním pohrává. Bral bych to jako exemplární příklad toho, kdy si vyjde naprostý outsider poprvé do baru a potká tu největší uleťačku, která si s ním hraje. Nemůžu si pomoct, ale tahle moje vidina mi zvyšuje body pro tento né až tak špatný film. A ano. Jako mnozí jsem se na film podíval kvůli roli Al Pacina, ten byl samozřejmě vynikající až tak, že do filmu moc neseděl a Christopher Walken taktéž.

Táta na plný úvazek (2004)

Kevinu Smithovi umřel otec, tak tenhle film věnovaný jemu je na něj velmi netipický. Je to pěkné, ale obyčejné. Bez Smithovských nápadů a hlášek. A hl. bez Jay a Boba.

Přežít Vánoce (2004)

Naprosto Dreuowi (Benu Effleckovi) rozumím a s jeho rolí se jaksi zžívám. Je to vzdělaný úspěšně vydělávající muž, ale přece jenom v něm zbylo něco dětského a to musí ven. Při vánočních svátcích se připlete k jedné rodině a zaplatí si u nich bydlení na vánočních svátky. A během toho při výborně zvládnuté atmosféře se semele plno různých zábavných situací. Podle hodnocení to nevypadá moc uspokojivě, ale mě tento film na štědrý den nádherně zahřál.

Zbohatni nebo chcípni (2005)

50Centa mám celkem rád, takže i tak průměrné negrovské krimi dodávám 1*

Wanted (2008)

Celkem drsný a nerálný snímek z divokou odvázanou Angelinou Jolie, kterou sice nemusím, ale tady mi moc nevadila a film byl hodně zábavný. Nemůžu si odpustit, ale to střílení z odbočenou kulkou mi připomíná matrix, ale některým se to může zdát trapné.

Predátor 2 (1990)

Absence Arnolda mi celkem vadí, ale kvůli nízkému honoráři to prostě nevzal :( Ale predátor je podle mě jedna z nejlepších mimozemských tvorů, který kdy byly vymyšleny. Špičkový arzenál, mnoho typů vidění a čistá brutalita - To je Predátor...tohle je sice o dost slabší než první díl, ale i tak jsem místy cítil napětí -např. ve scénce ve vlaku- doufám, že bude další díl...

Želví nindžové (1990)

Kultovní film želvých ninju s krysou "Třiska" v jejich čele !!!

Výplata (2003)

Po v tváří v tvář asi nejlepší projekce Johna Woo v americe. Akce nadupaná jak má být a to nemluvím o výborné hudbě.

Kód Navajo (2002)

Válečný film a John Woo je nemyslitelná kombinace, proto to taky nedopadlo podle mých představ. Woo se zde snažil protlačit své prvky, ale byly celkem nevýrazné. Shrnutí: Akce- dobrá, Hudba- dobrá, dějová sekvence- špatná (kvůli mísení indiánských prvků, které jen natahovali zbytečně film). Cage to celkem zvládl. pro mě průměr.