Pověste je výš (1968)

Čakal som viac od tohto westernu. Clint Eastwood je opäť neprirodzený a prekáža mi, scenár nie je dorobený a dejovo je snímok nevyzretý.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Veľmi zaujímavý western... Sergio Leone vedel čo robí. Lee Van Cleef a Eli Wallach boli prirodzení, takí akí mali byť... úplne zapadli do deja a ich herecký výkon bol adekvátny ich postavám. Eastwood neviem... v niektorých scénach mi vadil... by som ho radšej vystrihol.

Hadi v letadle (2006)

Nebolo to až také príšerné ako som počul od kritikov z hospody. Nabúchaný akčný thriller so Samuel L. Jacksonon v roli neohrozeného agenta FBI. Do istej miery uletené, možno vďaka nemeckej koprodukcii... ale aspoň raz pozerateľné.

Vyvolený (2000)

Veľmi zaujímavý námet a celkom slušná realizácia... ale film pôsobí na mňa takým zvláštnym dojmom a to, že nevťahuje ma do deja na plno, na druhej strane ani nejako neodpudzuje. Do istej miery na mňa filmy indického režiséra Shyamalana (Osada, Znamenia, Vyvolený a Šiesty zmysel) pôsobia rovnako... teda niečo skryté v nich resp. niečo divné v nich?

Billy Elliot (2000) odpad!

Absolútne nudná a nezáživná konina. Pozeral som to na trikrát, lebo tento trápny snímok mi robil zdravotné problémy. Naozaj nechápem čo je dobré na tomto filmovom diele?

Vlajky našich otců (2006)

Pre mňa spolu s filmom "Listy z Iwo Jima" jedným z najlepších vojnových filmov z posledných rokoch. Film nie je len o dobývaní ostrova, ale ukazuje postoj americkej spoločnosti k vojne v Pacifiku. Film rozvýja prakticky tri príbehy: príbeh o dobytí ostrova, príbeh troch vojakov po dobytí ostrova, keď po štátoch ako hrdinovia robia propagandu a celé to vrcholí v súčasnosti. Tieto tri príbehy sa mierne prepletajú, ale filmu neubližujú ako niektoré "Tarantinove nepodarky". Skvelé filmové dielo, ktoré treba vidieť. Kedže Spielberg sa spolupodielal na produkcii, film nie je typickým Eastwoodovským úletom do blba.

Odpor (2008)

Ako ohodnotiť tento snímok? Nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale ani som nejasal... Je to proste film, ktorý sa opiera o "true story" a potom je problém pridať niečo naviac, aby to celé nevyznelo hlúpo. Niektorým scénam chýba istá gradácia, čiastočne napätie... ale z celkového pohľadu je to dobrý film. Škoda, že na konci sa nedozvedáme čo sa stalo s najmladším bratom Áronom.

Maratónec (1976)

Na 70. roky skvelé, na 80. roky vynikajúce a dnes ešte stále nadpriemerný thriller. Hoffman na študenta je možno pristarý, ale to je len detail na ktorý divák zabudne hneď ako sa vžije do príbehu a určite to nebude dlho trvať. Laurence Olivier bol skvelý herec a to dokázal aj v tomto snímku a možno bol aj dobrý zubár.

Nesmiřitelní (1992)

Jeden z tých novodobých westernov, ktoré sa mi páčili... bohužiaľ a či vďaka bohu po pár rokoch odstupu a viacnásobnom videní som názoru, že ide o nelogický a nudný antiwestern. Tento snímok balansuje na tenkom ľade priemernosti.

Den nezávislosti (1996)

Mne sa tento sci-fi film páči... je zaujímavý, má atmosféru a vynikajúce triky. Prvý poriadny film od Rolanda Emmericha, kde som všetko veril čo som videl.