Aquaman (2018)

Takhle to má vypadat!

Král psanec (2018)

Určitě bych uvítal delší stopáž, ale jinak mě moc nenapadá, co bych vytkl. Scéna s trebuchetem je parádní!

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Parádní jízda od začátku do konce s mnoha odkazy pro všechny generace. Většina změn oproti knize mi nevadila, ale rozuzlení linky Parzivala a Art3mis mi víc vyhovovalo v knize. Film se podle mě ke konci zbytečně zařazjue do takové té směšné škatulky teenage vzpoury proti totalitě, která v knize proběhla jenom v Oasis (tedy uvěřitelněji). Palec nahoru za závěrečné moudro ;)

Bright (2017)

Neuvěřitelná bomba! Skvělý nápad, nápadité souboje. Akorát mně trošku vadilo, jak si to na konci dávala ústřední dvojka na férovku s těmi nadelfy, kteří před tím s prstem v nose vysekali celou speciální jednotku...

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Opakování je matka moudrosti... Nebo že by se už ucho utrhlo? Za komedii s princeznou Leiou strhávám 3 hvězdy. Za podojení mrože 1 hvězdu přidávám.

Black Panther (2018)

V Civil War mě postava Black Panthera bavila, ale v sólovce jsem si kromě působivé výpravy a pár humorných postav moc víc nenašel. To by nemuselo tolik vadit, jde přece o odddechový blockbuster... Bohužel, je tu ale "příběh", který je pravděpodobně alegorií na rasismus a předsudky vyspělého Západu - prostě ždímání módního tématu a ve své podstatě rasistický blábol. O nějaké té ceně tudíž nepochybuju.

X-Men 2 (2003)

Parádní akční scény, rafinovaný psycho-souboj ve finále a silný konec.

Liga spravedlnosti (2017)

Aquaman je snad první role, ve které mi Jason Momoa přišel sympatický.

X-Men (2000)

Nevím, ale po těch letech už to na mě tolik nefunguje. :(

Thor: Ragnarok (2017)

1) Měl jsem pocit, že s humorem se trochu tlačilo na pilu. 2) Škoda, že nebylo více scén ve stylu souboje valkýr s Helou. 3) Cate Blanchett to s těmi rozpuštěnými vlasy neuvěřitelně seklo. :)