Handle

Handle

Jan Klika

okres Jičín

46 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 14.11.2014  00:52

  Ze začátku nuda, potom slátanina. Ani zábavné to moc nebylo. Filmařsky asi dobré, ale jinak docela bída...

  • 14.11.2014  00:42

  Tato verze se mi líbila asi trochu více. Linka s vysokoškolskou učitelkou byla povedená a ty nejemotivnější scény byly zanechány z verze On. Při jednom dialogu tady jsem však měl husí kůži a spadla mně čelist, jak jsem se s ním ztotožnil. Nicméně je asi opravdu důležité podívat se na oba filmy, podle mě by samostatně příliš nefungovaly.

  • 14.11.2014  00:38

  Pro někoho to mohla být nuda, já jsem ale hercům věřil každý pohyb, každé slovo, každé ticho... Takhle vypadá REÁLNÉ romantické drama! Nicméně asi si dokážu představit vytřískat z toho ještě víc, nicméně ta atmosféra se na mě vážně přenesla a snímek na mě velmi zapůsobil.

  • 14.11.2014  00:30
  Interstellar (2014)
  ****

  Hodně, hodně, hodně rozpačitý dojem. Interstellar je asi pro mě až moc ambiciózní. Je velkolepý, příliš-moc-žvanící, emotivní, nudný, obdivuhodný, nevyužitý, geniální, patetický, fascinující, otravný a krásný zároveň. A Nolan tvoří opět svůj svět... Nikdo ho nechápe, ale líbí se mu. Za mě 60 - 80%. Plus mínus... :) (Jsem super kritik, že? :))

  • 1.11.2014  00:17
  Soudce (2014)
  ***

  Nic světoborného a spousta klišé, nicméně neurazí to. Ve svém žánru možná lehký nadprůměr, každopádně škoda té stopáže, bylo to opravdu zbytečně dlouhé. 3,5*.

  • 30.10.2014  22:47
  Mami! (2014)
  *****

  Mommy je nesmírně ambiciozní film, o čemž svědčí i ohromný počet emocí, které nabídne. V jednu chvíli se geniálně hláškuje, ale ani se nenadějete a snímek přeladí na vážnou notu. Dále musím vyzdvihnout NESKUTEČNÉ (!) herecké výkony, skvělý soundtrack, nápaditou změnu formátu obrazu a pár geniálních scén (vrcholem je smích u vína)... No ale protože mi stále nepřichází ta správná slova, tak to uzavřu prostě tím, že tenhle snímek řadím vůbec k tomu nejzajímavějšímu, co jsem za poslední roky viděl.

  • 30.10.2014  11:43

  Totální s*ačka. Nechápu, co tím chtěl autor říct. Nechápu, jaký význam měla postava Pattisona. Nechápu další mišuge postavy. A už vůbec nechápu poměrně vysoká hodnocení od předních uživatelů. Jediné, co (nepřekvapivě) stálo za to, byly herecké výkony a líbil se mi i občasný černý humor a nadhled. Nicméně, "vážně" bych to mohl brát pouze kdyby to byla čistě parodie, ale abych se dvě hodiny koukal na věčně š*kající dementy a ještě vychvaloval nějakou "satiru na Hollywood", to teda fakt ne. Ten film mě tak otrávil, že jsem ho neměl chuť ani hlouběji rozebírat. Podle mě jsou stejně nejvýstižnější mé první dvě slova...

  • 8.10.2014  23:57

  Nebylo to ani trapné, ani nevtipné, ale smíchy jsem se prostě taky úplně neřezal. Spíš to byl pořád takový "lehký smích"... :) A je to škoda, protože podle mě se na tom dalo vyblbnout opravdu o dost víc. Některé příběhy byly trochu víc fajn, některé méně, ale pohromadě opravdu moc nedržely. Ale co, hlavní je, že toho vznikla opravdu celkem dobrá absurdní pitomost. :)

  • 7.10.2014  12:21
  Zmizelá (2014)
  ***

  Rozporuplné pocity - a to tak moc, že opravdu nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. Přišlo mi to, jak kdyby film dělal z lidí blbce, ale zároveň to dělal tak brilantně, až je to hodno k obdivu. Intrikářské dialogy (výborné), překvapivé zvraty (výborné), dynamický scénář (výborný), ALE přece všechnu tu "děsně chytrou hru" hlavní postavy nemůžu sežrat i s navijákem. Podle mě by jí to prostě v životě nemohlo projít... :) A to i přesto, že David Fincher je výborný režisér a filmařsky by už to asi ani lépe nešlo. Snímek šlape přesně tak jak má, Ben Affleck se do role hodí a Rosamud Pike hraje "bi*ch" naprosto báječně (postava Amy je fakt výborná). ALE... stejně to nemůžu brát jako nic jiného, než film "pro masy", kteří budou tak paf z těch všech zvratů a budou ve svém živlu (protože je to přece tááák šokující)... a zároveň mě to trochu se*e, protože svým způsobem jsem si to tentokrát užil taky. Ovšem víc než 60-70% bych tomu nedal ani náhodou a vlnu nadšení prostě nesdílím. PS. Fakt je to tak 3,5* a je dost možný, že hodnocení se ještě někdy může změnit.

  • 25.9.2014  22:57

  Když zavřu obě oči, tak teda 3*, ale jak to tu může mít proboha červenou barvu, tak to fakt nechápu. Scénář je blbost a klišé na druhou a ZAS TAK vtipné to taky nebylo. Nevím, čím je to taková pecka a z jakého důvodu se to tady vynáší do nebes, protože filmařsky mi na tom nepřišlo nadprůměrné nic a jako "zábavná cool bomba" to podle mě funguje spíš tak pro kluky a holky od 10 do 15 let. Ale ať tu jen nebuzeruju, tak se na to dá koukat bez problému (překousneme-li absurdnost) a párkrát jsem se přeci jen zasmál. Jen chci říct, že je to naprostý průměr, tak mezi 2 a 3*.

  • 24.9.2014  22:55
  Equalizer (2014)
  *

  K čemu je slušná filmařina a dobré herecké výkony Washingtona a Moretz, když je film pitomý a totálně ničím nepřekvapí? O hlavní postavu se ani nelze bát, protože je tak moc "cool", tak moc "všemocná" a zabije každého kdykoli a kdekoli, že divák může maximálně tak přemýšlet o tom, jestli si udělá alespoň škrábanec či nikoli. O její motivaci radši pomlčet. O logice celkově taky. O té rádoby drsné atmosféře taky. Když Vás prostě film absolutně nezajímá a je Vám jedno, jak skončí, asi je něco špatně. Ach jo.

  • 22.9.2014  20:25

  Citové vydírání možná ano, ale kdo to vlastně nečekal? Každopádně velmi emotivní snímek, dokonce se mi i filmařsky líbil. Na typický americký doják celkem i dobrý scénář. Ve svém žánru opravdu nadprůměr. 70%.

  • 20.9.2014  00:48

  Ze začátku musím citovat recenzi Petra Slavíka, protože je opravdu výstižná. "The Maze Runner má dost zajímavou zápletku na to, aby jí nepodrazily nohy všechny ty klišé a logické díry, které se na ni nabalují. Skutečnou hvězdou tu navíc není scénář, ale sebevědomá režie nováčka Wese Balla, který do světa teenagerů dokázal vstříknout koňskou dávku napětí a akce." Je to přesně tak. Filmařsky výborné, budování atmosféry velmi působivé a překvapivě ani herecky vůbec ne špatné. Skoro bych řekl, že mým oblíbeným Hunger Games chyběl přesně takový náboj v aréně. Rychlé tempo, skvělý střih, super kamera - ani se mi nechtělo věřit, že tohle je režijní debut. Co se týče logiky a závěru, tak podle mě se to dá díky cliffhangeru omluvit, protože vše zůstalo v podstatě nedořešené a ten, kdo nečetl knihu vlastně vůbec neví "co, proč, jak?". Celé to teď bude záležet na dalších dílech, které to však můžou bohužel i opravdu pohřbít. Momentálně mi to trochu připadá, jak když hodnotím pilotní díl seriálu, který se jeví jako velmi slibný, ale opravdu to potvrdí / vyvrátí až další pokračování. Nicméně se mi tento "pilotní díl" fakt líbil a za špatný nepokládám ani ten otevřený závěr, který v divákovi vyvolá spoustu otázek.

  • 18.9.2014  01:11
  Dárce (2014)
  *

  Mně osobně vlna "teen sci-fi" a v poslední době i omílání stejných motivů stále dokola nijak nevadí. Ale Dárce se mi jeví opravdu asi jako nejslabší článek. Oproti podobným filmům jako jsou třeba letošní Hunger Games nebo Divergence je kvalitou na míle daleko a z námětu nevytěžil vlastně nic. Přitom myšlenka filmu je opravdu výborná (možná jediný plus filmu) a o to víc mě mrzí, že z toho vznikl takový nudný kýč. Psychologie postav je strašná, herecké výkony mladých herců a scénář také, no a logika - škoda mluvit. A to jsem ty negativní recenze bral hodně s nadhledem a nakonec mi zdejší hodnocení přijde ještě vysoké...

  • 17.9.2014  00:47

  Možná bych také vyzdvihl filmařské kvality, ale to nemění nic na tom, že film byl na mě neskutečně pomalý, nudný a neemotivní.

  • 4.9.2014  22:23

  Pokud čekáte komedii, kde se budete řechtat až budete ze židle padat nebo drama, kde bude jeden zvrat za druhým, tak asi nebudete úplně nadšeni. Láska na kari je "pouze" sympatická podívaná s jedinečnou atmosférou. Indičtí herci tomu navíc přidávají jakousi opravdovost a laskavost. Pravda, má to občas strohé dialogy a žádné větší ambice než vyprávět příjemný příběh to nemá. Sice to tedy není nic přelomového, ale je to přesně ten typ filmu s obrovským srdcem, snad bych se i nebál říct "film pro každého" nebo minimálně "film, který nikoho neurazí", což rozhodně není málo... :)

  • 3.9.2014  23:32
  Dracula (divadelní záznam) (1996)
  ***

  Vizuálně velkolepé, nadčasové a srovnatelné se zahraničními muzikály, hudba a choreografie je skvělá a pěvecké výkony naprosto excelentní. Ovšem trochu mi to přišlo, jako kdyby se mi líbil obal knihy a styl psaní, místo toho aby si mě spíše získal obsah. Nějak mě to nezasáhlo, emoce se nedostavily a občas jsem se i nudil. Každopádně jak říkám, řemeslně je to opravdu obdivuhodný muzikál, který sklidil úspěch naprosto právem.

  • 27.8.2014  00:10

  S tímto animákem mám úplně stejný problém jako vloni s Croodsovi. Pěkný námět, dobrá animace, ale jinak mě to absolutně nebavilo. Pro děti mi to taky nepřijde jako nějaká super zábava. Kladné ohlasy opět příliš nechápu. 50%.

  • 26.8.2014  19:26

  Na filmu není nic špatného, ale ani dobrého. Vzhledem k nápaditému námětu je to však celé nezajímavé od A do Z - k žádné postavě si divák nevytvoří vztah a snímek v žádném ohledu nepřekvapí. Další z těch filmů, který měl být buď vtipnou komedií nebo vážnějším dramatem. Takhle to není ani jedno a je to vážně škoda... Průměr a jasné 2,5*.

  • 25.8.2014  00:20
  Lucy (2014)
  **

  Lucy je jak z jiného světa... ovšem není to bohužel myšleno v tom pozitivním slova smyslu. Debilnější Sci-Fi už jsem pěkně dlouho neviděl, logiku to opravdu nevidělo ani z vlaku. Vizuálně je film sice obdivuhodný (ať chci nebo ne, 2* musím uznat), ale obsahově radši všechno zapomenout. VŠECHNO! Větší slátanina se prostě vidí málokdy, avšak pitvat to tu raději nebudu, protože jinak bych si mohl rozmyslet i ty dvě hvězdy... :)

  • 24.8.2014  00:27

  Tak trochu guilty pleasure, ale na druhou stranu, kéž by bylo více takových milých a vtipných oddychovek, které si na nic jiného nehrajou a vtipy většinou skvěle fungují. Navíc Adam Sandler a Drew Barrymore jsou opět super, ale nejen oni. I děcka a vedlejší role (Crews, Lowe) jsou bezvadné. A ta nádherná Afrika! :) Občasnou přehnanost a trapnost snímku odpouštím, protože... SO ROMAAANTIC!

  • 23.8.2014  15:04

  Jeden z těch filmů, kde jsem schopný pochopit kritická a pozitivní hodnocení. Film stojí za zhlédnutí už jen díky hereckému výkonu Ryana Reynoldse, poutavému nápadu a pár zajímavých momentů také nabídne. Ovšem ze začátku mě vytáčelo debilní chování snad všech lidí a příběh odehrávající se na jednom místě chtě nechtě občas prostě nudí. Pravdou však je, že čím dál víc se snímek blížil ke konci, tím více nabídl napětí, nepříjemně stísněné atmosféry a gradoval. Přesto z něj mám rozporuplný dojem - na jednu stranu si ho cením za originální formu, ale na druhou stranu působí velmi nedotaženě. 3,5*.

  • 22.8.2014  23:25
  Osmdesát dopisů (2010)
  odpad!

  Tak jsem se tu dozvěděl, že to je kvalitní film o pocitech... Jde se po chodbě, matka čumí, syn čumí, stále se jde po chodbě, sedí se v čekárně, záběr na dveře, dědek loupe vajíčko, záběr na dveře, syn čumí, záběr na dveře. Dalších pět důležitých záběrů pro vývoj děje, včetně detailní prohlížení fotky. Tejbl. Vindou. Matka koupí lovečák. Syn čumí, matka čumí. NEVĚŘIL JSEM. Ale na druhou stranu to bylo tak blbé, až mě to bavilo. Těm záběrům o ho*ně se totiž nešlo nesmát, svým způsobem na ten film nezapomenu. Ale příště se tedy už asi nechci dívat na "artový" film o pocitech, děkuji... Ket!

  • 22.8.2014  02:01
  Sousedi (2014)
  ***

  Slabé 3* - ani ne proto, že je to nereálná blbost (což se dalo čekat), ale spíš proto, že těch povedenějších vtipů tam není zas tak moc (přesto se člověk sem tam zasměje). Ovšem i z takto debilní absurdity se podle mě dalo vytěžit víc... :)

  • 20.8.2014  16:32
  Chlapectví (2014)
  ***

  12 let natáčení, nádherný příběh o dospívání, Richard Linklater mění filmové dějiny. Výborné ohlasy slibovaly jedinečný film. No, on možná i jedinečný je, ale pouze tou formou. Jinak jsou pro mě recenze 100% obrovským hypem. Chlapectví sice není špatné V ŽÁDNÉM ohledu, ale nabídne jen minimum opravdu emotivních okamžiků (nejvíc se mi vybavuje manžel alkoholik). Zbytek jsou zbytečnosti nebo jen sympatické scény na které si ale zítra už nevzpomenete. Snímku se nedá upřít autentičnost a také za to si ho velmi cením, ale zároveň je to také poprvé, co jsem litoval, že to není více klišé. Stačilo by tam vložit více radostí a starostí, více se zaměřit na pocity v dospívání, ukázat důležitější životní události a řešit témata, která v divákovi něco vyvolají. Čekal jsem drama ze života se kterým se ztotožním a budu cítit nostalgii, ale na to je Chlapectví příliš nevyužitým filmem, který mě bohužel zklamal v mnohém (absence emocí, jednotvárnost) a ohromil jen v druhořadých věcech (forma či milé scény, které by však byly fajn spíš až ve scénáristicky ucelenějším dramatu). 60%.

  • 16.8.2014  20:31
  Chechták (2007)
  *

  Na film jsem se kouknul jen a jen kvůli A. Faris a hvězdu také dávám jen a jen za ní, protože film je jinak opravdu s*ačka bez scénáře, pointy, ale hlavně bez jakékoli vtipnosti. Nečekal jsem chytrou pětihvězdičkovou komedii, ale alespoň vtipnou absurditu ano. Jenže asi to byl prostě už i na mě velkej úlet, já se fakt nezasmál ani jednou... :)

  • 7.8.2014  18:28
  Famílie (TV seriál) (2010)
  *****

  1. SÉRIE (90%): Parenthood je další z řady seriálů, který nemá takovou pozornost, jakou by si zasloužil. Nejspíš je to tím, že pro lidi už prostě nejsou tolik atraktivní "dramata ze života" a kde není sto miliónů zvratů a cool postavy, tak je to nuda. Nicméně já na tomto seriálu opravdu oceňuji právě ty obyčejné postavy řešící každodenní radosti a starosti. Každý díl z 1. řady si opravdu drží stejně dobrou úroveň, možná tomu jen občas chybí větší spád a "wow momenty". Seriál na mě působí opravdu přirozeně, pohladí po duši a utvrdí v tom, že rodinné vztahy nejsou jednoduché, ale přeci mají své kouzlo. Teď bude jen záležet jaká témata (a jak kvalitně) bude seriál dál řešit, protože režii, scénář i herce na to má. // 2. SÉRIE (90%): Druhá řada je přesně taková jako první - oslava každodenního života podaná s citem a se spoustu emocemi. Možná mi trochu neseděly některé nové vedlejší postavy, ale vyrovnaly to zase opravdu báječné díly. // 3. SÉRIE (80%): 3. řada je takový nepatrně (!) horší standard. Stále to je neskutečně "feel-good" a stále to mnohdy neskutečně dojímá a baví, nicméně mi to přišlo o trochu slabší než předchozí dvě řady. Že to byla občas vata by mi ani nevadilo, ale že byly poslední díly tak urychlené, to mě rušilo hodně. Měl jsem pocit, jak když tvůrci za každou cenu potřebovali do dvou posledních dílů nacpat všechno. Zdálo se mi to fakt násilné, na Parenthood abnormálně. Ale jak jsem řekl, jinak to bylo pořád dost fajn. // 4. SÉRIE (100%): Bezesporu nejlepší řada. Sice tam jsou stále někdy všichni na facku, ale zaokrouhlím na plný počet... :) Hned ze začátku bych pochválil nové vedlejší postavy, poprvé za celý seriál mi nováčci přišli celkem sympatičtí. Jinak jsem byl nadšený, 4. řada byla obzvlášť dojemná, samozřejmě tomu nejvíc přispěla dějová linka s Kristinou. Většina dílů byla naprosto brilantní, snad jsem i cítil lehký režijní pokrok, například sdělení nemoci rodině bylo tak emotivní a přesto tam nebylo nic vyřčeno... Jen tak dál! // 5. SÉRIE (100%): Tak si říkám, jestli je Parenthood o tolik lepší než na začátku nebo se mi to jen zdá díky tomu, že mi postavy tolik přirostly k srdci. Je to až neuvěřitelné, protože každá postava se svým způsobem občas chová na proplesk, ale stejně je máte rádi. Čtvrtá řada je stále TOP, ale i tuto sérii jsem si náležitě užil. // 6. SÉRIE (100%): Nádherná tečka. Mohu říct, že Parenthood je jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a že mi nikdy nebylo tolik líto, že už žádný díl neuvidím. Každopádně je opravdu obdivuhodné, že si seriál celých šest sezón udržel plus mínus stejně kvalitní úroveň, to se povede málo komu.

  • 7.8.2014  00:55

  Nádherné herecké výkony, nádherné prostředí, nádherná hudba, NÁDHERNÉ DIALOGY. Jsem pitomý, že jsem se doposud vyhýbal filmům od Woodyho Allena (nevím proč, stydím se, nechte mě), ale rozhodně to napravím, tohle mi naprosto sedlo. Pořád jsem měl takový ten přiblblý úsměv, bylo to milé, inteligentní, zábavné. Feel-good.

  • 6.8.2014  13:22

  Říkat, že V oku tornáda nepřináší ve svém žánru nic dobrého by bylo trochu nefér, ačkoli logiku a nějakou psychologii postav tu také nenaleznete. Ale když herci-nehereci zrovna nemelou nějaká hovna (vrcholem je "loučení s mámou a tátou aneb miluju vás celým svým srdcem") a nechovají se jako idioti (je přeci normální, že když přijde tornádo, tak socky vezmou mobily a jdou za ním, aby to natočili), tak je film opravdu technicky zdařilý a nějaké to napětí a akci, která stojí za to, nabídne. Dokonce se mi líbila i ta kamera a patetické kecy... :) Ale co beru jako NEJVĚTŠÍ plus je odlehčení, vtip, nadhled. Katastrofické filmy se vždycky berou smrtelně vážné a možná to je ten zádrhel, jelikož je každému jasné, že k realitě mají na míle daleko. Tady se film tak trochu směje sám sobě (ačkoli by na můj vkus mohl ještě klidně víc) a to ho u mě vytáhlo alespoň na ty 3*. Nicméně rozporuplné názory a hodnocení kolem 50% je už teď jasné a asi se nejde čemu divit.

  • 2.8.2014  23:22

  Někdy mi přijde, že vizuálně dokážeme natočit docela dobrý snímky, ale obsahově už je to horší. Tady je to stejné, všude rádoby světové efekty, ale jinak mě to vůbec nezajímalo. Do skupiny "ježiš, jak je možný, že se takový věci dějou" díky tomuto filmu rozhodně patřit nebudu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace