• Krátkometrážní

Divoši (2007)

Jeden z těch filmů, na kterém není špatné nic, ale prostě si mě tak úplně nezískal. Trochu jsem si u toho popřemýšlel, ocenil výborné výkony Laury Linney i Philipa Seymoura Hoffmana, ale celkový dojem spíš "neurazí nenadchne". Ovšem co bych na tom změnil / ubral / přidal vlastně nevím. PS. Proč je český překlad Divoši, to by mě vážně zajímalo...

Paddington (2014)

Nevím, jestli to bylo fakt tak milé nebo mě ta atmosféra v kině prostě pohltila, ale byla to fajn podívaná. Pro děti je to podle mě vyloženě bomba, pro dospělé minimálně příjemná jednohubka. Možná bych ubral trochu té pohádkovosti (záporák) a přidal více komedie (třeba LEHKOU inspiraci od Teda, hm?:)), ovšem i v téhle podobě to jako celek fungovalo. Vizuálně hodně fajn. Možná jen chyběl nějaký vyloženě silnější moment. Každopádně si hlavně myslím, že já osobně to nejsem schopný náležitě docenit. Nicméně v rámci filmů pro celou rodinu určitě nadprůměr. 3,5*

Pořád jsem to já (2014)

Film je výborný, režie i scénář je výborný, herci hrají taky výborně... Ale na(ne)štěstí jsem si hned vzpomněl na Nae meori sogui jiugae (také o Alzheimerově chorobě) a došlo mi, že i když je Still Alice díky tématice pořád silné kafe, tak má přesto rezervy (čekal jsem ještě větší emoce). 70%

Miluj souseda svého (2014)

Líp než EdaS a JohnnyD bych to nenapsal... :) Sice je to trochu prvoplánové, nicméně po celou stopáž sympatické. 3* je málo, 4* zase trochu hodně. Nicméně nenudil jsem se ani chvíli a ten americký dojemno-klišovitý (a také lehce kýčovitý) proslov na závěr jsem si dost užil! :)

Hra o trůny (2011) (seriál) odpad!

1. SÉRIE (10%): Handle si opět připadá jako Alenka v říši divů. Nemůžu uvěřit, že se na mě z každé strany valí vznešené kecy o tom, jaká je Game of Thrones pecka a já dostanu takový kýč? Takže z cca deseti hodin sledování jsem dostal: přibližně devět hodin ABNORMÁLNÍ (!!!) nudy + kecy o ho*nech, které nemají s vývojem děje naprosto nic společného, šu*ání (a když ne to, tak aspoň mluvení o tom), sekání hlav, rvaní vnitřností a další "cool" samoúčelnou brutalitu. Nevím, kde byly ty epické scény a zvraty, o kterých každý tak básnil. Těch PÁR dobrých záblesků, co seriál má, jsou většinou momenty v závěru, tzn. schéma dílu vypadá většinou takhle: nuda - nuda - nuda - kecy - kecy - nuda - sex - nuda - násilí - useknutá hlava - kecy - nuda - nuda - kecy - sex - nuda - brutalita - občas obstojný závěr (vtáhnutí do děje). A pak je to zase nanovo. Jinak je to první řada a podle mě tvůrci naprosto nezvládli přehledně představit postavy. Když už jsem umíral nudou, tak bych alespoň čekal, že se vyznám v postavách, ale po první řadě v tom mám stále zmatek. Game of Thrones je pro mě obrovským hypem (možná jeden z největších, jaký tu na ČSFD je), holt to zrovna frčí a je to "in". Kvalitativně je to však (alespoň tedy ta první řada) od 92% na míle daleko. Do další řady samozřejmě nejdu, já sem fakt rád, že jsem tohle přetrpěl.

Tři bratři (2014) odpad!

Bylo to tak hrozné, až to není možné... bylo to tak hrozné, až to není možné... bylo to tak hrozné, až to není možné. Ještě bych to měl napsat tak 20x a najmout nějakého strašného zpěváka, abych přiblížil ten debilní scénář. Myslel jsem, že žádná jiná pohádka než Mrazík mě už nemůže otrávit víc, ale omyl. Tři bratři je asi opravdu to nejhorší, co jsem v daném žánru viděl. Je to jen přehlídka otravných a nikdy nekončících zpěvů s hroznými texty a s příšerným dějem. A aby toho nebylo málo má to ještě navíc pedofilní nádech a wtf vlka. Opravdu neskutečně iritující pohádka, i ta modrá barva je snad vtip.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

No, jako musím říct, že občas mi to přišlo, jak když se koukám na parodii, v tom hodnocení docela záleží na úhlu pohledu... Třeba ta Žilková - já ani nevím, jestli hrála dobře nebo ne, ale bavila mě. Spratek Květulilinka také wtf. Prostě doporučuji moc nepřemýšlet, pak je to docela fajn... :)

Křídla Vánoc (2013)

Od začátku do konce nudné, herecky naprosto nepřesvědčivé (hlavně Krajčo), režijně nezvládnuté. A to byl ten námět docela i slibný... Jenže když hlavní čtveřice pořád jen chlastá, žvatlá blbosti a souloží, tak je nějaký fajn námět úplně k ničemu. Psychologie postav, scénář a prkenné dialogy prostě fakt na bodu mrazu. Jinak Krajčo nosí růžové brýle 24 hodin denně a když se nad tím 2x za celou dobu někdo aspoň pozastaví, tak je to ještě úspěch... A to jeho "věštění", opravdu moc nápadité - všichni si vzali nesprávného chlapa a všichni by se měli rozvést nebo odejít. Prostě ztráta času v té nejčistší podobě a o nějakém "vánočním" filmu ani snad nemůže být řeč. Ještě, že tam aspoň zazněla ta Cesta, i když i ta by si podle mě zasloužila důstojnější film. 20%.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jedním slovem: HRŮZA. Teď už s čistým štítem - více zbytečnou trilogii si už ani představit neumím, holt vidina peněz je vidina peněz. Ale fakt jsem trpěl. První díl byl nuda na entou, druhý si o trochu polepšil, tak si říkám, že třetí si minimálně tu úroveň udrží. Jenže hodinu a půl je to fakt totální nuda, skoro jsem v kině usnul. A když už se tam potom něco začalo dít, tak to byla za prvé fantasmagorie (běh po padajícím mostě vyloženě lahůdka) a za druhé ani ty akční scény podle mě nebyly natočeny bůh ví jak poutavě. Hlavně, že se to těch 144 minut tváří maximálně vznešeně a epicky, přitom je to celé odnikud nikam. Nebo o čem to tedy vlastně celé bylo? Kam se posouval děj? Pokud si místní uživatelé před měsícem stěžovali, že se nic neděje v nových Hunger Games (srovnávat se to nedá, nicméně blockbuster je to také) a tomuhle fláknou pět hvězd, tak už fakt nevím... Samozřejmě vizuální stránka je opět dobrá, ale koho to už vlastně zajímá, když je to totální slátanina? A navíc jsem asi ani neviděl slabší závěrečný díl, jestli někomu stačí takové finále, tak pěkně děkuji. PS. 3D vůůůbec nebylo zbytečné. ;)

Co jsme komu udělali? (2014)

Tak tedy 4* asi jo, i když mám pocit, že o hvězdu více dávám snad za ty řechtající spoludiváky v kině, to jsem ještě nezažil... :) Můj 100% šálek kávy to nebyl, ale je to hrozně subjektivní. Ten černý humor u mě prostě ne vždy fungoval, v každém případě je to naprosto skvěle šlapající komedie od začátku do konce. Není zas tak originální, ale výborně pracuje s divákem, je zábavná po celou svou stopáž a skvěle graduje. Prostě takový ten typ komedie, který bych se nebál doporučit mým kámošům, rodičům i prarodičům. 70%