Sacred Seven (2011) (seriál)

Borec na speedu, holčička v limuzíně...co mají společného? Po hloupém prologu se snaží zachránit svět. Cože?...to je vám málo?...tak přihodím další...borec ovládán jakýmsi drahokamem (snad si to nepletu s jiným seriálem), se stává pravým hero a drtí jednoho nepřítele za druhým. Co? pořád málo?...tak co tohle...časem se mezi holčičkou a hlavním hrdinou vyvine vztah přesahující rámec dohodnuté spolupráce. Pořád nic?...tak to už nevim, co bych nabídl...Říkate, že je tohle nudný, seriál s nefungujícím hrdinem, hrdinkou, bojema...Dobře no, je to kravina, uznávám, vodil jsem vás za nos, stejně jako autoři Sacred Seven. Ale vedlo se mi to ne? Nevedlo? To ale ani jim ne...konec zhovadilých nesmyslů mojí choré hlavy...ale předpokládám, že jste sami, jako inteligentní lidé pochopili, že Sacred Seven je seriál s rankem - nebrat.

Double-J (2011) (seriál)

Kresbou statická, jednoduchá blbůstka, ničím nezajímavá, ničím nevynikající, bez smyslu sledovat více než 3-4 episody.

Manjú hikenčó (2011) (seriál)

Už od letmého projetí prvního dílu debilního hentaio-stupid comedy-what the fucku Manyū hiken-chō, mi bylo jasný, že půjde o velký průšvih...a je to tak, akorát, je to ještě horší, než jsem si myslel. Debilnější než definice, že kozy jako vozy = vysoké postavení ve společnosti a mini dudlíky (pracovním názvem letiště), budou úúúúplně naspod všeho už jsou snad jen státní maturity. Mám rád hentai, mám rád komedii, dobrodružné atd...co ale nesnáším, je kromě dílen ve škole, také, když se jeden z produktů naší společnosti známý jako film nedokáže zařadit do nějakého žánru a víceméně mezi nimi přiblble propluje. Do toho si připočtěte otřesný opening, nulový děj jednotlivých dílů, prvoplánovou a překvapivě nezáživnou nahotu, slaboulinkou kresbu a máte to. Manyū hiken-chō je prozatím zřejmě nejhorším letošním seriálem a překoná ho jen máloco (ikdyž mám pocit, že se o to někteří budou snažit, bohužel). Slabá 1* PS: odpad nedávám jen z důvodu, že jsem viděl díly 1. - 3. a zas takový masochista, abych se díval dál, tedy nejsem...šance na zlepšení je sice pravděpodobná asi tolik, jako že Mareš bude jednou dobrým moderátorem... nicméně tu je a já jí beru půl hvězdou na zřetel.

Dantalian no šoka (2011) (seriál)

Má to lolitku.Je to o knihách.Má to fešáckého hlavního hrdinu.Ten má fešácké auto a po dědovi (který byl určitě také fešák) zdědí parádní barák s knihovnou, nějakým tím tajemstvím a zmíněnou lolitkou (jo sexy je, ale protivná jak pr**l).Knihy v Dantalian no shoka nejsou pouhé čtivo zarytých knihomolů (nebo kohokoliv jiného), ale také prostředek pro vyvolání různých potvor, seslání kleteb (nebo také jejich odvolávání) atd. Podivné hlavní duo řeší podivné případy v podivných domech s podivnou logikou a podivnými postavami v podivné době.Některé případy mají tak tak hlavu a patu a celkově platí, že až detektivní řešení případů, je spíš blaboloidní zpletencem nesmyslů, které, když se vymknou opravdu kontrole, tak hlavní hrdina cosi provede té lolitce (ne to co si myslíte) a zdárně případ vyřeší, že je to vyřešeno dementně, nezáživně, a tupě, to už nikoho nezajímá, že?Na co taky, hurá na další potvory, knížkama z nich vymlátíme duši...Mě to ale zajímá a vadí mi to...slabé 2*.

Blade (2011) (seriál)

Bladea netřeba představovat, zejména dva první hrané filmy rozhodně potvrzovali potenciál upírského komiksu a zná je téměř každý. Japonská animovaná verze zpočátku není vůbec špatná, bohužel jí rychle dojde dech.Otázka je proč...jeden z největších problému je vážnost seriálu...tam kde Snipes dokázal suchým vtipem perfektně uvolnit atmosféru se Japonci snaží o vážnou tvář ( mimochodem nepříliš povedeně nadabovaného) daywalkera.Zpočátku slibně se rozvíjející příběh spadne velmi rychle do podivné břečkovitosti, kdy je chvílemi dementní, chvílemi vcelku slušný, pak ovšem zase padá do hnoje.Je to škoda, protože Blade měl nakročeno k jednomu z příjemných anime sezóny, očekávání nesplnil a tak hned upadne do zapomnění. Slabé 2*.

Ró kjú bu! - Season 1 (2011) (série)

Smutným pravidlem sportovních anime (a nejen jich) je, jak už tu ostatní zmínili schématičnost (seriály ať už jsou zaměřeny na jakýkoliv sport se příliš neliší). Problematické jsou ale i další aspekty, například primitivní náplně jednotlivých dílů, slabé dialogy, nezajímavé charaktery (což uznávám, neplatí vždy, v tomto případě však ano). Rō Kyū Bu! je hodně nemastný, neslaný seriál, pamatovat si jej dlouho nebudete, také není kvůli čemu: Hlavní hrdina je donucen tři dny trénovat v basketbalu bandu lolitek, která když prohraje následující zápas, tak končí...velmi překvapivě se po počáteční averzi s holčičkami sžije a začne do nich pumpovat....hádejte co?...Adrenalin samozřejmě a holčičkám to jde...chachá, to je parádní námět na dvanáct dílu serie, řekli si zřejmě (ne)tvůrci. Z mého pohledu bych byl radši, kdyby setkání hl. hrdiny a lolitek vůbec neproběhlo, ale ono je to ve výsledku vlastně jedno, protože by se jich ujal jinej jaryn a dopadlo by to stejně. Přidaná hodnota v podobě lolitek, což by měl zřejmě ocenit každý správný otaku, přijde díky jejich výrazné nesympatičnosti totálně vniveč, čili přidaná prakticky není. Nenapadá mě jediný důvod, proč tenhle seriál doporučit, není to vyložený průšvih, v rámci žánru se jedná o standartní kousek...což ale není moc lichotivé vezmeme-li v úvahu značnou prohnilost, tupost a nudnost sportovních anime. Škoda, naděje byla, ale ta neumřela jako poslední, ale jako první.

Usagi Drop (2011) (seriál)

Ano - nebude to kult, ano - není to bezchybný seriál, ano - nemá to nijak zvlášť propracovaný děj a ano - snaží se to díváka dostat přes jeho nejprimitivnější pocity...přesto jsem si Usagi Drop jednoduše zamiloval...Je extrémně civilní, má sympatické postavy, nikdy nepřehání a jede na notě příjemna a inteligentna.A nepotřebuje k tomu nějaký fylozofický epos, ale vystačí si s obyčejným životem perfektně vystihujícím jeho podstatu.Letos chyběl seriál, který by byl takto vtipný, milý, občas smutný, občas veselý.Nemusí sednout každému, chápu to a dotyčné samozřejmě neodsuzuji, pro mě osobně jde ale o zatím jasný seriál roku, protože zkrátka zaplnil jednu z kvalitativních mezer letošní sezóny (a zaplnil ji skvěle) a to se vzhledem k nepříliš povedeným seriálům letos cení dvojnásobně.Zajímavé je, že mě baví cokoliv co mi seriál předkládá - první den Rin ve školce, Daikichiho problémy zvládat práci a dítě, počáteční averzi jediné rodiny co Rin zbyla, matku, která odmítá svou dceru...a přitom se nejedná o něco, co bych v životě nezažil nebo neviděl jinde...přesto jsem nadšen.

Blood-C (2011) (seriál)

Vzhledem k vynikajícímu The Last Vampireovi a snad ještě lepšímu Blood +, by si člověk řekl, že těžko může být nový seriál špatný. Bohužel tomu tak je. Blood-C je s ohledem na zmíněné seriály (filmy), které mimo jména hlavní hrdinky pojí hlavně upírská tématika dopadl až neuvěřitelně špatně. Máme tu silně nesympatickou hlavní hrdinku, nelogický a pořád dokola se opakující děj (Doporučuji shlédnout aspoň dva-tři díly...takovouhle šablonovist jsem ještě v žádném anime neviděl - jeden díl stejný jako druhý a stejně nudný), velmi průměrnou kresbu, přihlouple vypadající a podivně se spawnující nepřátele a takhle bych mohl pokračovat dál. Seriál tvářící se jako černý kůň sezóny, je spíš uslintanou, těžkopádnou a konopím zfetovanou krávou, která by chtěla býti moc něčím víc, bohužel se jí to nedaří. Jediná věc co mi přišla na mysl během sledování Céčka je fakt, že kamarádky Sayi - ty dvojčata by si zasloužili vlastní hentai serii. Blood-C velmi důrazně nedoporučuji, jde o naprostou ztrátu času...zahrajte CODa po netu, běžte ven, hoďte si hlavu do svěráku, běžte koukat na hentai, obětujte křečka či naprosto cokoliv jiného...vše totiž skýtá lepší využití volného času, než tenhle bezzubý, nudný upír.

DO-RE-MI (1998) (pořad)

Nevím, proč Nova DO-RE-MI zrušila, protože se jedná(lo) o jeden z nejzábavnějších pořadů, který kdy vysílala.Ikdyž zábavným asi jinak, než bylo zamýšleno.Ožralecké Trávničkovi verze slavných písniček, pérotopořící a po lobotomii mluvící Laurinová, spousta porotců, kteří ani nevěděli co tam dělají, obrovský počet sjetých rádoby spěváků - dementů z ulice a.....................SLÁVEK BOURA!...na to se prostě nedá zapomenout.Ta jedna hvězda za Slávka na LSD a tuposti všech zúčastněných...jinak jde samozřejmě o odpad, který bych ale klidně zase sledoval na televizi (aspoň bych ji jednou za týden vůbec zapl). http://www.youtube.com/watch?v=fAQjTheTRHc