Fargo (2014) (seriál)

Seriálové pokračování "pravdivého" příběhu z Minnesoty... aneb mrazivé (doslova:) ) drama s ledovým příkrovem černé komedie, ve kzeré své karty rozehrávají velká (filmová) jména v čele se sociopatem BBT a Watsonohobitem Freemanem. Na Fargo jsem měla v plánu se podívat už nějaký ten pátek, ale shodou okolností jsem měla možnost se nějdříve podívat na původní film, který nedávno vysílala ČT, takže následné sledování seriálu bylo mnohem zajímavější. Nejedná se o remake, jak je v poslední době zvykem, ale o opravdu pokračující vyprávění o "řadě nešťastných příhod", jako by to měli Coenovci v plánu už před dvaceti lety:) Takže když jsem uviděla červenou škrabku na auto zapíchnutou do sněhu, musela jsem se usmívat... Jo a ten Martinův falešný americký přízvuk je vážně hroznej:D

Batesův motel (2013) (seriál)

Skvělý "prequel" k Psychu, který umně rozvíjí prapodivný vztah hlavní dvojky Norma-Norman a poodkrývá psycholocko-psychopatický vývin známého vraha. Děj je (většinou) nepředvídatelný a zábavný díky tomu, že se zaměřuje i na další postavy v městečku, zvláště zajímavou linku tvoří starší Normanův bratr Dylan, jehož cesta na vzestup mě baví víc, než puberťácký Normánek. Díly jsou protkány skrytými easter eggs - fanoušci Lostu by měli být na pozoru (aneb najdete Dharma beer?). A stejně jako v Hannibalovi i zde hraje velkou roli vizualita - barvy mají svůj význam, scenérie symboliku... jednoduše seriál, který je škoda poslouchat jen jako kulisu.

Británie má talent (2007) (pořad)

Nejzábavnější show zahrnující i pěvecké výkony, a to především proto, že tu nejde jen o ty pěvecké výkony. Do britské verze navíc chodí skutečně talentovaní lidé v nejrůznějších oborech - a když tam přijdou nějací looserové, tak je to opravdu legrace a ne trapnost až na půdu. Kromě (ne)sehrané bandě porotců, kteří jen nesedí, ale skutečně prožívají vystoupení, má BGT i dva oblíbené moderátory (kteří mě zas až tak neberou, jako Brity:P) a především velmi živé publikum, které je radost sledovat, jak dávají najevo svou náklonost či nelibost soutěžícím. A bez Simona Cowella by to nebylo ono:) Navíc tahle soutěž má větší cíl, než jen "obyčejná" peněžitá výhra - ale možnost vystupovat před samotnou královnou - a to už je dost veliká výzva, aby se všichni co nejvíce snažili.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Legenda českého filmu a nejkrásnější pohádka, co u nás kdy vznikla. Je proto skvělé, že její sláva přerostla naše hranice a je velmi populární v Evropě (a nejen v tom Něměcku...).

Panství Downton (2010) (seriál)

Kostýmní drama, sázející na typický suchý britský humor a šarm. Sama netuším, proč si Downton oblíbili ve velkém zrovna amíci (!!!), ale možná to bude tím staromilským okouzlením, které seriál provází společně s intrikami ve vyšší i té nižší vrstvě společnosti. První tři série jsou výborné, čtvrtá začala ztrácet dech; bylo by tedy škoda, kdyby seriál postupně přicházel o své kouzlo a nestal se jen drahou telenovelou pro znudělé snoby.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Důstojná oslava 50. výročí Doktora, které prominu i ty nedostatky, které se dají určitě vyšťourat - a to z toho důvodu, že jsem se dočkala vícečetného setkání (nejen) tří Doktorů, které vždycky stojí za to:) Tak tedy vše nejlepší a Allons-y do dalších X let dobrodružství!:-)

Vikingové (2013) (seriál)

První hraný seriál stanice History - a rovnou vysoce kvalitní! Však za ním stojí zkušený "historik" Hirst. Zde budete hledat chyby těžce - skvělé dialogy; charizmatičtí herci = zajímavé nejednoznačné postavy (včetně několika skvěle napsaných ženských hrdinek); dynamický děj dravě postupující kupředu; skvěle zkoordinované akční scény, opodstatněná brutalita skrze severské mýty; podmaňující hudební doprovod; realistické kostýmy a další přidružené rekvizity (lodě, zbraně, náboženská místa).... a hlavně mysteriózně grandiózní norské fjordy, které hrají svou vlastní hlavní roli. Vikingům budete věřit všechno a nebudete si stěžovat, že vám něco chybí, či naopak přebývá. Protože vše vypadá tak realisticky a uvěřitelně, ale přitom ne vůbec dokumentárně - ale čistokrevně filmově. Vikingové mají vychytralý mozek, udatné srdce a hlavně nespoutanou pohanskou duši.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Multi-tasking Da Vinci, jak ho neznáte. Pro někoho možná pobuřující ztvárnění života renesančního génia v jeho ranějším období života, ale pro mě se jedná o zajímavě pojatý experiment hrající si s vizuální stránkou seriálu, tak i s možnými (i téměř nemožnými) technologickými vychytávkami, které se zrodily v Leonardově nadčasové mysli. Pokud vás neodradí pilotní epizoda svým stylem, tak vás čeká další vydařený historický snímek, zařazující se do čestné společnosti všech těch Tudorovců, Římů, Vikingů, Borgiů.... Aneb studium "historie" ze zábavné perspektivy.

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Devátá řada byla tragická a já proklínala tvůrce, že se rozhodli Trpaslíka znova obživnout... ale desátá série se vrátila do staronových kolejí a opět dokázala, že tahle parta do kovošrotu ještě nepatří. I když už jim vlasy zešedly a vrásky přibyly, humor nezapomněli a stále mají jejich dobrodružství co nabídnout. Tak snad to ta 11. sezóna zase nepokazí... někdy do důchodu (či přesněji do křemíkového nebe) odejít Trpaslík musí, tak ať je ten odchod na důstojné úrovni...

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Tým agentů SHEILDu je skvěle vybraný... ale uvědomíte si to asi tak až u čtvrté, či páté epizody, protože si k postavám budete delší dobu hledat nějaký vztah, než se o ně začnete opravdu zajímat. A asi u šesté epizody je začnete i od sebe rozeznávat. A právě kvůi tomuhle kostrbatému začátku jsem se obávala, že Joss Whedon nechal seriál na někom jiném a on se postaral jen o úvodní epizodu... ale nic není marné! Pak se vše dá do pohybu a Whedonův "duch" se postupně dostává víc a víc na povrch a vy si užíváte dobře nastavenou jízdu - a to především ve chvíli, kdy se epizody prolnou s událostmi dvojky Thora a později i dvojky Kapitána Ameriky - because: ALL IS CONNECTED! Jste-li tedy fanoušky Marvell universa, není co řešit - musíte to vidět, a dostanete dokonalé rozšíření některých přípěbů a dalších sub-plotů. Jste-li milovníky Whedon-versa, budete odměněni pár Whedonismy a známými tvářemi - a především promyšleným story arcem, který se vykresluje pomalu ale jasně. No a pokud jste zcela náhodnými diváky... tak vám seriál nemusí nic nabídnout, a nebo naopak vás zaujme jako zábavně akční oddychovka - a to ani nemusíte být zapálenci do komiksů.