Povídky z New Yorku (1989)

Scorseseho pribeh ma nudil, Coppolov zaujal, a Woody Allenov tiez skor nudil. 66 %

Kundun (1997)

Takze ja tu nebudem vypisovat ynteleguanske kecy a dristy - aj tak sa mi nechce a silne pochybujem, ci sa to niekomu bude chciet citat. takze strucne : Pre mna este lepsie ako 7 let v Tibetu. 95 %

Návrat pana Ripleyho (2005)

Slabucke, mizerne a biedne pokracovanie kultoveho /pre mna urcite/ Talentovaneho Pana Rippleyho z roku 1999. Chyba Matt damon, Minghella ako reziser, chyba atmosfera ..... herci nevyrazni a matni ..... 30 %

Let (1986)

Kazdy nejako zacina : Sean Connery ako robotnik pred angazman v 007, Elo Romancik v budovatelskych srajdach z 50. rokov, Spencer priemernymi filmami 50. rokov, Stallone v akomsi lacnom porne, Jean Gabin taktiez priemerom. No a Keanu Reeves rovno debilinou a koninou extremneho razenia. 5 %

B.T.K. (2008)

Tento zevraj "horor" natocila akasi reziserska lama, ktora sa vola Majkl Fajfer. Amaterizmus krici z kazdej sceny, strasidelna atmosfera - to je ciste vakuum a sci -fi. Herci nevedia hrat..... no hroza tak za 5 %

Běsnící měsíc (1971)

Legendarny film o laske dvoch mladych ludi ma vzdy dokaze zaujat. Konec je sialene smutny, ale co uz : zivot je tiez taky : drsny, pesimisticky a smutny, ci? 100 %

Únos (2012)

Bohuzial tato filmarina ohladom somalskych piratov ma nechytila. Rezia priemerna, herci priemernio, namet je silny, ale prevedenie je silne priemerne. Takze 60 %

Rychlejší (2010)

Nudny akcnak s panom Dwayne "Skala" Johnsonom. Dej to akysi ma, ale Tillman odviedol len rutinu. 30 %

Osvobození II - Průlom (1970)

Jurij Ozerov natocil dalsi uchvatny, nadherny vojnovy velkofilm. A natocena bola tuna najvacsia bitka v dejinach kinematografie - rejza mal k dispozicii tisice komparzistov a tony replik a materialu - prekonal ho az isty Peter Jackson s trilogiou LOTR. Raz darmo, Rusi /viem, vtedy este ZSSR/ mali kopu velikanov, a Ozerov patri k nim bez debaty. 100 %

Cesta (1974)

Posledni film talianskeho rezisera Vittoria DeSicu nesie nazov Il Villagio. A tematicky ide o pribeh lasky medzi Richardom burtonom a Sophiou Loren. Pribeh sa odohrava kdesi v taliansku uprostred roku 1914. Film je to vyborny, aj Burton aj Loren vedeli hrat, takze o herecke koncerty je hned postarane. Koniec bol dost smutny, ale az prilis predvidatelny. 80 %