Recovery (2007) (TV film)

Sice jen "televizní film," ale s tak hlubokým a dojemným příběhem, že jsem u něj brečela víc, nežli u kdejakého romanického velkofilmu. Úžasné herecké výkony, podávající realistický příběh, který se týká nemalého množství lidí, kteří si prošli něčím podobným (ať už sami, nebo jako rodinní příslušníci).

Hamlet (2009) (TV film)

Pro mě nejlepší zpracování Hamleta. I když dle ohlasů filmová verze se nemůže rovnat živému vystoupení, i tak jsem měla celou dobu husí kůži. Ideální prostředek seznámení s klasikou prostřednictvím modernějšího pojetí, které může vyhovovat především těm, co se štítí velkých knížek a skončili někde u slabikáře:)

Doctor Who: Dreamland (2009) (seriál)

Na animaci jsem si zvykla - styl alá počítačové retro hry z 90. let... Ale nejde o vzhled, ale o příběh - a ten byl super. Konečně Roswell a ufoni:-D "Don't call me Doc. I don't call you Bugs Bunny either." (není to přesná citace - ale pointa je taková, že i zde byly dokonalé hlášky:D )

Ostrov smrti (2009) (seriál)

Původní myšlenka natočit saw-seriál byla zajímavá, ale čím víc dílů přibývalo, tím pitomější to bylo. Asi jako každý druhý horor v dnešní době, takže jsem ani nic extra nečekala. Jedno shlédnutí mi stačilo, a i to bylo pro mě dost.... nudné. A stupidní rozuzlení tomu jen nasadilo korunu.

Merlin (2008) (seriál)

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na dost silný "televizní look" - druhá série je ale o třídu či dvě lepší a já se nadobro nechala vtáhnout do příběhu. I na ušatého Merlina jsem si zvykla:-D Především co je na tomhle seriálu nejlepší, je slashoidní vztah Artuš/Merlin!!! Stokrát větší zábava nežli v unylém Camelotu.

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Skvělý duchařský seriál, s roztomilou Jennifer, která s Davidem tvoří pár snů. Jen ten patetický závěr u každého dílu by si mohli odpustit.

Glee (2009) (seriál)

Naštěstí žádný další umělý HSM v seriálovém provedení. Tvůrci si ze sebe dokáží dělat srandu, a tak se bavím i já. Lehká oddychovka obohacená bezchybnými hudebními čísly - a nejedna verze slavného (současného) songu se mi líbí víc, nežli v originále.............. to však platí pro první sérii (a s přihmouřením očí i pro druhou) - od třetí to začíná jít dosti z kopce, a od čtyřky to je vyložený držkopád. Vše se začalo kazit s příchodem nových tváří, uměle vybraných diváky v "konkurzní show" - kteří jsou naprosto otravní, necharizmatičtí a nezajímaví... tak to dopadá, když tradiční casting má nastarost puberátlní Amerika. Songy od třetí série jsou strašné (jak výběr tak i jejich seriálová cover verze), především proto, že tvůrci mermococí zařazovali nejnovější "(s)hity", které neprověřil čas, aby se zavděčili puberťákům. Definitivně pro mě seriál skončil smrtí Coryho. S ním umřel i duch Glee.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Proč jen sakra zrušili tenhle seriál??? Naprosto výjimečný počin v televizní tvorbě, která není určena širokému publiku. A v tom je možná ten problém. Kdo má ale rád filmy Tima Burtona, tenhle seriál je pro něj jako stvořený.

Wonderfalls (2004) (seriál)

Krásně kouzelný svět pro všechny snílky. Sympatičtí herci, skvělé scénáře. Jen jedna vada na kráse: pouze jedna série:-( Shrnutí seriálu v pár slovech: Americká Amélie z Montmarteru:-))

Mrtví jako já (2009)

Skvělé černo-humorné zakončení skvělého seriálu. Jsem ráda, že tenhle film vznikl. R.I.P. Reapers:-(