Spadla s měsíce (1961)

Dalsi sympaticky ceskoslovensky film o istej energetickej pani, ktora sa energeticky pusta s radostou do prace. Zdenek Podskalsky a jeho rezia na urovni. Pani Zazvorkova a Ruzickova su zarukou kvalitneho filmu 64 %

Einstein kontra Babinský (1963)

Sympaticky film cs kinematografie 60. rokov. Jirina Jiraskova vyborna /sak asi, ako vzdy/. 60 %

Single Man (2009) odpad!

Fuj, to bola zase konina. Ze vladne v kinach a telkach hollywoodsky mainstream, je zalezitost dlhodobo znama. Ale ze v Hollywoode pise scenare aj kadejaky ambiciozny Down na hajzli na dvojvrstvy Harmasan pocas infekcnej hnacky, tak to mi je novina Hnoj : 0 %

Mluv s ní (2002)

Och jaj. To bola zase konina. Pribeh a dejova linia je tuna ciste sci fi a vakuum, herci otrasni a ja aby som sa xmrti ufilozofoval nad kazdou jednou vetou, ktoru vo filme predniesol kadejaky mental a psychopat. To vsak nemam rad. A to tak, ze velmi! 20 %

Mafiánovi (2013)

Za mna len strucne : Prvoplanovy vyvar bez vacsej sance zaujat. Asi tak na urovni Gangster Squad -Lovci Mafie. Retardovana konina tak za 15 %

Dogville (2003)

Na ucet rezisera Larsa Von Triera musim povedat, ze nie vsetko mu zobem z ruky /Prolomit Vlny/, ale niektorymi filmami ma vyslovene dostal /Melancholie, Nymfomanka, Tanec v temnotach/. Tento patri k tej lepsej casti tvorby od neho. Pribehovo ide o dievca, ktore hlada ukryt pred gangstrami, a miestny ynteleguan jej ukryt poskytne. potom sa zacne odvijat fascinujuci pribeh, ktoremu nechyba zrucna reziserska ruka, nadherne herecke vykony, realisticka dejova linia a kto chce, najde zdroje Von Trierovej inspiracie v europskej kinematografii. Takmer dokonalost, i ked len par atributov k tomu chyba. 92 %

Rozjeď to! (2002)

Nudna US zlatanina, ktorej chyba vsetko podstatne : sportovy duch, herci, poriadna rezia, scenar. Charles Stone III. je len reziserska lama, to viem po pozreti toho filmu naisto. 10 %

Dobrý den, pane Offenbachu (1977) (seriál)

Reziser Michele Boisrand mi teda vela nehovori, a ako serial je to tiez len priemerne. pribeh o Offenbachovi a divadelnej scene je fajn, ale dost nudi. Francuzi vsak posunuli serial do priemeru vdaka nadhladu. 50 %

Volání divočiny (1972)

Sympaticky film o pribehu istej fauny /pes/. Akurat, ze tato fauna nie je militaristicka ani nasrana /krokodily v hororoch su/. 77 %