• Krátkometrážní

Trable o Vánocích (2015)

Já vím, že jsou Vánoce a tak... ale zas "ocaď pocaď"... :) Asi jsem viděl i horší filmy, ale to nic nemění na faktu, že jsem při těch vyumělkovaných scén bez vtipu a otřesných dialozích s tunou sentimentu trpěl až až. Takovou povrchní a za vlasy přitaženou spatlaninu by podle mě dokázal natočit skoro každý. Vánoce nevánoce, tohle na mě prostě působilo neupřímně a hercům jsem nevěřil ani slovo.

Malý princ (2015)

Film má trošku smůlu - bez znalosti knižní předlohy nemůže 100% fungovat (divák nepochopí souvislosti) a se znalostí knižní předlohy se nevyhne srovnávání. Já mám k filmu poměrně dost výhrad, ale úplně nejvíc filmu uškodil zbytečně přeplácaný konec, myslím, že takto tlačit na pilu pro nějakou rádoby gradaci opravdu nebylo třeba. Nicméně i tak velmi slušný pokus. Knížka je klenot a domnívám se, že opravdu nejde ani nijak extra perfektně zfilmovat, i kdyby se kdokoli na hlavu stavěl. Dobrým paradoxem je však fakt, že i když film neměl ani náhodou ono kouzlo a atmosféru knížky, byl jsem přesto dojat víc než dost (takže si dovedete představit, jak moc velkou srdeční záležitostí pro mě Malý princ je:)).

Room (2015)

Byl jsem ohromen!!!

Most špiónů (2015)

Čekal jsem víc. V určitých ohledech fajn (herci, výprava, nadsázka), ale celkově trochu nudné a zdlouhavé.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

V podstatě dobré, ačkoli na závěrečný díl bohužel trochu zklamání. Možná jsem čekal jiný závěr, možná jsem čekal až moc, káždopádně žádné "strhující finále" se u mě bohužel nekoná. Nemyslím si ovšem, že je to chyba filmu, spíše předlohy. Přesto tam však byly momenty, kdy jsem nedýchal. No, můj oblíbený díl to sice nebude, přesto díky za Hunger Games, všechny čtyři díly si více méně udržely podobnou, slušnou úroveň (ačkoli dvojka a trojka u mě vede), což je na teen sci-fi ságu opravdu poměrně nevídané. Moje hodnocení dílů: Hunger Games (75 %), Hunger Games: Vražedná pomsta (90 %), Hunger Games: Síla vzdoru (1. část) (90 %), Hunger Games: Síla vzdoru (2. část) (70 %)

Steve Jobs (2015)

No, lepší než iPhone! :) Apple mi je ukradený, ale upřímně, určitě mám k němu spíše negativní než pozitivní vztah. Možná i proto jsem od filmu nic neočekával, dokonce jsem si myslel, že půjde zcela mimo mě. Ovšem musím říct, že mě to celkem mile překvapilo. Co se týče děje, tak teda žádná velká hitparáda - pro mě tam bylo x nezajímavých věcí (na druhou stranu na to, že se se tam nic moc nedělo, tak to alespoň nijak extrémně nenudilo), nicméně především filmařsky to bylo vynikající - skvělé herecké výkony a také zajímavý střih (nadšené recenze jsem tedy celkem schopen přijmout). O nějakém výjimečném filmu však nemůže být řeč, především proto, že se diváka emočně vůbec nedotkne (ale kdo ví, třeba to souvisí s tím, že nejsem applař) a je až zbytečně moc chladný. Škoda, mělo to podle mě i větší potenciál. 3,5*

Stážista (2015)

Miluji, když někdo z obyčejné látky udělá neobyčejnou věc. Stážistu jsem vybral na základě milého námětu, ale upřímně jsem čekal spíše "jen" dobrou tuctovku. Nakonec je to film, u kterého mi dochází slova. Mě osobně se emočně neuvěřitelně dotkl, nesmírně mě to dojímalo... Upřímný feel-good film se srdcem na správném místě, vážně díky za takové filmy.

Muž na laně (2015)

Celkem fajn podívaná s nádherným soundtrackem. Ale od filmu jsem prostě očekával trochu víc, byl to "jen" lehký nadprůměr. 3,5*

Marťan (2015)

Po Gravitaci a Interstellaru další vesmírné zklamání. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale přišlo mi to tak trochu naivní a chyběla tomu navíc nějaká větší akce či emoce. Na druhou stranu jsem se nenudil, Damon hrál skvěle a soundtrack byl dost nápaditý. Kdybych zavřel obě oči, dal bych možná snímku i slabé 4*, ale pak přišel americký happyend a já jsem opravdu nechápal za co se Marťan tolik opěvuje a v čem je nedej bože výjimečný.

Everest (2015)

Ani dobré, ani špatné, ale spíš slabé tři a lehké zklamání. Největším zádrhelem je nepřehlednost snímku a absolutně NEPROPRACOVANÉ postavy. K žádné postavě si člověk nemá šanci vytvořit vztah, herci naprosto nemají šanci něco ukázat. Celé je to takové nijaké, styl vyprávění nepřehledný a na nějaký moment k zapamatování může divák zapomenout. Přitom příběh sám o sobě je poutavý a druhá půlka se přeci jen trochu rozjede tím správným směrem, ale ta absence emocí a nulová psychologie postav je prostě zoufale smutná. Nejvíc na mě zapůsobil (výborný!) výkon Keiry Knightley... což je poměrně dobrý paradox, když vůbec nebyla součástí výpravy a objevila se ve filmu jen párkrát na dvě, tři minuty.