Chceš mě, chci tě (2009)

Ve spousta ohledech samozřejmě ohraná pohádka ale co byste chtěli po romantických komediích. :-) Hlavní je, že to dobře funguje a to především díky Butlerovi. Prima oddychovka.

Moon (2009)

Moon se pevně opírá o dvě, vlastně tři věci - Rockwellův herecký koncert, Mansellovo hudební podkreslení a povedenou stylizaci prostředí. Tyhle faktory táhnou celý film který je osobitým a netypickým paranoidním zážitkem.

Ledové království (2013)

Moc milé překvapení. Oddychová a vtipná podívaná s moc pěknou hudbu a skvělým sněhulákem, který srší vtipem. Tenhle anime muzikál se Disneymu vážně poved a dokázal s ním zasáhnout překvapivě širší publikum než asi sám očekával. Alespoň podle toho co teď vidím okolo sebe. (Megabox Wonju, Jižní Korea - 8. 3. 2014)

Vše je ztraceno (2013)

Je pondělí 24. února 2014 a já odlítal na jeden semestr do Jižní Koreje. Výběr tohohle filmu pro let do Soulu mi tak přišel skutečně symbolický. Příběh postaršího chlapíka, do kterého na širém moři narazí opuštěný kontejner a on pak osamoceně bojuje na rozbouřeném moři o svoj život mi přišel jako paralela k mému "výletu". No, snad to jen nebude taková bouře... :-) Jinak skutečně dobrý film, který u mě předčil Gravitaci. Přesvědčivě podané se skvělým výkonem Redforda.

Ona (2013)

Jednoduše nejsilnější filmový emocionální zážitek za hodně dlouhou dobu.

Méďa (2012)

Určitě z toho šlo vymačkat víc šťávy ale i tak je to hodně povedená a příjemná originální oddychovka s mými oblíbenými herci.

Zombieland (2013) (TV film)

Celkem slušné a býval bych asi sezonu na téhle úrovni zvládl.

Tváří v tvář (1997)

Woo krásně propojuje to nejlepší jak z východní tak západní školy a ve spojení s touhle dvojící herců vytvořil špičkové akční drama s velmi hustou a osobitou atmosférou. Opravdu vynikající akčňák, který skutečně patří k těm vůbec nejlepším.

50/50 (2011)

Gordon-Levitt je jedním z mých nejoblíbenějších herců třicátníků co hrají postavy dnešního každodenního života. Tyhle role mu totiž sedí výborně a on v nich působí naprosto přiirozeně a nenuceně. A 50/50 je toho důkazem, protože i přes téma je to film, u kterého si opravdu orazíte a tak nějak si ho i užijete. Zvláštní.

Klub poslední naděje (2013)

Obsahově i zpracováním velmi komplexní a silný film natočený čistě a bez všelijakých zbytečných serepetiček. 4,5*