Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Končí filmová událost (knižní skončila již před pár lety), továrna na peníze a pro některé největší možná srdcovka, pro některé zas jen další skončená filmová serie na kterou se rádi podívají, ale celosvětová manie je nechává naprosto chladnými, pro další jen nafouklý a přeceňovaný filmový úlet.Poslední filmový počin nezmění nic na vašem úsudku a pokud nemáte Pottera rádi tenhle film to měnit nebude, na druhé straně barikády, kde trůní pottrofilové se bude radostně povzdychovat, hvízdat a oslavovat, ale taky smutnit.Osobně jsem někde uprostřed a tak si dovolím aspoň mírnou objektivitu, pokud tedy v rámci jednotlivce vůbec jde.Yates se od minule mírně polepšil, pořád mu ale nejdou emocionálně vyjpaté scény, odflákle působí i umírání postav, které bez jakéhokoliv vysvětlení odpadají rychleji než 80-ti letí uživatelé Viagry a pořád nenaučil Radcliffa hrát (ale za to nemůže jen on).Dabing, na který jsem byl donucen jít, protože na titulky se v Brně zkrátka vykašlali (tedy aspoň premiérový první týden) je tradičně na špatné úrovni, ovšem přežítít jsem ho musel a potvrzuje již letité pravidlo, že český dabing je jasný odpad s katastrofálním výběrem dabérů.Navíc mě trochu nudil začátek filmu.Přes to přese všechno je finále Pottrovské ságy jednoznačně důstojným zakončením a ostudu ani chvíli nedělá, Ralph Fiennes je jako Voldemort výtečný a dostává konečně docela dost prostoru, akce je na velmi solidní úrovni (konečně je vysoký rozpočet vidět) a kromě rozpačitého začátku se nudit nebudete.Exkurze po kouzelnickém světě speciálně pro mudly končí...a byla to exkurze sice nikterak objevná ale velmi příjemná.Sám jsem zvědav, jak dlouho bude trvat než dostaneme další fénomén naší doby, no uvidíme.Harryho poslední bradavické zvonění skončilo a může zaslouženě odejít do kouzelnického důchodu.Čisté 4*

Super 8 (2011)

Jaké hodnocení dát filmu, který má relativně hladký rozjezd na v rámci žánru rodinného filmu na lepší 3* a po 25 minutách spadne téměř k odpadu u kterého ve finále končí?Nevím, co se to stalo, ale těžko uvěřit, že takhle špatný film (a to téměř ve všech směrech), režíroval člověk, který má na svědomí vynikající Star Trek.Ještě bych byl schopen aspoň částečně akceptovat to, že dětští herci nic nehrají, co mi ale hodně vadí, je scénář, který dělá z diváka vyloženě idiota a je toho víc...postavy se chovají nelogicky, podivně se rozhodují a film díky tomu místy ani pořádně nedává smysl a korunou všeho je finále, které je opravdu otřesně stupidní.Doufám, že Abrams si tímhle shitem vybral svou režisérskou smůlu a příště nám zase naservíruje nějaký pořádný film a né stupidní demenci, která přiblble prazituje na E.T.

Hošizora e kakaru haši (2011) (seriál)

Přijde vám dnešní svět moc uspěchaný? Cítite se jako zajatci těch nahoře? Štvou vás lidé kolem vás, za to, že po vás něco pořád chtějí? Jste vystresovaní z každodenního spěchu a stresu? Přijde vám všechno moc na levačku, vadí vám vychytralý lidé? Tak zřejmě právě pro vás tu je Hoshizora e kakaru hashi - pomalý seriál s primitivním a nudným světem, bez nějakých vyšších myšlenek ale také naprosto tupý a debilní počin, který zabil veškerý byť malý potenciál díky debilním postavám. Ústřední postava Kazuma se svým bratrem, přijíždí do horského městečka. Těsně předtím, než s bráchem, který vypadá, mluví a chová se jak vykleštěný deviant (takový ultrakrotký gay beránek) ze zastávky, kde čekají na bus dostanou do svého cíle, díky náhodě a haluzy potkává Kazuma nejtupější postavu celého seriálu Ui, kterou omylem políbí (a zřejmě se slinami nakazí její demencí)...později, se dozví, že pujde o jeho spolužačku. Takhle to začíná...a jak pokračuje? Nudnými epizodkami ze života Kazumi a jeho harému počestných děv, který ale vlastně není ani tolik harémem, protože Kazuma je také počestný, všechny holky bere jako kamarádky a ikdyž se mu nějaká vyzná, on neustoupí, protože nechce nikomu ublížit (vzhledem k tomuto faktu působí poslední díl hodně nuceně a vtipně, ikdyž to tak zamýšleno patrně nebylo). Kazuma, je ten prototyp japonského mladíka, který by mohl mít kteroukoliv ženštinu široko daleko, mohl by být právoplatným alfa samcem, ale on si vybere dráhu pomáhajícího prosťáčka s debilním smyslem pro to být s každým za dobře, jenže v životě to takhle prostě nechodí. Hoshizora e kakaru hashi je seriál, který má velmi pěkný look, krásné holčiny a velmi solidní opening a potenciál býti přijemným romantickým seriálem, žel bohu není protože je otravný, tupý, předvídatelný a katastrofálně pracuje z jednotlivými postavami, což mě osobně trochu zamrzelo vzhledem k postavě Ibuki, která díky svému vzhledu, charakteru a její zálibě v lukostřelbě vybočovala s dementní Hoshizoráckýmu prototypu dívky - která je hlavně pokorná, není zlá a její minulost je zajímavá asi tolik jako sex důchodců...tvůrci se ale na Ibuki úplně vykašlali, hraje až třetí housle a tak je hlavní postava Ui - přežírající se kravka s IQ Jirky Paroubka. Demence! Lepší 1*.

Surfařka (2011)

Zbytečně zdlouhavý film s dějem, který by se dal v pohodě odvykládat během pár minut.Dobře nepůsobí ani podivné přeskakování mezi žánry, kdy nám tvůrci ze začátku servírují rozjuchanou letní jízdu, aby za chvíli přešli na regulérní drama a končili u ubulené pubertální tuposti.Vypjaté scény díky AnněSophii Robb a její hezké tvářičce sice nepůsobí vůbec špatně, ale je jich málo na to, aby se to projevli nějak výrazněji pozitivně na celkovém hodnocení filmu.Chápu, že Bethany po ataku žraloka měla těžký život, nicméně do filmu se to prostě nehodí, spíš by tomuhle slušel nějaký srdceryvný dokument, než podivná a hlavně strašně nudná zpatlanina, která ani neví v jakém žánru se chce vlastně celou událost a její následky vyprávět.

Sengoku otome: Momoiro Paradox (2011) (seriál)

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy s tím, že napíšu něco o průměrném seriálu, který vlastně zas tak špatný nebyl.Když tak nad tím ale přemýšlím, špatný byl a přitom se odehrává v relativně přitažlivém prostředí feudálního Japonska, má parádní opening, velmi solidní kresbu, čert ví ale, kam se ale poděl pořádný příběh, protože je často dementnější než v nováckých seriálech (a to je docela brutalita).A o čem, že to tedy celé je? Školačka z přítomnosti Hideyoshi se díky náhodě dostane do období Sengoku, kde potkává podobné postavy (některé ještě celkem OK a některé neskutečně dementní, u kterých s přehledem vede Akerin...obecně ovšem platí, že postavy splývají svou nezajímavostí), které zná z třídních lavic své školy.Nobunaga (u které pojem velký výstřih dostává nový rozměr...a ten rozměr teda je...), to tam celé vede a má sen, získat jakousi výzbroj a tou si všechny podrobí.Hideyoshi se přidá na stranu Nobunagy..a to je tak vše...na 13-cti dílný seriál docela chudé.Jediná postava, která se mi líbila byla Ieyasu, která aspoň trochu vybočila svým negativním charakterem a navíc jí to fakt seklo a navíc ty růžový vlásky...ehm...Sengoku otome: Momoiro Paradox - vidím na slabší 2*.

Kodomo no džikan (2007) (seriál)

Kodomo no Jikan je možná oblíbený u pedofilů, má v sobě nějakou tu erotickou vatu, nicméně nejedná se o žádné hard-core ecchi, rozhodně se v něm až tolik netlačí na pilu jako jinde. Navíc je pro něj primární humor a ne erotika, to je dobré si uvědomit. Opravdu jen máloco mě urazí, ať je to v rámci kinematografie, porna nebo čehokoliv jiného a seriál o předčasně vyspělých slečinkách mezi to máloco rozhodně nepatří. Bavil jsem, zasmál jsem a to je tak vše (mokré sny jsem neměl - zatím), nic jiného se taky nedá očekávat. Mezi striktně komediálními díly je také jeden, který pojednává o matce Rin, velmi smutný nutno podotknout, výtečně natočený, problém je ale v tom, že příliš nekoresponduje se zbytkem seriálu. Škoda. Kodomo no Jikan je seriál, který budou jedni silně zatracovat, druzí na něj pět takřká ódy, pro třetí zůstane vzpomínka na solidní komediální anime s lolitkami. Patřím k té třetí skupině. Čisté 4*

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Ao no Exorcist mohl klidně býti komorním dramatem s vymítačským tématem, příběhem kněze, který by si procházel vymítání od samého začátku a zkusí diváka přesvědčit buď o smyslu nebo naopak o nesmyslnosti samotného aktu vymítání démonů z těla nebohých smrtelníků, tedy aspoň já si to přál.To, že se Japonci vydali naprosto jinou cestou mě docela překvapilo a začali ve mě po prvních dvou třech dílech trochu převládat smíšené pocity, jednoduše proto, že jsem chtěl dostat něco jiného, než mi bylo ve skutečnosti předkládáno.Nakonec ale Modrý exorcista není žádná tragédie, bohužel se ale také nejedná o žádný kdovíjak solidní seriál.Bohužel.Prostor by k tomu byl, jenže by se muselo upustit od zbytečně rádoby efektivních scén, kdy to má hlavně hezky vypadat, než to mít pořádný smysl jako takový.Také by prospěly propracovanější charaktery hlavních postav, trochu víc napětí by také neuškodilo.Příběh o synovi satana, který místo toho, aby nastoupil dráhu regulerního démona, bude proti zástupcům svého druhu naopak bojovat, není úplně špatný, ale, aby se dal označit za kvalitní musel by upustit nebo splňovat výše vypsané aspekty.Ao no Exorcist je velmi rozporuplný seriál, který má sice spoustu chyb, ale věřím, že si fandy mezi otaku určitě najde (napovídá tomu také místní hodnocení 81%).Ikdyž nejsem s tímhle dílkem kdovíjak spokojený, pořád se jedná v rámci letošních novinek o to lepší co zatím vyšlo - lepší 3*.

Ano hi mita hana no namae o bokutači wa mada širanai. (2011) (seriál)

Vynikající seriál, který ovšem doplácí na to, že né každý objeví jeho zvláštní kouzlo a také na to, že spoustě lidem nepřipadá ničím zajímavým, což ovšem není můj případ, já si ho narozdíl od spousty nových seriálu skoro zamiloval. A proč? Kouzlo, které jsem zmínil, je tím hlavním důvodem, jaké ovšem je se těžko dá popsat, pokud to někdo z vás taky tak cítí, tak ví o čem mluvím, ostatní budou jen nechápavě kroutit hlavou, co to píšu za kraviny. Nemíním se o tom dál rozepisovat, pokud tenhle aspekt (a klidně i další) chce někdo probrat, může mi napsat. Na každý pád je Ano hi mita krásně animovaný se skvělým openingem a endingem, zajímavými postavami, které působí narozdíl od většiny dnešní západní i východní produkce velmi realisticky, navíc se jedná o psychologické drama, které prostě funguje a ten lehký nádech duchovna je jen pomyslná třešnička na velmi chutném dortu, který si dám rád znova. EDIT: po posledním těžce a zbytečně ubuleném díle a krátkému promyšlení uznávám, že jsem Ano Hi Mitu nadhodnotil, takže snižuju na 4* s tím, že si za vším co jsem napsal dřív ale víceméně stojím.

A Channel: The Animation (2011) (seriál)

Nejprůměrnější z průměrně průměrných - dle mého názoru asi nejvýstižnější hodnocení.A Channel podobně jako famózní Azumanga Daioh nesází na propracovaný příběh, ale na slet scének, které v rámci jedné dvacetiminutovky spolu více či méně souvisí a také tu sledujeme každodenní školní život party slečen vyjma vztahové části, která je záměrně opomíjena.Problém je ovšem v tom, že nepřínáší Áčko vůbec nic nového nebo zajímavého, charaktery hlavní čtveřice jsou nezajímavé, scénky, kde má vládnout komediálnost, spíš vládne nuda nebo jen velmi lehké pousmátí, kenceptuálně příjmený seriál sice docela je, ale pořád to není nic na extra relax, protože existují daleko lepší poklidné seriály, třeba výtečný Sketchbook.Ne vše v A Channelu je šedivé a nevýrazné, třeba opening i ending jsou vynikající a na takovýto typ seriálu je i audiovizuál v jednotlivých dílech skvělý, jenže to jde ruku v ruce s šedivě průměrným zbytkem.Lehké zklamání a...Lepší 2*

Sandžussai no hoken taiiku (2011) (seriál)

30-ti letý panic + bůh a bohyně sexu + snaha o vtip za každou cenu = skvělý komediální seriál? Ne nerovná, 30-sai no hoken taiiku je na komedii málo vtipný, na úchylárnu málo úchylný, na drama nedramatický, tak nevím o co vlastně má jít.Případným zájemcům o tento paskvil, který se pořád dokola a pořád dokola debilně točí kolem sexu doporučuji spíš si sjet nějaký hentai, třeba Bible Black, či mé oblíbené Accelerando a Stringendo, pobavíte se mnohem líp, nejenom občas vtipnými explicitními scénami a krásnými slečnami.30-sai bla bla shit doporučuji nebrat anebo maximálně podstrčit nějakému svému nepříteli.