• Krátkometrážní

Zejtra napořád (2014)

Ano, příběh nedrží pohromadě, v podstatě je slušně stupidní a skoro se nedá brát vážně. V segmentech mi to ovšem přišla naprostá pecka, filmařsky to bylo výborné (kamera, střih, zvuk). Dokonce i pár velmi vtipných momentů, nicméně nejvíc se mi líbily ty monology. Zejtra napořád je sice silně nedotažený film, ale na debut je to pro mě obrovské překvápko, doufám, že jsem o režisérovi neslyšel naposledy.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Jeden z těch filmů, kde stačí vidět trailer, který je stokrát lepší.

Slova (2012)

Ačkoli mě snímek docela zajímal, přišel mi po celou dobu zbytečně zdlouhavý a nakonec jsem ho jako třešničku na dortu vlastně vůbec nepochopil... :)

Bez návodu (2013)

Poměrně rozporuplný dojem. Vadil mi křečovitý, místy až silně nevtipný humor. Nicméně jsem se do snímku poté docela zakoukal a mohu říct, že se mi jakž takž líbil. Každopádně přesto jen 3*, lehce kýčovité to prostě bylo.

Laggies (2014)

Laggies je poměrně dost příjemný film - občas vtipný, občas feel-good, Moretz i Knightley jsou fajn. Jen bych uvítal propracovanější scénář, přišlo mi to celé strašně zbytečně neambiciózní. Potenciál to mělo mnohem větší, takhle je to "jen" milá oddechovka. 3,5*

Užívej si, co to jde (2009)

Tímhle si mě Woody Allen tedy nezískal. Poslání filmu je možná fajn, ale příběh ani humor zrovna dvakrát povedený není...

Kobry a užovky (2015)

Kobry a užovky mají skvělou psychologii postav a herecké výkony jsou věrohodné, ale tady s chválou končím. Jako celek mě to nebavilo, příběh mi nepřišel zajímavý, za pár dní si zcela jistě nevybavím jedinou scénu. Kde se tu vzalo 83 % je mi tak trochu záhadou, ale na druhou stranu musím objektivně uznat, že filmařské kvality to má. 2,5*

Hodinový manžel (2014)

Vyloženě průměrná česká oddychovka na jedno použití.

Dáma ve zlatém (2015)

Už dlouho jsem neviděl nic tak úžasně nostalgického. Nádherný výkon Helen Mirren tomu všemu navíc dává třešničku na dortu. Krásný film, zbytečně podceněný. 4,5*

Mimoni (2015)

Trochu to působí jako patlanina všeho, co tvůrce zrovna napadlo, nicméně zábavné to bylo. Škoda, že to nemělo buď lepší příběh nebo alespoň o 10 - 15 minut kratší stopáž. Mimoni díky tomu mají hluchá místa, naštěstí však umí i velmi pobavit. U mě je to mezi 3 - 4*.