Velký Ziegfeld (1936)

Velky Ziegfield  ma co ponuknut aj po 86 rokoch. Suhlasim, ze to ma vrazednu minutaz, no je to jedna z mala kvalitnych stariniek  : 75 %

The Red Pony (1949)

Filmova adaptacia romanu Johna Steinbecka. Ten lichokopytnik  - to fajna fauna   : 85 %

Fruitvale (2013)

Rezijne a scenaristicky slusne. Takto, ja viem ze je to film primarne zamerany na cernochy v USA - ale zarobilo to majland, film je klasickou zlatou banou - za par supov sa podaril nadherny zarobok. Uz len preto - sak o peniaze ide  az v prvom rade   : 70 %

Watcher (2022)

Moc obycajne, tvorcovia sa mohli pohrat  s  myslienkou ze sused sleduje suseda, aspon vysetrovanie nejakeho krimi zlocinu to chcelo, takto je to len dalsi sivy sedivy priemer. Herecke vykony krivaju - to je ale dlhodoby problem hororoveho zanru  : 56 %

Tekuté zlato (1940)

Dalsi dovod, preco sa oplati pozerat stare filmy. Niet zeleneho platna, niet digitalneho bordelu .. stara poctiva remeselna praca, hladanie ropy a do toho zenske - slusny namet na film  : 84 %

Lady of the Tropics (1939)

Jo, to bol este v platnosti Haysov Kodex. Ta romanticka linia je vskutku nadherna, kulisy, Saigon a skvela Hedy Lamarr - to vsetk orobi tento film nadhernym zazitkom  : 85 %

Rivalové (1939)

Na 30. roky su tu vskutku nadherne kulisy  : 77 %

Sidewalks of London (1938)

Poulicny londynsky herec a jeho partnerka predvadzaju na londnyskych uliciach svoje umelecke vlohy a dramticke dialogy. Posledny film Tima Whelana, ktory umrel az  roku 1957 -  ale nie je jeho najlepsi- tym su jeho filmy z 20. rokov, ktore natocil spolu s Haroldom Lloydom. 76 %

Lady Hamiltonová (1941)

Uz len samotny Horatio Nelson by si zasluzil tak 2 - 3 strany vycerpavajuceho textu. Film vznikol pocas prebiehajucej druhej svetovej vojny evidentne preto, aby divaci nemysleli stale na boje s Nemcami a na porazku Hytlera. Len tak na okraj, samotny Nelson zil v dobe 9/1758 - 10/1805.   75 %

Dvacet jedna dní (1940)

Ta analyza dokaza aj tak hovno a  film mal divakov odlakat od udalosti strasidelnej druhej svetovej vojny - napokon  sa tusim bojovalo o Britaniu  : 20 %