Old 37 (2015)

Ak by sa príbeh viac zaoberal dvoma šialenými bratmi, jazdiacimi na fotrovej starej sanitke s číslom 37, bol by tento film dopadol prevdepodobne oveľa lepšie. Škoda však, že väčšina deja mapuje len nevýrazné teenagerské pletky, ktoré mi otravujú uši aj oči. Sem tam prišiel náznak nejakého vydareného gore, ale nič viac. Na Old 37 som sa nevedel výraznejšie namotať. Celé je to príliš nevýrazné a odeté do takého filmového hábitu, ktorý ja nemusím. Samozrejme palec znovu hore za Billa, ktorému skvelo sekundoval Jason..., pardon Kane. Mohli si ale trochu viac zablbnúť. 60 %!!

Unnatural (2015)

Uťahaný, zasnežený Monster-Animal horor s Dexterovim fotríkom a dvojkou z kultového seriálu Twin Peaks. Nič iné ma na tomto filme nezaujalo. Príšera vyzerala až veľmi umelo a akékoľvek napätie, ktoré horor musí mať, bolo zahrabané pod hrubou vrstvou snehu. Postavičky chodili hore dole po plátne a mne bolo maximálne ukradnuté čo sa s nimi stane. Unnatural je nevýrazný béčkový počin bez prítomnosti prvkov potrebných pre vydarený hororový survival. Nudil som sa viac ako je prístupné a nezachránili to ani sexi pizdy v plavkách na snehu. 40 %!!

Dům tisíce mrtvol (2003)

Ak existuje filmová dokonalosť tak tento film ňou je. Spolu s Devil´s Rejects dva smerurčujúce a zásadné hororové thrillery 21. storočia. Zombie už nikdy potom nič tak exkluzívne nenatočil. Môžem sa na to pozerať 1000 krát a stále ma to bude baviť. Pre mňa niečo ako hororové Pulp Fiction. Z každej scény cítiť umeleckosť a zmysel pre detail. Do toho výborne vybraná hudba a zábery kamery. Herci do svojich rolí náramne pasujú a odvádzajú skvelé herecké výkony. Obzvlášť potom dvojka Bill Moseley, Sid Haigh. Škoda toho slabého hodnotenia, pretože tento kúsok si určite zaslúži byť v červenej zóne. Avšak videlo to asi príliš veľa ľudí, ktorí to ani vidieť nemali, pretože hororu, ani filmu všeobecne nerozumejú, alebo nechcú rozumieť. Pre mňa jeden z desiatich najlepších hororov histórie a neprekonateľná gore "kruťárna", ktorá diváka poriadne vyfacká, opľuje a na konci pomelie jeho ego v mlynčeku na mäso. A takto by som so superlatívami mohol pokračovať snáď večne. House of 1000 Corpses je hororový masterpiece z každej strany a so všetkým, čo k tomu patrí. 100 %!!

Poslední nás zachrání (2015)

Aaaach. Americká trapošina, kde srdcervúce riešenie vzťahu "matky" s dcérou zaberie, toľko stopáže, že by sa za to nemusel hanbiť ani Krok za krokom (celá séria). Nápad s prenesením sa do filmu beriem, aj tie farebné kvietky v lese boli pekné. A celkovo vizuál a kamera filmu na jednotku. Takisto postavy boli až prekvapivo sympatické. Ale keď už prišlo k nejakej vražde, nič sme nevideli. PG 13, niet sa čomu čudovať. Ale na škodu veci, lebo Final Girls mohla byť naozaj kultovka. Našliapnuté na to v niektorých scénach tento film mal. Ale len našliapnuté. A tak sa v podstate jedná o soft teenage slasher s prvakmi paródie pre veľmi mladé a nenáročné publikum. Vrah Billy je napríklad viac smiešny ako hrôzostrašný. Akékoľvek napätie, ak tu vôbec bolo, nefunguje. Príbeh je tupý, hlúpy a až príliš jednoduchý. Pravda je, že divák sa viac nudí pri zdĺhavých rozhovoroch o hovne, ako baví. Október je zatiaľ mesiacom hororových sklamaní. Knock, knock, Green Inferno, Tales of Halloween a napokon aj Final Girls. Nič, z čoho by som bol nadšený. 55 %!!

Tales of Halloween (2015)

"Konečne" vyrovnaná hororová antológia. Vyrovnaná v tom zmysle, že všetky poviedky stáli takpovediac za prd. Trochu viac som sa pobavil pri Sweet Tooth a Friday The 31st, ináč sa jedná o viac menej podpriemerné hororové "kraťasy", ktoré vizuálom ako keby jeden druhému z oka vypadli. Po pár príbehoch som už nemal šancu spomenúť si na to čo sa dialo v treťom, či piatom. Ešteže boli jednotlivé poviedky tak krátke, aspoň to rýchlo ubiehalo a dalo sa to bez ujmy dopozerať do konca. Pochváliť určite treba masky a niektorých sympatických hercov. 50 %!!

Bez možnosti úniku (2015)

Nudná vykecávačka s extrémne nesympatickými postavami, pri ktorej je najväčšia výzva nezaspať. Za celý film sa tu nič nestane. A znovu škoda lebo nápad, aj keď obohraný, to nebol zlý. Mohlo sa to zvrhnúť na nejakú poriadnu zombie divočinu s hektolitrami krvi, prípadne nejakým iným spôsobom spraviť z tohto "hororu" horor. Ale to by niekto horory musel vedieť točiť. 30 %!!

The Vatican Tapes (2015)

Ročne sa natočí až príliš veľa hororov o exorcisme a posadnutí démonom aby som bol z každého dosratý až za ušami. Vatikánske Pásky sa rozbiehali veľmi sľubne a pripravoval som sa na poriadnu bububu jazdu so všetkým, čo k poriadnemu diablovi patrí. Ale nestalo sa, teda nie úplne. Pár dobrých vecí som tu síce našiel, ale nebolo ich veľa. Obzvlášť ma sklamalo samotné vymietanie a zvláštný, neférový koniec. Priemer... 55 %!!

Zánik (2015)

Musím sa smiať lebo práve som si prečítal Boody-ho komentár, kde píše, že film pozeral tri dni. Mne sa stalo presne to isté. Ale nemyslím si, že by to bol až tak nudný film. To len ja som bol príliš unavený. Extinction je ten prípad post-apo zombie survivalu, podobne ako Stake Land alebo Road, kde sa viac kecá ako uteká pred príšerami. U vyššie zmienených kúskov mi to až tak neprekážalo, pretože disponujú vcelku pútavým príbehom, zaujímavými postavami a parádnou postapokalyptickou atmosférou. Bohužiaľ ani jedna z týchto troch vecí nebola v Extinction na dostatočne vysokej úrovni. Všetko bolo len akosi načrtnuté a nedotiahnuté do konca. Mohol to zachrániť aspoň brutálny koniec ale ani ten sa nedostavil. Pozerateľné to však každopádne je a ja si dám Extinction v najbližšej dobe určite ešte raz a pekne na jedenkrát... 70 %!!

Pod (2015)

Slušne atmosferický "malý" film, kde hlavnou nosnou líniou príbehu je silné hranie na divákovu netrpezlivosť a zvedavosť, čo to vlastne v tom suteréne Martin skrýva a kedy to uvidíme. Kým to však neuvidíme dejú sa poväčšinou nie príliš lákavé a pozerateľné veci. Trojica súrodencov po sebe asi dvadsať minút huláka v jednej miestnosti a po chvíli to už začína pekne liezť na nervy. Napravila to našťastie poriadne atmosferícká a nabúchaná posledná polhodina, ktorá vystrelila u mňa POD do slabšej štvorhviezdičkovej zóny a prebudila veľkú chuť vidieť pokračovanie tohto zaujímavého emzáckeho sci-fi hororu. Sem s dvojkou. 70 %!!

Grizzly zabiják (2015)

ECO alebo ak chcete Animal horory určite nepatria medzi moje obľúbené hororové subžánre (česť svetlím výnimkám v podobe Burning Bright alebo Jaws) a nestanú sa nimi ani pol zhladnutí tohto lesného aliašského kúsku. Najviac sa mi na tomto filme páčila nádherná príroda, Billy Bob a pekné herečky. Ale samotný maco vo mne strach nevzbudzoval, naopak ja som mu práve celkom fandil aby ich tam pekne všetkých roztrhal na cimpr-campr. Napätie bolo slabé, atmosféra na bode mrazu, brutálnych atakov medveďa na môj vkus málo. Niečo do seba to malo, dalo sa na to v pohode pozerať, nudil som sa len minimálne. No aj vďaka amerikanish koncu to viac ako na čistý priemer nevidím... 60 %!!