Pozor, banditi! (1951)

Carlo lIzzani bol len menej talentovany reziser, za jeho najlepsie filmy povazujem Dirty Game a Kronika chudych milencu. Tuto sa este len rozbiehal, bolo vidno ze nepojde o svetovu rezisersku extratriedu, neskor Lizzani uz uplne rezignoval na vyssie ambicie : 30 %

Muž v domě (1947)

Treba mi ponachadzat a poobjavovat vsetky stare filmy Giny Lollobrigidy. Tento bol nic moc, Leslie Arliss je doteraz neznamy reziser : 55 %

A Global Affair (1964)

Slaboducha, priemerna komedia na temu - naslo sa dieta na medzinarodnej pode : 55 %

Dva záletníci (1964)

Jo, no to pravda, ze Marlon Brando /Kmotr, Apocalypse Now/ bol v netypickej roli milovnika zien, pritom narazil na soka. Ten Sok je David Niven, ktory hned ako sa vyspi so zenskou tak jej slohne nejake tie klenoty. Komedia ako ma byt, skoda, ze k zaveru to trochu straca dych : 70 %

The Two-Headed Spy (1958)

Jo, Donald Pleasence bol nielen filmovy Hymmler, ale tu pozeram ze i nacisticky general Hardt. Vtedy bol ale Pleasence este neznamy clovek, videl som v roli gestapo agenta aj mladeho Michaela Caine -a. Kenenth Griffith /Ctyri svadby a jeden pohreb/ bol hodne slaby Hytler : 55 %

A Hill in Korea (1956)

Julian Amyes je pre mna neznamy reziser, tiu vsak natocil slusny vojnovy film z Korejskej vojny. Tematicky nejde o vela, len preverit nejaku tu dedinu a nejake tie boje, natocene je to vsak zrucne, a hlavne dobre sa na to pozera : 65 %

Dej si pozor, La Toure! (1958)

Žán Bahno ako potulný herec. Videl som aj mladeho Jean -Pierre Leaud-a. Toho mam podstatne radsej nez Bahno. 60 %

Texaský kat (2011)

Doprdele, laskavo si uvedomte to, ze ked sa film odohrava v Texase, hra tam Worthington a vylozi si kopyta na stol - to este neznamena ze je to slusny priemer. Chastain je tam pomaly az zbytocna, 6 %

U brány věčnosti (2018)

Strasne slabe, toten Van Gog 1853 - 1890 bol maliar ci kto to bol. Takto, este nech sa natoci film o filozofovi Sopenhauerovi, Fichtovi, este tam daju Hegla + dvoch -troch dalsich picusov - a mna jebne o zem uz nacisto : 50 %

Asi to ukončím (2020)

Strasbe priemerne, rezisersky len cista rutina, natocene bez chuti ...... od Synecdoche Nju Jork 2008 necakam nic od tohto rezisera, asi na to ani nema : 45 %