• Krátkometrážní

Slídil (2014)

Nakonec slabší 4* dám, nicméně jsem přesto čekal trochu víc. Tak či tak ale hraje Jake skvěle a na debut je to fakt slušný.

Birdman (2014)

K Birdmanovi mám hned několik poznámek. Za a) jsem to nepochopil (hlavně ten závěr), za b) ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne, za c) bylo to zvláštní jako dlouho nic (no a na můj vkus až moc), za d) humor naprosto nebyl můj šálek kávy, za e) pár scén a dialogů opravdu stojí za pozornost, za f) herecké výkony jsou famózní (Keaton, Norton, Watts i Stone), za g) výborná kamera. Sečteno a podtrženo - takto rozpačitý dojem z filmu jsem neměl už sakra dlouho. Během filmu jsem však nadšený moc nebyl, každopádně stále mi nedá o tom nepřemýšlet.

White Bird in a Blizzard (2014)

Ke scénáři a psychologii postav mám asi sto tisíc výtek, nicméně režijně i herecky to bylo špičkové. Dost se mi líbila forma vyprávění a hlavně obdivuhodný výkon Shailene Woodley - ta holka opět dokazuje, že z ní roste budoucí hvězda. Škoda, že film jako celek nedrží pohromadě a výborné záblesky se střídají s tak trochu wtf momenty. Na druhou stranu mě to nenudilo a byl jsem zvědavý do poslední minuty.

Velká šestka (2014)

Špičkový mix akce, humoru, dramatu i invence. Výborně napsané postavy, super příběh, nádherná animace. Navíc je to zábavné od první do poslední minuty.

Hostina (2014)

Nesmírně milý kraťas. Takový animovaný koloběh života očima nenažraného psa by nebyl špatný ani v podobě celovečerního filmu... :)

Metoda (2005)

Námět filmu je naprosto parádní a dát pouhé 3* k tak ohromnému potenciálu (a navíc výbornému v segmentech!), mě už takhle dlouho nemrzelo. Většinu stopáže jsem totiž vážně seděl jako přibitý - poslouchat ty dialogy bylo nesmírně zábavné. Metoda by byla geniální, kdyby se zaměřila pouze a jenom na průběh pohovoru a nenabízela x dalších epizodek, které však nedotáhne do konce a které pro vývoj děje stejně nemají absolutně žádný smysl (nejvíc mě iritovala scéna na záchodech, nicméně takové zkažené jídlo... nápad možná sice dobrý, ale k čemu to tam vlastně bylo?). Ovšem nejvíc zamrzí fakt, že snímek rozehrává nesmírnou psychologickou hru, pro tak slabý závěr. Mohlo to být excelentní, ale bohužel je to vážně nedotažené. Taková škoda!

Lví král (1994)

Umím si představit, že před dvaceti lety to fungovalo na jedničku a chápu, že to děcka jistě zbožňují dodnes... Já už jsem asi jen zhýčkaný tím vším, co vzniklo po Lvím králi, že film asi patřičně neumím docenit. Přesto to ale byla velmi příjemná podívaná.

Výchozí bod (2014)

Taková chvála a mně to přitom přišlo v tolika ohledech tak naivní a nerealistické. Když postavám nevěřím ani ň, tak prostě nepomůže ani dobrý námět...

Hacker (2015)

Nekonečné, fádní a hloupé. Pořád jsem chtěl konec a on pořád nikde - 132 minut je dobrá ztráta soudnosti. Jak si tvůrci vůbec můžou myslet, že v roce 2015 bude fungovat něco takového? PS. Největší zážitek z ČSFD projekce byl jeden silný potlesk po skončení filmu a následný smích... :)

Kostka (1997)

Celkem by mě zajímalo, co by řekli místní uživatelé, kteří Kostce sázejí 4 nebo 5*, na nějaký současný podobný film s tak příšernými dialogy. Také kolikrát u nových thrilleru, hororů nebo sci-fi filmů čtu, jak jsou hrooozně nelogický, a pak má taková nereálná blbost červenou barvu? Pardón, ale u mě je to maximálně hvězda za nápad a (skoro) hvězda za občasnou atmosféru, jinak to bylo příšerný. Že to vypadá jako béčko (a mnohdy tedy dost vtipně), to ještě beru, prostě byl malý rozpočet. Ale že melou postavy takový ho*na a chovají se jak pitomci první třídy (kdo by se takhle choval v podobný situaci, pane bože?), tak to pak tenhle "horor" nemůžu brát vážně. A ještě to jsou všichni tak hrozní herci, že škoda mluvit... Ztráta času a HODNĚ, HODNĚ slabé 2*.