Ikoku meiro no Croisée The Animation (2011) (seriál)

Je sice poněkud diskutabilní jestli je vůbec možné, aby se na začátku 19.století mohla dostat vzhledem tak 8-letá japonka do Francie a pracovat tam jako služka, ale akceptujme tento fakt. Ikoku meiro no Croisee je seriálem s perfektním vizuálem, příjmenými postavami a dějem a kouzlem staré Paříže. Navrch přidává občas i nějaký ten vtip, poukazuje na rozdílnost kultur, dobře dávkuje i emoce, prostě seriál, který tu chyběl...lepší 4* = vynikající serie, jestliže pro vás není přílišná poklidnost anime překážkou, nemáte co řešit.

Mawaru Penguindrum (2011) (seriál)

Tři sourozenci, holka a dva kluci, vcelku poklidně žijí společně svoje životy, pak ale zasáhne vyšší osud a holčina vážně onemocní, hochům doktor jednou řekne krutou diagnózu a totiž, že holčinu nemůžou vyléčit a že zemře, pro ty je to pochopitelně šok, snaží se vymyslet, jak by jí ve zbývajícím čase mohli udělat radost a nakonec zavítají do Zoo. Tam samozřejmě neopomenou navštívit pavilon tučňáku, poté jdou zakoupit nějaký ten suvenýr, ať holčina má aspoň nějakou vzpomínku, holčina si vybere zvláštně vypadající klobou a zatímco ho její bratr platí, ztratí se mu, pak už je slyšet jen řev, holčina najednou upadla a je mrtvá, totálně zdrcení bratři poté v nemocnici brečí u mrtvé sestry, ta se najednou zvedne a....Odtud se začne rozvíjet bizarní a přitom krásný příběh z naprosto dotaženou kresbou a hudbou. Hlavní trojka je sympatická jako málokdo letos, komediální momenty fungují, tak jak mají, prostě je to celé skvělé. Jestliže hledáte netradiční zážitek a nebojíte se občasného ztracení v ději Mawaru Penguindrum je tu přesně pro vás...a já můžu jen vřele doporučit - lepší 4*

Kamisama Dolls (2011) (seriál)

V jedné vesnici, která skrývá tajemství, který není zas tak tajemné, že by nemohlo být odhaleno, můžou lidé ovládat zvláštní útvary, kterým říkají božské loutky. Bývalý obyvatel této vesnice Kyohei, se odstěhuje, protože mu nevyhovuje tamní život a ovládání panenek ho asi brzo omrzelo. Není mu umožněno zapomenout a vést normální život kvůli dvoum věcem: jednak jeho sestře, která se k němu nastěhuje a jen tak mimochodem ovládá jeho starou loutku a také kvůli řádícímu masovému vrahovi, který rovněž odešel, tedy spíš utekl z vesnice, kde dřív býval i Kyohei...Zápletka sama o sobě v prvních dílech celkem obstojí, později už ale ne, navíc souboje nestojí za nic, čili ani hlavní prvek a totiž fighty a různé další srandičky z loutkami nebaví, tedy aspoň mě ne. Po 5 dílech běžím zase o anime dál.

No.6 (2011) (seriál)

Souhlasím s daGGosem prakticky ve všem, kromě toho, že příběh celkově je rozprostřen celkem rovnoměrně a málokdy hapruje, ústřední dvojice je sice spíš divná, než sympatická, ale celkem se dá, prostředí post-apo světa mimo město je skvělé, nicméně taky bych ocenil víc děje spíš v něm.Příběh jakýsi smysl dává, chování protagonistů též, kresba velmi dobrá...nadprůměrný kousek 7/10 - slabší 4*.

Kami-sama no memočó: It's the Only NEET Thing to Do. (2011) (seriál)

První až na anime netradičně dlouhý díl, je velmi solidní. Hošík se jak slepý k houslím dostane do podivného spolku detektivů, jejichž vůdcem je tsundere girl, která u PC tráví prakticky celý život, do toho nějaká ta zápletka, všechno příjemně odsípá, navíc je konec i logicky vysvětlen, takže člověk o nic nepřichází a v pohodě chápe, co, proč a jak se stalo. Jenže - potom přijde druhý díl, který uvedená pozitiva téměř do jednoho maže a stává se tak zdlouhavou nudou, bez pořádného děje, otravných postav, které zprvu působili vcelku příjemně. Kvalitativní propad se u seriálů prostě stává, není to nic šokujícího, nebo nepochopitelného, u Kami-sama no Memo-chō je ale podivné to, že sestup přijde velmi záhy po začátku. Škoda, slibné to bylo. Lepší 2*

Icuka tenma no kuro Usagi (2011) (seriál)

Na poli romanticko-magických seriálů jsme tu myslím letos nic neměli a je to jedna z žánrových možností a propojení, které fungují...tedy v tomto případě by fungovali, tedy za předpokladu naservírování zajímavého děje. Pokud si trochu rozpitváme samotný děj, dojdeme k faktu, že opravdu, tak špatný není a věřím, že na papíře to vypadalo docela slibně, tedy minimálně jeho začátek, než se dostane ke slovu iracionalita a tím pádem i podivné vedení děje. Snad bych býval byl shovívavější, kdyby Itsuka tenma no kuro Usagi i přes pochybný smysl bojů jako takový, aspoň boje správně dávkovala a měli by šťávu a drajv. Nemají nic a hoši z Japonska jedou systémem - Diváku pronuď se s námi až do konce, vždyť to přece, tak špatné není - Je a na hru tvůrců nepřistoupím ani kdyby se v závěru seriál nějak zázračně kvalitativně proměnil. Slabé 2*.

Kaitó tenši Twin Angel: Kjunkjun tokimeki Paradise!! (2011) (seriál)

Maho shoujo, odvětví anime a mangy, která je opravdu určená primárně pro děti...Jak ale dokázala geniální letošní Madoka Magika, dá se natočit i dospěle a s propracovaným dějem. Kaitō tenshi Twin Angel: Kyun kyun tokimeki Paradise!! takový ale není. Je přesně takový, jako téměř vše z uvedeného žánru - kawaii holčičky, transformující se v ještě roztomilejší kawaii holčičky v pěkných sukýnkách bojující magií proti zpravidla naprosto dementním protivníkům...hloupé dialogy, nezajímavé postavy...to vše tu najdete, navrch s velmi slabým vizuálem...Neočekával jsem nic, nic jsem také nedostal, nicméně uznávám, že nejsem cílová skupina, proto tu 1* berte z rezervou.

R-15 (2011) (seriál)

Ecchi sem, Ecchi tam, Ecchi všude. Seriál, který zcela logicky musel letos přijít, protože bez pohledů na kalhotky a podprsenky (což určitě můžu, ale spíš v hentaii), děj, který už tu byl milionkrát (to už méně) a pořádný harém (to taky moc ne) by jsme se zřejmě neobešli. Nic víc k tomu psát nemíním, pokud chcete vědět víc, přečtěte Subjektivův koment nebo nějaké shrnutí děje kdekoli jinde na netu.Není ale o co stát.

Majo Čiki! (2011) (seriál)

Buďme k sobě upřímní, opravdu mohl být (klidně i jen podle synopse) Mayo Chiki! aspoň trochu slibným seriálem? Podle mě ne, ale než předčasně hodnotit, radši jsem usedl a nechal se unášet na spíše negativních vlnách už od začátku špatného seriálu. Hned od prvních pár scén člověk cítí, že tu něco není v pořádku...Co to ale je?...Že by problém v příběhu?...Na jedné japonské škole, je movitá slečna - Suzutsuki Kanade, která má svou limuzínu a hlavně svého poskoka, kterým není nikdo jiný, než nejoblíbenější kluk oné školy - Konoe Subaru. Konoe ovšem není tím, za co se vydává, o čemž se na vlastní „ruku na koze“ přesvědčí Sakamachi Kinjirou. Ano, Konoe je žena, vydávající se za chlapa. Důvodem je, že rodině Kanade by nemohla sloužit žena. No a dál je to víceméně standart...Konoe Sakamachiho vydírá, aby to nikde neřekl...a rozjíždí se kolotoč nevtipných a nepříliš zajímavých scének z cold tsundere girl Konoe a poněkud jednodušším Sakamachim. Jako spousty letošních anime - nemastné, neslané, opening - nic moc, aspoň kresba je solidní .Chyba je tedy skoro všude...a tak platí slabší 2*, s tím, že nemá cenu seriál sledovat, pokud vyloženě tsundere nezbožňujete (ale ani vy se moc neradujte, protože opravdu slabý děj vám cold chování holčiny nevynahradí.)

Juru juri - Season 1 (2011) (série)

To, co nezvládl A Channel, to co se nevedlo ostatním Anime (ať už byli podobně zaměřeny, či nikoliv) a co jsem celý rok marně mezi nabídkou novinek hledal - totiž pořádný komediální seriál je tu a dokazuje, že čekání a hledání se jednoznačně vyplatilo. Parta slečen, jmenovitě Akaza Akari, Toshino Kyouko, Yoshikawa Chinatsu a Funami Yui začnou okupovat bývalý klubový house hochů a holek kolem čajů a založí vlastní klub zábavy. Od té chvíle se rozjíždí vynikající sled skečů, perfektně vypointovaných vtipů, skvěle trhlých a příjemných charakterů, kdy sice občas se dostáváme na linii trapna, aby jsme to ale zase rychle vrátili do kolejí skvělého Yuriovského komediálního stylu. Parádní dvanáctidílná serie se skvělým openingem je jedním z největších a nejmilejších překvapení a zároveň jedním z nejlepších seriálů roku. Toshino Kyouko rulezzz ...lepší 4* zcela po právu.