Enderova hra (2013)

Předlohu jsem zatím nečetl. Určitě to mělo být delší. Po nějaké době zase čistokrevné sci-fi a celkem atypický blockbuster. S dětskými hlavními hrdiny jsem neměl takový problém, jak jsem čekal. P.S.: Zatím to má celkem slabé tržby, tak doufám, že se to změní.

Po zániku Země (2013)

Nebylo to až tak zlé. Slabinou filmu je hlavně nesympatický hlavní hrdina s jedním utrápeným výrazem.

Pařba na třetí (2013)

No, zasmál jsem se tak možná ve scéně s kalhotami.

Muž z oceli (2013)

Skvěle ztvárněný Krypton včetně kostýmů (hlavně ty space-jockeyovské helmy) a designu lodí. Konečně snesitelný superman a důstojní charismatičtí oponenti (hlavně Faora :-D). Akční finále ale bylo trochu ubíjející, proto zatím pouze 4* (i když jsem to sledoval trochu ospalý).

Světová válka Z (2013)

Je to vlastně takový typický zástupce žánru katastrofických filmů, akorát se zombíky. Parádní efekty, působivé scény a trocha toho klišé...

Gravitace (2013)

Vlastně celkem obyčejný příběh v neobyčejných kulisách. Úchvatné obrazy a asi nejlepší 3D. Při scénách s prolétávajícími troskami mi běhal mráz po zádech a jeden starší borec v kině se vyloženě lekal. Skvělá hudba. A Sandru Bullock jsem doteď měl spojenou s trapnými komediemi... P.S.: Film jednoznačně nutno vidět v kině!

Rychle a zběsile 6 (2013)

Souhlasím s tím, že některé akční scény byly už opravdu moc. Ono méně je někdy více a na pětku to tudíž nemá.

Hellboy (2004)

Kvalitní komiksový hrdina v podání Rona Perlmana a představivost Guillerma del Tora - spojení, které fungovalo velmi dobře.