Taxi 5 (2018)

Franck Gastambide a jeho bláznovstvo, však je to hlavná postava, jeden zo scenáristov a režisér v jednej osobe. Snímok sa za každú cenu a vo všetkých momentoch snaží byť vtipný. Spočiatku sa to aj darí, aj keď divák má mierne trápny pocit, lenže do konca to nevydrží a na radosť všetkých tento príbeh skončí.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Príbeh ponúkaný týmto snímkom nie je pre mňa zaujímavý (striedanie prítomnosti a minulosti tiež nepridáva k pútavosti). Mary Poppins som videl niekoľkokrát v rôznych verziách, ale nikdy neznamenala pre mňa toľko aby ma uchvátila.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Geniálne! Prvá časť snímku po útek zo Springfieldu absolútne skvelé. Dejová osnova, hlášky a zápletka. Druhá časť príbehu je iba taká "klasická bežná simpsonovská".

Spiknutí proti Americe - Epizoda 5 (2020) (epizoda)

Predposledná epizóda je dejovo skvelá. Všetko smeruje k očakávanému koncu, teda ak v Kentucky bude koncentračný tábor a nie sľubovaná nová práca.

Dolarová manželství (1964)

Nemal som veľké očakávanie, ale snímok ma absolútne pobavil. Skvelé je, že všetky žánre (komédia, romantický film, muzikál) sú postupne podľa manžela hlavnej hrdinky podávané divákovi (samozrejme komické prvky sú všade prítomné).

Tomb Raider (2018)

Nová Lara Croft je sympatická, príťažlivá a nie je nezničiteľná ako jej predchodkyňa Angelina Jolie. Príbeh má zaujímavú zápletku a viac ako hodina filmu je veľmi slušná záležitosť. Trošku ma mrzí, že príbeh sa stal miernou fraškou príchodom na scénu žoldnierov od Trinity a "otcovsko - dcérske" vzťahy tiež sú také mierne uslintané (chápem, nevideli sa sedem rokov). Celkovo však som pozitívne prekvapený.

Wonder Woman (2017)

Na tento snímok som sa nedokázal dívať. Megalomanská komiksová mašinéria. Odporúčam iba nadšencom komiksových hrdinov.

Pod vodou (2020)

Atraktívne prostredie a atraktívna zápletka. Žiaľ realizácia sa nepodarila. Postrádam napätie, po hodinke ma príbeh nudil, nesympatická hudba a odpudzujúce hrané emócie. Príšera v podobe čínskeho draka nejako ma zvlášť nedostala.

4x4 (2019)

Komorná dráma v uzavretom aute, ktorá postráda vyššie napätie na druhej strane však príbeh je vyvážený a diváka nenudí. Potešilo ma, že cvrček nakoniec prežil.