Legie (2010)

"You gave Him what he asked for. I gave Him what He needed."...No mrknul jsem se na to jen a pouze kvůli Bettanymu a kromě toho že je to samozřejmě při nejmenším podprůměrné apokalyptické béčko to nebylo úplně nejhorší (rozmumněj: nemusíš to vypnout v půlce :-))...Paul ukázal ze sebe zase něco nového a zvládl to velmi dobře. Co se efektů a triků týče je Legie zvládnutá skoro skvěle. Co se mi ovšem vážně nelibí je zpracování a pojetí celého příběhu:...Za několika písečnými dunami a po několika desítkách kilometrů bez živé duše, stojí malá restaurace....prvně příjde armáda "pěšáků" a pak i jeden boss z nebe, ale ochránce lidí, rytíř na bílém koni. si se všemi hravě poradí....a zazvonil zvonec a Legie je konec. 40%

Equilibrium (2002)

"Be careful Preston. You're treading on my dreams."...Nemalé to překvapení. Měla to být jen rádoby napodobenina Matrixových soubojů ve světě kde city a emoce neexistují, ještě k tomu za slušné peníze, ovšem díky Wimmera, Balea a zbytku obsazení se film stal překvapením a prokousal se až na pěkných 77%. Nápad slušný, zpracování víc než slušné, efekty skoro parádní a o hereckých výkonech ani nemluvě. Skvěle strávených 107minut mého života, které bych obětoval klidně ještě jednou. 80%

Království ohně (2002)

"Only one thing worse than a dragon... Americans."...Měl to být hit, ale evidentně to neklaplo a vznikl tak akorát průměrný film, se slušným obsazením. Draci a efekty řekněme v pohodě ovšem něják zvlášť na mě nezapůsobily. Mohlo to být lepší. Popravdě řečeno líbilo se mi to, ale asi víc než novější Eragon. Průměrná oddechovka, kterou však stačí vidět asi jen jednou. I tak se to hrabe tak akorát na 50% a to dost i díky Christiana Balea

Až tak moc tě nežere (2009)

"We are all programmed to believe that if a guy acts like a total jerk that means he likes you."...Hvězdně obsazená rádoby romantická komedie, navíc pěkně rozdělená do jednotlivých příběhů. Působí to jako zajímavý návod, ovšem je to Hollywood jako prase, ale když nic tak se člověk aspoň pobaví. Navíc romatnická komedie bez Happyendu by nebyla ono. 75% a to i díky sestavě Scarlett, Jeniffer a spol.

Stáhni mě do pekla (2009)

No mám z toho filmu zvláštní pocit. Když jsem ho viděl poprvé tak mě film dostal. Vtipný lekavý horor, který ničím něják neurazí a je to fajn pohodička na nějáký ten temný večer. Ovšem ve chvíli kdy jsem ho viděl podruhé přišlo mi to neuvěřitelně stupidní a o ničem. Takže uvidím co dál, zatím když to zprůměruju výsledek je 50%

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

"You can't lose something you never had."....Romantické komedie rád nemám, ale tohle jsem snesl a dokonce se i bavil. Co mě jediné štvalo bylo to, že film je trošku zdlouhavý. Skoro dvě hodiny je na "přiblblou" romantickou komedii trochu moc. Vše ostatní je v naprostém pořádku. Herecké výkony vypadají přirozeně a naprosto reálně, vtipných scén u kterých se člověk zasměje je víc než dost a Kate svým výkonem (ať už jen hereckým nebo i pouze svou přitomností) přidavá ještě nějáké to procento. Oddychovka, která překvapila a potěšila. 75%

Kamarádova holka (2008)

"The only funny thing that will ever come out of you, is me!"...No tak trochu nevím co si o tom myslet. Když jsem si přečetl obsah tak jsem si říkal, že by to mohlo být fajn. Ovšem výsledek je docela katastrofa, ani slušné herecké obsazení nemůže zachranit zpackaný děj a idiotské dialogy nemluvě o naprosto nepochopitelném chování většiny postav. Navíc přehnané sprosté vyjadřování celkovému dojmu taky moc nepřidá. Jen bylo vtipné vidět Biggse v jeho tak typické roli, opět působí jak neotrkaný Jim z Prciček. Ovšem i tak výsledek je někde pod 50%

Bláznovo zlato (2008)

"I'm so sorry, but she's gotta learn that there's better ways to get attention than acting like a bimbo."...tak tohle je opravdu stupidní komedie. Obvzlášť některé pasáže. Herecky je to průměr a rád jsem viděl zase někde Donalda, ale co je na filmu co se postav týče nejlepší je Alexis Dziena. Takhle blbou postavu jsem dost dlouho neviděl a překvapivě jsem se i občas zasmál. Jinak je to průměrná magorárna z Hollywoodu, která ničním extra nezaujme, ale že by odrazovala se taky říct nedá. Prostě průměr. Nějáký to procento navíc za Kate. 60%

Sahara (2005)

"You've got 72 hours, and not a nanosecond more."...Akční komedie, která něják nezaujme, ale ani neurazí. Průměrné výkony, příběh se dá taky pochopit, i když se zde vyskytuje spousta trochu přehnaných scén a taková hudba taky ok. Jednoduše řečeno průměr. Takže za 3*

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

"Did everyone see that? Because I will *not* be doing it again."....no trochu mě mrzí, že jen proto, že Jack Sparrow a Barbossa neměli do čeho píchnout tak se uchytili tady a ještě se to nazvala Piráti z Karibiku? No řekl bych, že trilogie bohatě stačila, toto už je jen kažení dobrého jména. Prostě tady chybí stará parta a ani Penelope Cruz to nezachraní. Ty tři hvězdičky dávám za Jacka, Barbossu a Hanse Zimmera. Nic víc ani nic míň. Škoda, nejmenovat se to Piráti z Karibiku možná bych něco ještě přidal.