Sbohem, baby (2007)

Ten příběh a otázky které nabízí je na dlouhé polemiky ale pokud mám hodnotit film jako takový, tak mi tu k plnému pocitu chyběla větší vyrovnanost v první polovině a taky občas vadilo vystavení Caseyho do takové pozice, kterou prostě nemohl zahrát dobře. Affleckova režijní prvotina se každopádně velmi vydařila a před sebou má možná ještě zářnou budoucnost.

Jsem uprchlý galejník (1932)

Když sem viděl Útěk v řetězech netušil sem, že by tenhle skvělý film mohl být inspirován jedním ještě o čvrt století starším kouskem ale nyní jsem o tom vcelku přesvědčen. Galejník je na svoje stáří opravdu rychlý spádový film, který si nic nezadá s o dost mladšími a u kterého se rozhodně nebudete nudit. A Paul Muni je opravdu výborný herec o čemž mě přesvědčil už v původní verzi Scaface. Výraz jeho obličeje dokáže perfektně vystihnout každý moment na plátně.

Pochybná žena (1946)

Hitchcock mě bohužel občas umí nepříjemně překvapit a tak jak mě minuli třeba jeho Ptáci, tak mě minul i Notorious. Velmi čitelný příběh, nevýrazný Grant a téměř nulové napětí u mě z Notorious dělají film, který si určitě nebudu chtít znovu pustit. Podle mě velmi přeceňovaný film těžící jen z velkých jmen.

Válka Bohů (2011)

To co se vůbec nepovedlo v Souboji Titánů ale už o dost lépe v Hněvu Titánů povyšuje Válka Bohů díky příběhu, stylizaci, kameře a v neposlední řadě díky hercům (Cavill, Rourke) zase o něco výš.

Co je to panna? (2008)

Sympatická mamča vysvětluje s velkým zaujetím své malé dceři význam slova "virgin". Ale on není virgin jako virgin :-)

Elysium (2013)

Elysium nepostrádá určitou nápaditost, zajímavost, triky nebo další nutné prvky sci-fi ale k čemu to vše, když to ve finále vyzní tařka úplně do prázdna. Ten příběh je totiž velkou část filmu vážně hloupý a k nepředvídatelnosti, logičnosti a pořádnému využití mnoha zajímavých nápadů má bohužel film vážně daleko což jen zbytečně podkopává to na něm dobré.

Red (2010)

Skvělá oddychovka ve výborném složení. Dědo.

Mimořádné projekty (2003) (seriál)

Všechno má dvě strany mince a tak jsem si při sledování dílu o dolu Grasberg a Ertsberg a nesutálém chválení výkonů a sebeplácání po prsou (představitelů firmy o pár řádků níž zmíněných), jaký je to neskutečný počin jen vybudovat přístupovou cestu znechuceně říkal, proč také není zmíněno to, jak tato firma (Freeport-McMoRan) místní krajinu zdevastovala, stejně tak jako domorodé obyvatelstvo (kteří je prý měli rádi - nevím za co) nebo jak do dnešních dnů vykořisťují svoje zaměstance nevídaným způsobem. Irian Jaya je jedním z posledních člověkem nedotčených míst na světě a tohle, stejně jako genocida domorodého obyvatelstva a tlaky indonéské vlády mu hodně ubližují. Ale to jen tak, že zrovna o tomhle tématu něco vím, protože jsem se jím v rámci studia hodně zabýval a pálilo mě, jak jednostraně lze věci podat. Nechci tady působit jako ekolog co pro život jednoho brouka nepostavní mateřskou školku ale i tak to na mě působilo z technického hlediska vcelku průměrně a stroze s ničím dokumentaristicky výrazně zajímavým. Za tenhle díl tedy 3*

Vikingové (2013) (seriál)

Devítidílnou první sérii jsem zhltl na pár nádechů a vzhledem k jejímu zakončení doufám, že v té druhé nabere ještě větší obrátky. Líbí se mi ta celková komornost vesnice a i přes chladné skandinávské prostředí příjemné živočišné teplo, které tady vyzařuje. Věřím, že k plnému hodnicení se dopracuju v další sérii. 4* a kousek