Doktor Martin (2015) (seriál)

Jak Donutil v novinách tvrdil, že nebude hrát podle Clunese, tak přesně to dělá on, ale i všichni ostatní. I v detailech naprosto shodné (nevím, jestli to byla podmínka licence, nebo jen neschopnost českých scénáristů). Zatímco např. v Anglii běžná věc, že se vypijou litry čaje, u nás je málo běžné, že bych naklusal do ordinace a hned požadoval kafe i s mlékem). Opravdu i detaily jsou převzaté a často málo přepracované do uvěřitelné podoby, zasaditelné do Valašska. A ta mluva - pražština a občas osoba mluvící naprosto přetaženým dialektem. A taky bodmin nerovná se pražák, ani omylem. To už radši nechat bodmina.

Brass Eye (1997) (seriál)

K Monty Python's Flying Circus to má opravdu hodně daleko, jsem zklamán. Absurdita se dostaví, ale pobavení ne. Svého diváka si to asi najde, ale ona monotematičnost (absence skečů) z toho dělá málem publicistický pořad stylem Nedej se. Na to, kolik dalo práce to sehnat, to nemá tu kvalitu.

Kontakt (1997)

Tak schválně, kdo všechno viděl kopii s úvodem od Vesmírných lidí? Všichni si raději zkontrolujte, že jste nebyli očipováni.

Let It Be (1970)

Něco zcela výjimečného, můžeme tu pozorovat různé nálady, hádky, ale i tah na bránu při vytváření nových hitů. Někomu motá hlavu, že Let It Be je jako album poslední a film je vydán po rozpadu The Beatles, ale není to tak. Poslední album je Abbey Road, po létě 1969 už se ani nescházeli. Touha po koncertování se vyjevila při něčem, co nazýváme "Apple Rooftop Concert" a když se tohle řekně, každý ví, o co jde. Možná je celý film "divadlo", možná "dokument", ale je to fuk.

Žlutá ponorka (1968)

Psychedelie a zvláštní humor, který se nesmí konzumovat každý den. Hodně zajímavých, ale náročných písniček, ovšem samotná Yellow Submarine, to se jim tedy povedlo!

Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Možná dost nepochopený film, jde od ničeho k ničemu, ale taková byla doba i nálada. Poté, co zesnul Epstein, asi hoši nevěděli kudykam. Tak natočili tohle, leč snad i dobře, že tenhle film vzniknul, i když nedosahuje kvalit A Hard Day's Night nebo Help!.

Pomoc! (1965)

Ujetá, barevná a lahodná legrace, která je mi blízká i pro podobnost s Monty Pythony - prostě britský humor. Někdy se sice děj vleče a lepí, ale začátek je hodně svižný.

Perný den (1964)

Nejryzejší film s The Beatles o "takovém normálním dni jedné skupiny". Neustále nacházím nové a nové detaily a souvislosti. Jestli Monty Pythoni přišli roku 1969, A Hard Day's Night tu bylo se vší podobností v roce '64. Prostě skvělá a srdeční záležitost. Šest hvězdiček.

Bez soucitu (2010)

"Royal with cheese"! Na co dlouhé nudné akční filmy!?

Sedm (1995)

Vynikající film, že přesahuje všechna moje měřítka. Vynikající začátek a ostrý konec. Dobrá psychologie, nikoli jako obvykle stupidně zpracovaná. Však taky film starý patnáct let.