Kobry a užovky (2015)

Po dokoukání mě nejvíc bavil fakt, že celý film se může odehrát v nasi skutecne realite. Kobra je magor a na to neustale doplaci. Babicka prehlizi evidentni problemy, uzovku se snazi presvedcit at se na nej vykasle. Film je super.

Everest (2015)

Dechberouci pribeh kdy jsem se nemohl odlepit od televize. Hvezda dolu za delku.

Mládí (2015)

Jsou typy fimů, které bych si potřeboval promítnout ještě jednou, abych to všechno pobral - bud' jsou tak na prd, nebo tak složité nebo jsem tak pozadu, že mi leccos uniká. Tohle je jeden z nich a diskuzi proč nechám stranou. Vizuálně se mi film moc líbil, kamera mě taky bavila. Občasná narážka na gerontofilní zaměstnance hotelu už méně. Na druhou stranu, kdo chce kam, pomozme mu tam. Film byl pěkný. Já osobně jsem koukal co bude v dalším záběru. Z popisku filmu může člověk získat pocit, že to bude sranda. Ale zase taková sranda to není. Jsou tam úsměvné momenty, ale velmi skromně dávkované. Což nijak neubírá filmu. Najdou se i věci, které jsem nečekal, takže za to palec nahoru. Pokud hledáte páteční oddychovku, tak sáhněte po něčem jiném.

Samba (2014)

Velmi zvlastni film od ktereho jsem asi uprimne cekal dost po Nedotknutelnych. Uplne me to nebralo. Ale jsem rad ze jsem to videl. Lepsi nez to opakovani archivnich snimku v TV.

Interstellar (2014)

Je to zajímavej film. I když je to scifi tak takový jako docela nevšední a hlavně se mi líbilo, že tam nebyly věci, který se prostě stát nemůžou. Hlavní asi "scifi" se odehrává tam, kde dnešní vědění lidstva se jen domnívá nebo neví, jak to přesně je. Takže za tohle pro mě velké plus. Jediné co bylo takový divný, že jsem celou dobu čekal na to, až se tam objeví moment, že ti kdo jim pomáhali, jsme byli vlastně my sami. Celý film jsem hltal, dvě a třičtvrtě hodiny utekly jakoby nic. Takže doporučuju se podívat.

Česká pivní válka (2014)

Dokument o pivu. Spíš to je o české natuře. Ten ublížený národ, kde zlé korporace šahají na náš národni poklad. Nejak se pak vytraci radost z te male pivni renesance. Fajn videt, podruhe uz netreba.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Legenda, kult, tradiční česká věc, všichni ho milujeme, všichni jsme na něm vyrostli a naše děti vyrostou ... asi další komentář netřeba.

Stážista (2015)

Když jsem se díval na trailer tak jsem si říkal, mám se koukat nemám se koukat. Ale nakonec jsme to v rámci tréninku angličtiny zapnuli v původním znění a s anglickými titulky. Musím říct, že jsem se už dlouho tak dobře nebavil u příjemné komedie s podtextem řešení vztahů v moderní době. Oba hlavní hrdinové pro mě předvedli pěkné výkony, všem jsem to věřil. Velmi mě potěšilo, že celý film se nesl v linii toho, že se to skutečně může stát. Film trefně konfrontuje moderní kulturu "obětovat vše" ve jménu práce/podnikání proti pracovnímu veteránovi a babyboomerovi, kterého ztvárnil Robert De Niro. Po dlouhé době film o vztazích na který se může podívat i chlap a neusne u toho z koulervoucích scén, které jsou totálně mimo realitu vyumělkované pro něžnější pohlaví.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na nové SW jsem se hodně těšil. Bohužel to co jsem viděl se moc s předcházejícími díly neslučovalo. Asi nejhůř hodnotím takové vykrádání starších dílů. Proč filmu odpouštím všechny nedokonalosti je to, že ho chápu jako předskokana něčemu dalšímu. Tady jsem asi měl trošku pochopení pro to, že bylo potřeba jemně oprášit a oživit celý příběh, ukázat nové záporňáky a klaďáky. Příští díl už nebudu mít slitování. O tom, že ještě o Star Wars uslyšíme je fakt, že je to brutální kasa štyk. 1 mld. USD tržeb za 12 dnů. To je super výkon.