Temné stíny (2012)

Původní popisek hororu se z infa vytratil rychle po uvedení do kin. A není se čemu divit, Dark Shadows je vším, jen ne hororem. Osobně jsem ale byl spokojen, shrnuto jednou větou - film se mi líbil. Možná jsem divnej, ale myslím, že stylizace mi s vtipnými vsuvkami sedla perfektně. Ač je pravda, že nápaditých momentů bylo méně, než bychom možná od Burtona čekali, já mám pro Tima slabost a mě si získal i přes to, že má na víc. 80%

Chata v horách (2012)

Takže, po pár dnech od projekce jsem se odhodlal k hodnocení na pro mě nejočekávanější film letošnío roku. Dočkal jsem se. Zklamán nejsem, ačkoliv jsem dostal něco naprosto jiného než jsem očekával a to i přes to, že jsem si myslel, že trailer ukazuje až moc. Neukazuje. Je to zajímavé, ale hlavně - je to originální a neuvěřitelně zábavné. Pokud si myslíte, že nikdy neuvidíte horor, který pokud je odlečený, nutně do sebe tlačí spoustu zábavy a humoru a už potom není hororem podívejte se na Cabin in the Woods. Nespočet narážek na hororová klišé jsou neuvěřitelně vyvedená. Nemluvě o závěrečném masakru. To se musí vidět. Přesto, že mě nenapadá nic "velkého" co bych filmu vytkl, na plné hodnocení to u mě nebude. 80%

Žena v černém (2012)

Vizuálně hodně povedený klasický hororový příběh, zpracovaný do "velké" podoby. Fakt, že se tento film objevil i u nás v kinech naznačuje, že pro žánrového diváka nenabídne nic nového, ba ani překvapivého. A je to pravda. Ačkoliv je atmosféra Anglie 1. poloviny minulého století velice působivá a samotný dům ve kterém se odehrává velká část příběhu moc pěkný, strach vám nic nenažene. Maximálně sem tam nějaké to leknutí. A to je mi prostě málo. Daniel Radcliffe se docela snaží a musím uznat, že mu to jde. Závěr ve mně nezanechal nelepší pocity a jednoznačně se dal řešit lépe. Jako absolutní neznalec původní televizní verze jsem se ale docela bavil a díky nasazenému tempu jsem se ani chvíli nenudil. Přesto jsem ale čekal více. Proto "jen" 70%

DonT Stop (2012)

Zábavný, zajímavý a dobově dobře zasazený snímek, zachycují zrod punkové kapely v ČSR před Sametovou revolucí. Na jedno podívání opravdu dobré a díky stopáži i rychle utíkající. 60%

La cara oculta (2011)

Zprvu se La Cara oculta jeví jako klasická španělská duchařina. Není tomu ale tak. Je to vskutku zajímavý a na ústřední myšlenku relativně originální thriller s momenty, ze kterých zamrazí v zádech. Ač se zdá, že kvůli obsahu by měl film nudit, není tomu tak a poměrně rychle uteče. Trošku zamrzí absence něčeho nečekaného či výrazně zapamatovatelného. K mému štěstí jsem před filmem nezhlédl trailer, který je jeden velký spoiler. A i proto příjemných 80%

Piraňa 3DD (2012)

Ano, je to špatné. A to hlavně z jednoho důvodu, Gulager není Aja. A u tohohle sequelu se jasně ukazují Ajovi kvality. Zatímco on dokázal Pirani pojmout jako horor s perfektními gore prvky a občasným úsměvným (ne však trapným momentem), sequel je jedna velká blbina, kde se většinou dočkáme jen "červené" vody, přičemž vrcholem celého gore je scéna kdy 30-ti centimetrová piraně ukousne celou hlavu. Asi se nějaké výryzné zklamání nekoná, protože trailer naznačoval, že tohle nebude moc "vážný" film, ale tak nějak jsem nečekal, že ve chvíli kdy se očekává největší masakr, přijde scéna, které se mají lidé smát. Za mě jen 40%.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Tak co říci? Ano, četl jsem tu, že ten film se snaží brát se vážně a humoru se tam člověk nedočká, ale tak nějak jsem si to pořád nedokázal představit. Popravdě jsem byl hodně zvědavý a filmu dával slušnou šanci, už z podstaty věci, že jsem nidky nic podobného neviděl. To že celý film vyhoří na scénáři je naprosto zřetelné, už kvůli těm naprostým absurditám, které si někdo vycucal z prstu. Cowboys & Aliens tak zůstavají nevyužitým originálním nápadem, který po tomto neúspěchu si asi už jen tak nikdo netroufne oprášit. I přes tohle všechno a hlavně dlouhou stopáž jsem se ale relativně bavil. Daniel Craig je fajn, díky Fordovi to asi mělo být nový cool Indiana a tak tam působí jako srandovní loutka. Za hodně peněz málo muziky. 60%

Vozová Hradba (2011) (koncert)

Nejlepší koncert největšího Čecha současnosti. Díky Dane. 100%